...

Geriausias Lietuvos dizainas – pirmą kartą įvertintas nacionaliniu mastu

Verslas

2012.05.15

Autorius: bzn start

Temos: .

Geriausias Lietuvos dizainas – pirmą kartą įvertintas nacionaliniu mastu

Kėdė Adomas, dizaineriai: Indra Marcinkevičienė ir Mindaugas Žilionis" (UAB "Interjerai be saiko") Asociacijos Dizaino forumo archyvas

Šiemet pirmą kartą surengtas geriausio lietuviško ar Lietuvoje gaminamo dizaino konkursas. Gegužės 14 d. Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje apdovanoti nacionalinio konkurso „Lietuvos dizaino prizas GERAS DIZAINAS“ nugalėtojai. Tai yra nacionalinis konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje – Lietuvos įmonių produkcijai ir Lietuvos dizainerių darbams“ sako Marius Dirgėla, konkurso projekto koordinatorius, asociacijos „Dizaino forumas“ valdybos narys.

„Per labai trumpą laiką pavyko surinkti tikrai reprezentatyvią kolekciją – konkursui pateikti objektai teisingai atspindi Lietuvos pramonės ir dizaino situaciją“. Konkurso nugalėtojai gauna tik simbolinius prizus ir diplomus, tačiau įgyja teisę naudoti ženklą „Geras dizainas“ savo komunikacijoje.

Norintieji dalyvauti konkurse dizaineriai ir įmonės iki balandžio 15 dienos konkurso rengėjams turėjo elektroniniu būdu pateikti paraišką ir atsiųsti savo darbų nuotraukas (vizualizacijas) bei aprašymus. Toliau darbo ėmėsi vertinimo komisija, turėjusi išrinkti 15 prizų (iš jų trys dar neįgyvendinti projektai) bei 15 diplomų (iš jų trys dar neįgyvendinti projektai) gavėjus.

Konkurse apdovanotieji buvo nuo drabužių iki maisto produktų pakuočių, nuo šviestuvų iki parfumerijos. Žemiau pateikti vienos iš įdomiausių idėjų:

Modernūs veltiniai “My feltboots”, dizainerė Daiva Zgrabskė (UAB “Diversus LT”)

Supamasis krėslas “Ops!”, dizaineris Jonas Jurgaitis (UAB “Sedes regia”)

“Sagutė” vaikiškas staliukas ir kėdutė, dizainerė Justė Žibūdienė (UAB “Justė Žibūdienė”)

Pufas “Roll”, dizainerė Justė Žibūdienė (UAB “Justė Žibūdienė”)

Degtinės “Lithuanian Vodka” Auksinė Black edition pakuotė, dizainerė Asta Kaušpedaitė (UAB “Studija Creata”)

Lygiagrečiai pačiam konkursui buvo surengtas ir jo logotipo konkursas. Iš trisdešimties pasiūlymų organizatoriai pasirinko dizainerio Luko Ruškio darbą. „Jis ne tik originalus ir žaismingas, puikiai išsiskiriantis analogiškų konkursų ženklų „kompanijoje“. Grafinėje išraiškoje užkoduotas judesys, slinkties ir naujų formų sudarymo galimybė“ – sako prof. Audrius Klimas, logotipo konkurso vertinimo komisijos narys.

Autoriui bus įteikta 3000 Lt piniginė premija. Dar du projektai apdovanoti antrosios vietos premijomis – tai dizainerių Juozo Brundzos ir Luko Dryžo pasiūlymai.

Dizainerio šiek tiek patobulintas ženklas jau uždėtas ant pirmųjų daiktų – konkurso prizų. Juos sukūręs skulptorius Žilvinas Stankevičius formos pasirinkimą motyvuoja tuo, kad rutulys – paprasčiausia, kompaktiškiausias forma, kurią materija įgauna veikiama aplinkos. Kadangi buvo nežinoma, ant kokių daiktų bus dedamas konkurso nugalėtojo ženkliukas, pasirinkta neutraliausia forma, „sušildyta“ tradicinio lietuviško ąžuolo.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.