...

Inovatyvaus verslo kūrėja: „Versle tik gerai arba niekaip“

Verslas

2017.04.17

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Inovatyvaus verslo kūrėja: „Versle tik gerai arba niekaip“

www.valgomapuokste.lt autorė - Karolina Samalė. Justo Samaliaus nuotr.

Prieš mažiau nei metus kaunietė kineziterapeutė Karolina Samalė (27) paciento namuose taip susižavėjo neįprastai atrodančia puokšte su česnakais, kad panoro ir pati sukurti tokią. Pabandė tiesiog taip, kaip mokėjo ir galėjo. „Puokštė pavyko ir socialiniame tinkle sulaukė didelio susidomėjimo. Tai paskatino sukurti ir daugiau floristinių kompozicijų“, – apie natūraliai susiklosčiusią naująją savo veiklą pasakoja www.valgomapuokste.lt autorė, kuri pradėjusi komponuoti skaniai atrodančias puokštes iš vaisių, daržovių ir prieskoninių žolelių, nemanė, kad tai bus verslas.

Kineziterapeutė papildė savo kasdienybę nauju pomėgiu

K. Samalė pasakoja, kad po mokslų Kauno „Santaros“ gimnazijoje pasirinko kineziterapijos specialybę Kauno kolegijoje. Šiuo metu pagal specialybę minimaliai dirbanti moteris prisimena nutikimą, kuris tapo lemtingas: „Kartą, vesdama individualią treniruotę vienuose namuose, pamačiau surištus česnakus su sausomis gėlėmis. Tai buvo panašu į nedidelę mūsų tradicinę verbą. Mintyse iškart pagalvojau, kad norėčiau ir galėčiau padaryti ir aš savo puokštę, tik kitokią“, – netikėtai aplankiusį norą prisimena pašnekovė ir priduria, kad tai tapo naujojo užsiėmimo atspirties tašku. Vėliau prie jos prisijungė ir vyras.

„Kažin ar pasiteisins…“ buvo ženklas, kad pavyks

Įkėlus savo kurtų puokščių pirmąsias nuotraukas į socialinį tinklą, K. Samalei įsiminė vienas abejonių kupinas komentaras, kad kažin ar pasiteisins. Dabar ji nevengia pašmaikštauti apie tuomet kilusį įsitikinimą: „Tai buvo vienas pagrindinių ženklų, kad man tikrai pavyks.“ Vyro sukurtas logotipas iš karto patiko, dėl pavadinimo taip pat ilgai nesuko galvos, tad viskas įvyko per vieną vakarą!

 

„Reikia kantrybės ir kūrybiškumo.“

K. Samalė.

 

Sulaukus netikėtai didelio susidomėjimo, kūrybingai idėjos sumanytojai pradžioje buvo sunkiausia tinkamai paskirstyti laiką ir viską spėti, mat rimtai neplanavo ir nesiruošė keisti savo tiesioginio darbo į naują veiklą. Puokštes ji išmoko gaminti pati, tiesiog eksperimentuodama ir ieškodama geriausio būdo. „Pačios puokštės gamyba nėra sudėtinga. Tik reikia kantrybės ir kūrybiškumo“, – sako K. Samalė.

Svarbiausia – kūryba ir bendravimas

Savo veiklos verslu nevadinanti pašnekovė pabrėžia, kad jai verslas visada siejasi su daug didesne prekyba, o jai įdomiausias yra kūrybos procesas. „Kartais net nesuvokiu, kaip per tokį trumpą laiką galima padaryti tiek daug: pagaminti puokštę, bendrauti su klientais, rengti fotosesijas ir kt.“, – pati sau stebisi K. Samalė ir priduria, kad nauja veikla kartu yra ir jos pačios galimybių išbandymas bei nuostabiausias ir svarbiausias dalykas – bendravimas. Ji džiaugiasi per trumpą laiką susipažinusi su daugybe puikių žmonių.

Investicijų „Valgomai puokštei“ sukurti nereikėjo daug, nes Karolina daug ką su vyru darė patys, nesamdydami kitų žmonių. Ir apie atsipirkimą negalvoja, nes idėjos autorei svarbiausia šią idėją įgyvendinti neskaičiuojant, kiek tai atneš pelno.

Pagrindinė sklaida apie valgomas puokštes vyksta socialiniame tinkle „Facebook“, daugiau jokia speciali reklama neskelbiama. „Geriausia reklama, kai žmonės patys apie puokštę pasakoja kitiems“, – įsitikinusi jų autorė.

Be nusistovėjusių darbo valandų, bet laiminga

K. Samalė, daugumą darbų nuveikianti namų studijoje viena pati, prisipažįsta, kad nebeliko laiko niekam kitam, išskyrus šią veiklą. „Darbo valandos kaskart kitokios, nes, norint įgyvendinti kiekvieno kliento užsakymą, kartais tenka keltis net ir trečią nakties. Nepastovumas kartais žavi, bet drauge ir stipriai apsunkina“, – sako valgomų puokščių autorė, čia pat pasidžiaugianti ir savarankiško darbo teikiamais pranašumais: daro tai, kas jai tikrai patinka ir gražu. Nereikia niekam įtikti ar kažko įrodinėti, tad tiesiog gali būti savimi.

Apie konkurenciją moteris kol kas mažai galvoja, nes tiki, kad visur įmanomas bendradarbiavimas. „O kai dirbama tikrai nuoširdžiai, žmonės patys jaučia ir teisingai pasirenka, į ką nori kreiptis su užsakymu“, – iš patirties sako pašnekovė.

Ji vis dar mokosi pasakyti „ne“, kai mato, kad tikrai kažko nespėja ir prisiima per daug veiklos. Taip pat mokosi tinkamai įvertinti savo darbą, kūrybą ir laiką.

Žmones, pradedančius savo verslą ar projektą ir jau turinčius idėjų, kuriomis tikrai tiki, K. Samalė ragina stengtis judėti pirmyn jų įgyvendinimo link, nors ir mažais žingsneliais: „Jokiais būdais neužsisėdėkite! Jeigu lemta ir jūs stengsitės, pati Visata jums padės. Atsiųs jums reikalingiausius žmones, situacijas ir būdus, kaip tą idėją įgyvendinti. Ir svarbiausia – kokybė. Tik gerai arba nieko.“

„Valgoma puokštė“ (Justo Samaliaus nuotr.)

283-1492158422-834853.jpg 283-1492158422-660336.jpg 283-1492158422-353554.jpg 283-1492158422-144735.jpg 283-1492158422-616603.jpg 283-1492158422-721317.jpg 283-1492158422-193346.jpg 283-1492158422-433515.jpg 283-1492158422-544477.jpg 283-1492158422-205422.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.