...

Giedrė Rein: „Nesuprasdami, kas yra archetipai, negalime žinoti, kas iš tikrųjų esame“

Verslas

2014.10.07

Autorius: Greta Andriuškevičiūtė

Temos: .

Giedrė Rein: „Nesuprasdami, kas yra archetipai, negalime žinoti, kas iš tikrųjų esame“

Giedrė Rein - psichologė, fotografė, patyriminės fotografijos praktikė. Asmeninio albumo nuotr.

„Kuo daugiau žinosime, kaip veikia archetipai, tuo lengviau pastebėsime jų įtaką savo mintims, požiūriui, elgesiui, pasirinkimui, nuostatoms. Tai didina savivoką, sąmoningumą, savivertę, pasitikėjimą savimi, kurie veikia tarsi pamatas, kaip atspirties taškas kuriant harmoningą gyvenimą“, – apie archetipų pažinimo svarbą ir įtaką kalba psichologė, fotografė, patyriminės fotografijos praktikė Giedrė Rein.

Per pažintį su archetipais – kelionė į save

Tik suprasdami save, savo prigimtinius gebėjimus, sritis, kuriose jaučiamės ypač gerai, veiklas, kurioms turime gebėjimų, kur jaučiame įkvėpimą ir neskaičiuojame laiko nei jėgų, mes galime atrasti savo jėgos šaltinį ir su juo susieti veiklos sritį.

G. Rein

Prieš dešimt metų prasidėjusi pažintis su psichologija ir saviugda fotografei G. Rein atvėrė naują suvokimą ir patirtį. Pradėjusi domėtis Carlo Gustavo Jungo ir Jean Shinodos Bolen teorijomis apie kolektyvinę pasąmonę ir joje vyraujančius archetipus, moteris suvokė jų pažinimo svarbą. „Nesuprasdami, kas yra archetipai (ypač mūsų pačių), negalime žinoti, kas iš tikrųjų esame. Nepažindamas savęs žmogus dažnai keičia darbo pobūdį, pomėgius, o nuolatinė kaita, savo gyvenimo ašies neturėjimas, tikslų ir uždavinių nebuvimas kelia daug nerimo ir įtampos. Tik suprasdami save, savo prigimtinius gebėjimus, sritis, kuriose jaučiamės ypač gerai, veiklas, kurioms turime gebėjimų, kur jaučiame įkvėpimą ir neskaičiuojame laiko nei jėgų, mes galime atrasti savo jėgos šaltinį ir su juo susieti veiklos sritį. Tuomet labai natūraliai atsiranda ne tik emocinis bei psichinis pasitenkinimas darbu, bet ir finansinė sėkmė bei dvasinė gerovė – suvokimas, kad tai, ką darome, yra prasminga.“

Archetipų raiška pasąmonėje

Apie prigimtinių talentų ir savybių atskleidimą, o ne įgijimą per patirtį kalbėjo dar šveicarų psichiatras C. G. Jungas, teigęs, kad archetipai – tai tam tikri elgesio modeliai, vaizdinių rinkiniai, kurie yra mūsų kolektyvinėje pasąmonėje. Jie veikia kiekvieną žmogų nesąmoningai, nesvarbu, kokios jis tautybės, kur ar kada gimė. Tai universalus modelis, pasireiškiantis per mitus, simbolius, sapnus ir nuojautas. „Archetipai – tai būdas pažvelgti į save bei aplinką. Kai ją matome ir atpažįstame mitus, mes galime per tą prizmę pažiūrėti ir į savo gyvenimo istoriją. Tai vienas iš būdų suprasti, pagal kokį mitą gyvename“, – archetipų pažinimo naudą pabrėžia psichologė G. Rein.

Skirtingi mitai – skirtingos deivės

„Gyvenime reikia ugdyti įvairių deivių savybes ir gyventi skirtinguose mituose. Yra laikas žaidimams, mokslams, karjerai, laikas šeimai, maldai, laikas kūrybai, vienatvei ir tarnystei. Prigimtinė deivė kiekvienai moteriai yra kažkuri viena, o visos kitos ateina į gyvenimą tam tikrais amžiaus laikotarpiais, su patyrimais. Mes tampame tuo, ką darome. Pavyzdžiui, studijuojant universitete mokytis ir gauti diplomą padeda Atėnės energija, globoti benamius gyvūnus skatina Artemidė, kai ateina metas auginti ir rūpintis vaikais, Demetros vidinė išmintis yra nepamainoma, puoselėti savo grožį ir ugdyti kūrybiškumą – Afroditės koziris, įprasminti gilias, skaudžias patirtis padeda Hestijos stiprybė“, – moters deivės sampratą atskleidžia G. Rein.

Dieviškumo ir žemiškumo jungtys

Klausimas, ar moters kaip deivės įvaizdis gali egzistuoti bei aktyviai veikti ir šiais laikais, kyla ne vienam mūsų. Į jį pašnekovė atsako: „Norint sujungti dieviškumą ir žemiškumą, reikia žiūrėti į antikos dievus kaip į būtybes su žmogiškomis silpnybėmis, su talentais ir trūkumais. Jei žiūrėtume į save būtent per antikos dievų prizmę, pamatytume, kad tos pačios deivės turi ne tik išaukštintas savybes, bet ir savo charakterį. Jos gali supykti, liūdėti, gedėti, būti sutrikusios, ir tai taip pat yra dieviška.“

Pripažinti prigimtinį mitą

„Svarbiausia – pažinti save, pripažinti savo prigimtinį mitą, savo stipriąsias puses, talentus ir baimes. Tam šiuo metu yra labai daug įvairiausių metodikų, tarp jų rekomenduoju ieškoti tos, kurios nuolatinis, kasdienis taikymas išlaisvintų, suteiktų energijos ir vidinio džiaugsmo. Archetipinių konsultacijų metu pastebėjau, kad labai padeda savo gyvenimo istorijos pasakojimas. Kai moteris į savo gyvenimą geba pažvelgti kaip į mitą ir pamato save iš šalies, mokosi priimti ir įvertinti visą gyvenimo patirtį bei pamėgti savo prigimtį. Save pažinti bei atskleisti labai padeda ir archetipinės fotosesijos, kurias organizuoju Lietuvoje bei užsienyje. Savęs pamatymas meninėse nuotraukose dažnai nustebina moterį: kiek daug veidų, nuotaikų, būsenų ji atranda savyje, patiki, kad yra iš prigimties graži, išmintinga, stipri, unikali ir įvairialypė“, – atrasti įrankį, kuriuo būtų galima naudotis kelyje į savęs bei aplinkos pažinimą, ir patikėti savo unikalumu linki psichologė, fotografė, patyriminės fotografijos praktikė G. Rein.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.