Geriausia mokykla – pats gyvenimas

Verslas

2016.02.09

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Geriausia mokykla – pats gyvenimas

Neišnešiotų naujagimių asociacijos įkūrėja - Asta Radzevičienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak kaunietės, o dabar Vilniuje įsikūrusios Astos Radzevičienės (36), kiekvieno mūsų gyvenime būna dienų ar laikotarpių, kai lieka tik viltis ir tikėjimas. Moteris pasakoja, kad jos šeimos atveju tai buvo dukrytės Margaritos gimimas: „Neapsiverčia liežuvis sakyti, kad ji gimė per anksti – tiesiog trimis mėnesiais anksčiau, nei buvome pasirengę. Gimusi Margarita nesvėrė kilogramo, o savo dydžiu tilpo į delną.“ Išgyventa asmeninė patirtis moterį atvedė prie minties suburti neišnešiotų naujagimių asociaciją ir sukurti viltį bei tikėjimą simbolizuojantį medalioną (www.viltiesfeja.lt) tiems, kurie pristinga emocinio palaikymo, tikėjimo ir įkvėpimo.

Jėgų judėti į priekį suteikia reikšmingas simbolis

A. Radzevičienė po ekonomikos studijų suprato, kad pati geriausia mokykla yra gyvenime sutikti žmonės bei kasdieniai įvykiai. „Kartą, sukvietę bendruomenę pasodinti gyvybės medžio ir atšvęsti laimėtos gyvybės, kiekvienai šeimai padovanojome po medinį angelėlį. Mačiau, kaip nušvinta mamų akys gavus mažą, tačiau labai reikšmingą simbolį, suteikiantį jėgų judėti į priekį ir žinoti, kad toks esi ne vienas.“ Moteris nedvejodama nutarė, kad įvairiose nelengvose gyvenimo situacijose atsidūrusiems žmonėms reikia simbolio, kuris kasdien teiktų emocinį palaikymą. Ji pradėjo piešti įvairias angeliukų formas. Jos mažoji Margarita šiems kūriniams pati padiktavo vardą, klausdama: „Mama, ar šią fėją dovanosi neišnešiotukų mamoms?“ A. Radzevičienė nė nedvejodama savo kūriniams suteikė pavadinimą „Vilties fėja“. Pasak jos, „Vilties fėja“ yra savotiška relikvija, skleidžianti viltį pasaulyje ir stiprinanti žmogaus asmeninę galią.

 

„Grįžtamasis ryšys neįtikėtinas. Pirmoje mados mugėje moterys balsu žavėjosi, kaip originalu, o svarbiausia pasitvirtino, kad vilties ir tikėjimo žmonėms labai reikia. Taip, laimės būseną pasiekiau su kaupu“

A. Radzevičienė

 

„Vilties fėjos“ medalionas

Kai atsirado pavadinimas, kūrybinga moteris vaizduotėje kūrė būsimų medalionų projektą. Pradėjusi ieškoti jį įgyvendinti padėsiančio dizainerio greitai suprato, jog pavaizduoti įkvėpimą, tikėjimą, viltį ne taip jau paprasta. „Prireikė ne vieno bandymo. Piešė vienas, antras, trečias, ketvirtas dizaineris, bet niekas negalėjo tiksliai perteikti mano vizijos… Draugė papasakojo apie mane dizaino studijai, kuri patikėjo mano istorija ir sukūrė tinkamą logotipą. Tuomet prasidėjo kitas, nė kiek ne lengvesnis etapas – ilgos juvelyro paieškos. Trys profesionalūs juvelyrai kūrė fėjos pavyzdį, tačiau tai buvo ne tas, ko reikia. „Tuo metu nesijaučiau gerai. Bet svarbiausia, kad niekada nekilo noras visko mesti. Tikėjimas, kad tai, ką darau, labai reikalinga žmonėms, paskatino dirbti dieną naktį. Organizavausi susitikimus su versliais ir protingais žmonėmis, kurių patarimai buvo neįkainojami.“

Po kelių nesėkmingų bandymų rekomenduota juvelyrė Jurgita Erminaitė patikėjo istorija ir sutiko pabandyti. Per mėnesį jos pagamintas medalionas iškart „prilipo“ prie A. Radzevičienės kaklo. Po atkaklaus metus trukusio darbo ji jau galėjo džiaugtis rezultatu – pagaliau tai buvo šiltas, subtilus, su didžiule meile pagamintas kūrinys!

Iki šiol medaliono idėjos autorė sako juntanti geranorišką aplinkinių žmonių tikėjimą, palaikymą. „Grįžtamasis ryšys neįtikėtinas. Pirmoje mados mugėje moterys balsu žavėjosi, kaip originalu, o svarbiausia pasitvirtino, kad vilties ir tikėjimo žmonėms labai reikia. Taip, laimės būseną pasiekiau su kaupu“, – emocijų neslepia jauna mama, pradėjusi savo verslą. Kol kas ji tesiūlo vienintelį medalioną, tačiau sako, kad jau pakeliui kolekcijos papildymas – apyrankė ir auskarai.

Gyvenimo istorijos nenukopijuosi

„Konkurencijos nejaučiu. Gyvenimo istorijos nenukopijuosi. Žmonės, kurie įsigyja medalioną, vertina jį dėl autentiškos istorijos, asmeniško kontakto, tikros istorijos klausymo. Šiais laikais žmonės visko turi, sunku sugalvoti, ką tokio ypatingo padovanoti artimiausiam. „Vilties fėja“ –ypatinga dovana sau ar artimiausiam žmogui, o linkėjimas jį įprasmina. Ji dovanojama krikštynoms, vestuvėms, gimtadieniams ar tiesiog kaip relikvija dukrai ar anūkei.

Medalionas siunčiamas į JAV, Čekiją, Airiją, Graikiją, Kiprą, Lenkiją. „Nors kūrinys finansiškai atsipirko, svarbiausia, kad šis medalionas pasiekia širdis tų, kuriems reikalingas palaikymas čia ir dabar. Tad užsienyje susiranda per šeimų bendruomenes, tinklaraščius, žurnalus. Lietuvoje medalioną galima įsigyti tik portale arba meno galerijose Vilniuje ir Kaune. Kai kolekcija prasiplės, bus tikslingiau atsirasti „Etsy.com“. Šis medalionas unikalus, tad ir pardavimo vieta turi būti estetiškai patraukli“, – sako autorė.

Rūpi socialinė atsakomybė

Kas ketvirtį A. Radzevičienė 5 proc. sumos skiria „ankstukų“ paramai.

Įgyvendindama idėją moteris nenuvertina finansų – jie labai svarbūs. Dabar biudžetą ji skaičiuotų atidžiau, tačiau iš pradžių tikėjimas idėja buvo toks didelis, kad atrodė nesvarbu, kokios kainos jai prireiks įgyvendinti. „Taurusis metalas bei juvelyro darbas sudarė didžiausią investicijų dalį. Interneto puslapį susikūriau pati „Wix.com“. Profesionalūs fotografai padarė kelias fotosesijas už savikainą, kai paprašiau, kad pažiūrėtų į šį projektą iš idėjos. Investicijos sudarė apie 12 tūkst. litų. Džiaugiuosi, kad kūrinys pasiteisino ir atsipirko per aštuonis mėnesius“, – sako „Vilties fėjos“ įkūrėja.

Tiems, kurie viduje dega troškimu, bet bijo žengti pirmąjį žingsnį, ji palinkėtų: „Ženk! Jei tikėsi, visa kita suksis savaime.“ Tiems, kurie vis dar ieško savo vietos arba jaučia vidinę tuštumą, A. Radzevičienė linki: „Įsiklausyk į savo vidinę išmintį! Šiame triukšmingame gyvenime išmokome nebegirdėti savęs. O visi atsakymai į paprasčiausius klausimus yra čia pat, reikia tik susikoncentruoti ir rasti savo laimę.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.