...

Gytautas Čilinskas: „Tikras žmogus gyvena čia ir dabar!“

Verslas

2014.12.30

Autorius: Rūta Varneckaitė

Temos: .

Gytautas Čilinskas: „Tikras žmogus gyvena čia ir dabar!“

Gytautas Čilinskas įsitikinęs, kad nėra nė vieno gero ar blogo kelio Asmeninio archyvo nuotr.

Kur slypi didžiausias mūsų potencialas, kurį išnaudoję galime būti laimingi? „Ne kur kitur, o mumyse pačiuose“, – paprastą it dukart du atsakymą pateikia socialinio projekto http://tikraszmogus.lt/ autorius Gytautas Čilinskas (31). Mokykloje buvęs drovus ir užsisklendęs vaikinas dabar sako, jei nebūtų gyvenime priverstas elgtis kitaip, nei norėjo, nebūtų atradęs savo potencialo. „Taip yra su kiekvienu mūsų, nes visi esame individualiai ypatingi. Tik galybė socialinių normų ir didžiausias trukdys – baimė vis atitolina galimybę būti laimingam. Kaip ją nugalėti? Kaip mokėti tiesiog būti? Kas yra tikras žmogus ir kaip išdrįsti tokiam būti? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškantis jaunasis verslininkas su entuziastingais bičiuliais pradeda tikros laimės paieškas ir kviečia prisijungti.

Peržengti savo baimę

Dar mokydamasis Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje, G. Čilinskas sykį gavo užduotį dalyvauti skaitovų konkurse. „Tuo metu labai siutau ant mokytojos, rodos, linkėjusios man pačios mirties“, – anuomet kilusias prieštaringas emocijas mena pašnekovas. Vis dėlto priverstinė užduotis pakeitė jaunuolio gyvenimą. „Teko įveikti scenos baimę. Tai atvėrė galimybę pažvelgti į save iš kitos perspektyvos ir pradėti pasitikėjimo savimi bei asmeninio ugdymosi kelią. Tačiau save pažinti ne taip jau paprasta. Tik po metų supratau, kad Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerinės informatikos studijos – ne man. Iš tiesų norėjau tinkamos erdvės pasireikšti: klausti, diskutuoti, išmokti klausytis, vykdyti projektus, kitaip tariant, patirti tiesiogines studijas“, – prisimena G. Čilinskas, perstojęs į Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklą. Jis teigia, kad šiame universitete gavo būtent tai, ko ieškojo, t. y. įkvėpimą tobulėti. „Juk studijos skirtos išugdyti gebėjimui priimti informaciją ir tinkamai ja pasinaudoti. Įkvepiančios dėstytojų asmenybės, galimybė su jais geriant kavą užmegzti diskusijas, kurti projektus, tobulinti organizacinius ir retorinius gebėjimus“, – apie tikrąją aukštojo mokslo vertę kalba pašnekovas.

Mokykloje prilipdyta etiketė – trukdys sėkmei

Nuo pirmo kurso prisidėdamas prie tėvų įkurto verslo, G. Čilinskas ėmė plėtoti http://www.davines.lt prekybą Lietuvoje ir tapo šiuo prekių ženklu pažymėtų gaminių platintoju. Anksčiau buvęs nepasitikintis savimi vaikinas dalyvavo derybose ir pats su italų įmonės atstovais sudarinėjo sandorius. Taip greta grožio salonų tinklo jis išvystė sėkmingą produkcijos pardavimo ir grožio meistrų parengimo verslą. „Vis dėlto dvylika metų sukdamasis versle pastebi, kad žmonės beatodairiškai vaikosi sėkmės ir vis ką nors daro, kad jaustųsi laimingi. O juk užtenka tiesiog būti savimi ir klausytis vidinio balso, kuris pateikia visus atsakymus. Deja, prisiminęs savo mokyklinę etiketę supratau, kiek daug žmonių taip ir neišdrįsta nusimesti kadaise jiems uždėtos kaukės. Tereikia nebesimaskuoti. Cha cha cha, manote, taip paprasta?! Mes labai savimi nepasitikime ir vis galvojame, kaip turime elgtis“, – trumpai pagrindinę bėdą, kodėl dauguma žmonių vengia viešai kalbėti, jaučia įtampą dėl aplinkinių nuomonės, pristato G. Čilinskas.

„Dėkinga širdimi minėdamas savo mokytoją, manau, kad galiu atsilyginti gerais darbais kitiems. Tad įsigijau kamerą, kuria fiksuoju įvairių žmonių pasakojimus apie jų gyvenimo kelią: siekius, nuopuolius, kėlimąsi ir kitus individualius potyrius. Tikslas paprastas – kiek mūsų, tiek ir skirtingų istorijų. Nėra nė vieno gero ar blogo kelio. Tiesiog visi savotiškai geriausi. Labiausiai noriu paskleisti žinią visuomenei, kad kuo greičiau elgsiesi taip, kaip būdinga būtent tau, tuo greičiau pajusi pilnatvę. Vėliau susiformavo komanda mano bičiulių, kurių kiekvienas yra įgijęs tam tikros srities profesinių žinių. Tad ėmėmės įmonėms vesti praktinių viešo kalbėjimo, aktorystės, komandinio darbo ir pardavimo įgūdžių tobulinimo mokymus. Esminis atspirties taškas – padėti žmogui pajusti savo emocijas ir sugebėti tinkamai jas išreikšti supančioje aplinkoje.“

Tikro žmogaus link

Pradėti galima nuo mažų žingsnelių tikrojo „aš“ link: stebėkite savo įvykius 24 valandas ir nustokite dėl jų krimstis. Jus suerzinusioje situacijoje raskite paaiškinimą, kodėl turėtumėte reaguoti teigiamai. Nesivadovaukite stereotipiniu „jei… tai“. Pagalvokite, kad tiesiog taip yra, ir nevertinkite.

Dienos pabaigoje prisiminkite įvykius ir už juos padėkokite. Sau už tai, ką nuveikėte. Žmonėms – net už menkiausią jų vaidmenį tą dieną.

Per dieną pasakykite vieną komplimentą. Tam nereikia ieškoti ypatingos priežasties, tiesiog nenuslėpkite staiga šovusios gražios minties.

Išmokite pasakyti „ne“. Nesistebėkite – tai sunkiausias pratimas! Ramiu balsu, nespalvindami blogomis emocijomis, atsisakykite daryti tai, ko nenorite. Pagaukite save, kai norėsite dangstytis šventu melu ar ieškosite priežasčių pasiteisinti. Tokiu atveju paklauskite savęs, kas mandagiau: melas ar tiesa?

Jei pastebėjote, kad imate painiotis tarp savo jausmų ir nebekontroliuojate emocijų, sveikiausia jas kuo greičiau išvėdinti. Tai skolinta! Penkias minutes pašokite pagal mėgstamą dainą ar pasivaikščiokite.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.