...

Ką dovanosi šiemet savo draugui verslininkui?

Verslas

2011.12.15

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: .

Ką dovanosi šiemet savo draugui verslininkui?

Dovanų paieška turi teikti malonumą. Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Artėjant gražiausioms metų šventėms neretai jaučiame ne tik džiaugsmą, pakilią nuotaiką, bet, deja, ir visai nemielą stresą. Galvoje nuolat sukasi mintys: „Ką padovanoti? Kuo pradžiuginti verslo partnerį, kolegą ar tiesiog gerą draugą?“ Likus vis mažiau dienų iki Kalėdų laikas lekia nepastebimai greitai, o rūpestis dėl dovanų, žiūrėk, ir visai baigia užgraužti. Patarimo, ką geriausia dovanoti verslininkams, kreipėmės į tikrą dovanų ekspertą, vieną internetinės parduotuvės įkūrėjų Roką Černiauską.

Dovanokite nepamirštamas akimirkas

„Kalbant apie dovanas, kurias vieni kitiems dovanoja verslo partneriai, reikėtų pripažinti, kad mūsų šalyje jos vis dar nėra atrastos. Dažnai įmonėms atrodo, kad dovanos yra brangios ir neverta joms leisti pinigų. Aš manau, kad tai yra klaidinga nuomonė. Patarčiau rinktis įspūdį darančias dovanas, o jų galima įsigyti nuo 20 litų“,– teigia jau šeštus metus veikiančio projekto vadovas.

Anot jo, Lietuvoje, kitaip nei kaimynėje Lenkijoje ar Suomijoje, per šventes populiaru dovanoti kalendorius, užrašų knygeles, puodelius ar kokį kitą suvenyrą. Tačiau neretai verslininkai tokių kalendorių gauna ne vieną ir ne du, o kiti suvenyrai tiesiog nugula stalčiuose ir tampa visiškai beverčiai. Todėl vertėtų pamaloninti ne visus, o kelis verslo partnerius, tačiau tikrai įdomiomis ir vertingomis dovanomis. Dovanodamas naują įspūdį, gali būti tikras, kad žmogus džiaugsis net du kartus: gaudamas ir realizuodamas. Taip pat gavęs tokią dovaną verslo partneris visuomet prisimins, kas jam tą įspūdį padovanojo, ypač jei jis tai bando pirmą kartą. Pavyzdžiui, padovanojus verslininkui skrydį oro balionu galima tikėtis, kad jis tikrai ilgai atsimins šią dovaną įteikusį žmogų, o pirmą skrydį visuomet sies su juo ar jo kompanija.

Įspūdžio dovanų yra įvairių kainų ir labai skirtingų – nuo ekstremalių iki romantiškų ir ramių. Galima rinktis įvairias degustacijas, vakarienę restorane, masažus, savaitgalio išvykas, skrydžius, nardymą su rykliais, pasivažinėjimą tikru „Formulės 1“ automobiliu ir daugybę kitų dalykų.

Stenkis pažinti žmogų, kuriam renki dovaną

„Su verslo partneriais, manau, yra kaip ir su draugais: artimiausiems vertėtų dovanoti brangesnes ir geresnes dovanas, tolimesniems – šiaip ką nors simboliškai. Jei partneris tau tikrai svarbus, turėtum parodyti vienokį dėmesį, jei ne toks svarbus – kitokį“,– pataria verslininkas.

Taip pat pašnekovas atkreipia dėmesį, kad renkant dovaną pirmiausia reikėtų sau atsakyti, kokią pinigų sumą skiriame dovanai. Tuomet vertėtų paanalizuoti dovanos gavėją: ar tai vyras, ar moteris, kokio amžiaus, ką mėgsta ir kokio charakterio yra. Vyresni žmonės paprastai mėgsta ramesnius dalykus, o jauniems vertėtų įteikti dovaną, kuri galbūt net padėtų rasti naują hobį, pavyzdžiui, kinų tapybą, vilnos vėlimą ar panašiai.

Renkant dovanas atskirai vyrams ar moterims būtina atkreipti dėmesį, kad vyrai dažniau linkę išbandyti ekstremalius dalykus, o moterys – romantiškus. Aišku, negalima pamiršti asmeninių žmogaus savybių – tiek vyras vyrui nelygus, tiek moteris moteriai.

Nestresuok – pirk dovanas internetu

„Daugiausia streso sukelia ėjimas į prekybos centrus, stovėjimas spūstyse, automobilių bei žmonių grūstys ir panašiai. Dovanų paieška turi teikti malonumą, todėl įsigyti dovanas internetu yra paprasta ir greita. Elektroninė dovana atsiunčiama elektroniniu paštu, o įsigyti ją galima netgi pačią paskutinę minutę – tiesiog turint išmanųjį telefoną. Šiais moderniųjų technologijų laikais streso dėl dovanų tikrai neturėtų kilti“,– teigia internetinės dovanų parduotuvės vadovas. Anot jo, šiuo metu dovanoms dažniausiai skiriama apie šimtą ir daugiau litų. Tarp populiariausių išlieka įvairūs masažai, ekstremalios dovanos bei vakarienė Vilniaus televizijos bokšte ar kitame prabangiame restorane.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.