...

Elvis Presley: kaip tampama karaliumi?

Verslas

2014.09.05

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Elvis Presley: kaip tampama karaliumi?

Elvis turėjo savo vertybes ir jų laikėsi. Tai savybė, kuri visada pelno kitų žmonių pagarbą. flickr.com nuotr.

Elvis Presley yra vienas tų vardų, kuriuos žino kiekvienas. Šis vardas tapo savotišku ženklu, rokenrolo sinonimu. Dažnas žmogus iš tikrųjų net nežino nė vienos jo dainos, nelabai nuvokia, kodėl šis muzikantas laikomas tokiu įtakingu, bet šį vardą žino ir drąsiai jį pavartoja kokiame nors pokalbyje. Tačiau kas gi iš tikrųjų buvo Elvis? Kodėl jo įtaka rokui ir visai šiuolaikinei muzikai jaučiama ir šiandien? Iš šios asmenybės yra ko pasimokyti kiekvienam. Taigi kokios tos didžiausios Elvio pamokos?

Nebijokite išrasti ko nors visiškai nauja

XX a. 6-ojo dešimtmečio pradžioje JAV muzikos scena, kaip ir viešasis gyvenimas, buvo stipriai segreguotas. Baltaodžiai grojo ir klausėsi kantri ar tokių atlikėjų kaip Frankas Sinatra, kurie dainavo palaikomi didelio orkestro. Tuo metu juodaodžių muzika buvo džiazas ir visų pirma bliuzas. Tai buvo tamsus, niūrus muzikinis stilius, atliekamas vien akustine gitara arba geriausiu atveju gitara, bosu ir būgnais. Elvio revoliucija pasireiškė tuo, kad jis atsigręžė būtent į bliuzą. Jis pradėjo muzikuoti būtent naudodamas bliuzui būdingus instrumentus, o orkestro sukuriamą didybę pakeisdamas energingumu. Kitaip tariant, baltaodžių auditorijai jis atvėrė naują pasaulį. Rokenrolas jiems buvo visiškai nauja patirtis. Nieko keista, kad labai greitai Elvis tapo jaunimo dievuku ir vyresniosios kartos keiksmažodžiu.

Nenuleiskite rankų po pirmosios ištikusios nesėkmės

Dabar Elvį matome kaip visišką fenomeną, mylėtą ir tebemylimą milijonų gerbėjų visame pasaulyje. Jis padarė didžiulę įtaką daugybei jaunesnių muzikantų, o per savo muzikinę karjerą pardavė šimtus milijonų įrašų. Vis dėlto mažai žinomas faktas tas, kad pirmieji Elvio žingsniai muzikos pasaulyje nebuvo tokie sėkmingi. 1954 m. jaunasis Elvis pradėjo aktyviau koncertuoti, bet sėkmės reikėjo šiek tiek palaukti. Tada jis dar buvo visiškas niekas, kurio vardas niekam nerūpėjo. Tuo metu jis dirbo su žymiu muzikos vadybininku Jimmy Denny, kuris po vieno Elvio pasirodymo nepasikuklino ir muzikantą tiesiog atleido sakydamas: „Tu nieko nepasieksi, sūnau. Geriau jau vėl pradėk vairuoti sunkvežimį.“ Galima neabejoti, kad garsusis vadybininkas dėl šio savo poelgio vėliau gailėjosi.

Niekada nepamirškite, kam ir kodėl dirbate

Elvis, ko gero, niekada nebūtų tapęs toks garsus, jei ne jo išskirtinis gebėjimas patraukti publiką į savo pusę. Klykiančios merginos, alpstančios jau subrendusios moterys… Visa tai Elvio koncertuose buvo kasdienybė. Su publika jis dirbo nuolatos. Dainuodamas jis pabrėždavo, ką reikia pabrėžti, o nedainuodamas vis tiek visada judėjo po sceną ir nebyliai bendravo su publika. Neatsitiktinai jo žinomiausia ištarta frazė yra „Thank you, thank you very much…“ Elvis puikiai suprato, kad be savo gerbėjų jis būtų niekas, kad tik jų dėka jis yra tas, kas yra, ir už tai publikai nuoširdžiai atsidėkodavo sunkiu darbu scenoje.

Nebijokite būti savimi

Nors Elvį žinome kaip savo laikų sekso simbolį, kėlusį nerimą tūkstančiams tėvų visoje Amerikoje, dainininkas turėjo ir kitą savo pusę. Pavyzdžiui, jis labai mėgo gospelo muziką, ir šis susidomėjimas išliko visą gyvenimą. Jis netgi įrašė ne vieną gospelo stiliaus albumą. Kiek dar rokenrolo žvaigždžių yra pasirinkusios tokį kelią? Rokenrolas ir religija juk neretai atrodo kaip visiškos priešingybės. Tačiau Elviui tai nerūpėjo. Jis tiesiog darė tai, ką norėjo daryti. Jis turėjo savo vertybes ir jų laikėsi. Tai savybė, kuri visada pelno kitų žmonių pagarbą.

Nebijokite keistis

Rokenrolo karalius tikrai nebūtų pasiekęs tiek daug be didžiulės savo charizmos. Išvaizdus vyriškis turėjo ne tik gerą balsą, bet ir neeilinį gebėjimą patraukti klausytoją. Savo aktorinius gebėjimus jis išnaudojo ir vaidindamas kine. Čia jis irgi tapo gana didele žvaigžde. Ilgainiui Elvis atsitraukė nuo savo rokenroliškų šaknų. Karjeros ir gyvenimo pabaigoje jis taip pat koncertuodavo padedamas orkestro. Taip jis pasiekė ir visiškai naują auditoriją. Karta, kuriai jo vardas kadaise buvo keiksmažodis, tapo naujaisiais jo gerbėjais. Elvio šlovė ir legenda buvo tokia didelė, kad žmonės net negalėjo patikėti jo mirtimi. Kai kurie tai padaryti atsisako net dabar. Šimtai tūkstančių yra įsitikinę, kad Elvis suvaidino savo mirtį ir ramiai sau gyvena iki šiol…

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.