Kaip išrinkti dizainą savo interneto svetainei? Specialisto patarimai

Verslas

2014.07.01

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Kaip išrinkti dizainą savo interneto svetainei? Specialisto patarimai

90 % žmonių tiesiog neturi skonio, tad efektyviausia tiesiog leisti dizaineriui daryti savo darbą, o komentarus ir pastabas teikti bendrai su juo aptariant galimus sprendimus flickr.com nuotr.

„Imantis kurti svetainę pirmiausia reikia suprasti, kad interneto puslapių dizainas nėra menas. Menas dažniausiai pasižymi spontaniškais kūrybiniais sprendimais, o interneto puslapių dizainas – tai detaliai apgalvoti vizualiniai ergonomijos ir estetikos sprendimai, kurie toli gražu negimsta atsitiktinai ir spontaniškai. Čia net mažiausi mygtukai būna ilgai derinami ir apgalvojami“, – įsitikinęs „Media inovacijos“ direktorius ir dizaineris Šarūnas Straševičius. Pašnekovas pataria, į ką svarbiausia atsižvelgti kuriant interneto svetainės dizainą.

Kertiniai punktai – aiškumas ir paprastumas

„Svarbiausia – kurti stiprią emociją, – įsitikinęs dizaineris. – Retas interneto puslapis neturi savo paskirties ir tikslo. Vieni skirti parduoti, kiti sudominti, dar kiti – burtis į bendruomenes. Tad esant tokiai daugybei interneto puslapių, dabar, galima sakyti, išsiskiria tie, kuriuose vartotojas randa patrauklios vizualinės informacijos.“

Š. Straševičiaus teigimu, kalbant apie dizainą technine prasme svarbu paminėti, kad kuriant naują dizainą būtina atsižvelgti į geriausią vartotojo elgsenos teoriją ir praktiką, dėmesio taškus, aiškias, vartotojui suprantamas ir trumpas žinutes, paprastumą, laisvą erdvę, elementarią tvarką.

Išskirtinės svetainės – tik prabangos prekėms

„Anksčiau buvo priimtina manyti, kad dizainas turi būti pritaikomas konkrečiai vartotojų grupei, bet dabar matyti, kaip didieji interneto žaidejai, tokie kaip „Google“ ir „Facebook“ plėtoja savo interneto sistemas. Ten dizainas suprantamas kaip vizualinių sprendimų visuma, nereikalingų elementų atsisakymas. Tai leidžia vartotojui greičiau rasti ieškomą turinį“, – pasaulines tendencijas dėsto specialistas.

Verslininkai dažnai daro klaidą, siekdami susikurti interneto puslapį, kuris patinka jiems patiems. Teko skaityti, kad 90 % žmonių tiesiog neturi skonio, tad efektyviausia tiesiog leisti dizaineriui daryti savo darbą, o komentarus ir pastabas teikti bendrai su juo aptariant galimus sprendimus.

Š. Straševičius

Dabar esą svarbu iliustracijomis įnešti norimas spalvas. Taip pat jos naudojamos ne tik aktualiam turiniui, bet ir svarbiems mygtukams išryškinti: „Jeigu galima, vietoj sauso teksto reikėtų naudoti ikonas, kokybiškas fotografijas ar vaizdo medžiagą. Kitaip tariant, vartotojai neturi tiek daug laiko skaityti ir ieškoti informacijos – viskas, kas svarbiausia, turi buti greitai randama ir pateikiama kaip vaizdinis turinys.“

„Galbūt reikėtų išskirti vieną grupę – prabangos prekes, kurioms ypač svarbu išskirtinis dizainas ir visa kita profesionalų gaminta vizualinė medžiaga, kuri padeda išsiskirti prekių ženklų konkurencijos kovoje bei kuria pridėtinę produkto vertę“, – ketinantiems kurti svetainę pataria Š. Straševičius.

Leiskite kurti dizaineriui

„Svetainės patrauklumą sukuria nepigiai ir nebanaliai atrodanti vaizdinė medžiaga – profesionalios nuotraukos arba vaizdo informacija, kurią už prienamą kainą galima įsigyti daugelyje tokio turinio pardavėjų puslapių, – kokybės punktus dėlioja pašnekovas. – Visada reikia vadovautis sąvoka „mažiau yra daugiau“, t. y. visada efektyviau pateikti informaciją fragmentais, iliustruoti ją ikonomis, kad vartotojas galėtų informaciją identifikuoti vizualiai ir taip skaityti ją gerokai greičiau. Reikia neleisti vartotojui galvoti – viskas turi vykti intuityviai.“

„Verslininkai dažnai daro klaidą, siekdami susikurti interneto puslapį, kuris patinka jiems patiems. Teko skaityti, kad 90 % žmonių tiesiog neturi skonio, tad efektyviausia tiesiog leisti dizaineriui daryti savo darbą, o komentarus ir pastabas teikti bendrai su juo aptariant galimus sprendimus“, – sako specialistas, kuriantis įvairaus pobūdžio svetainių dizainą.

Specialistas pataria:

„Dizaino darbus planuokite gerokai anksčiau – geras dizaineris visada turi darbo bent 2–3 savaites ar net mėnesį į priekį;

Rinkitės pagal dizainerio atliktus darbus, tačiau aklai nepasikliaukite tuo, ką rodo, – paprašykite keleto pačių naujausių darbų, kurie dar nėra visiškai užbaigti;

Nebijokite pateikti keleto pavyzdžių – klaidinga manyti, kad tai reiškia, jog dizaineris iškart puls juos kopijuoti. Būtina aiškiai suprasti savo lūkesčius, nes vienaip norai ir prašymai atrodo popieriuke, o visai kitaip vertinant konkrečius pavyzdžius;

Reikėtų rinktis tą dizainerį, kuris, be to, kad atitinka jūsų keliamus reikalavimus, yra malonus, taktiškas ir aiškiai parodo norą dirbti.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.