...

Detalių paieškos sistema, keičianti pirkėjo ir pardavėjo santykį

Verslas

2016.01.20

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Detalių paieškos sistema, keičianti pirkėjo ir pardavėjo santykį

Projekto „Bumfix.lt“ sumanytojas - Mindaugas Gadeikis. Asmeninio archyvo nuotr.

Turbūt kiekvienas vairuotojas sutiks, kad sugedusio automobilio detalių paieška atima nemažai laiko ir kantrybės, siekiant rasti kokybišką prekę už mažesnę kainą. Inovatorišką šios problemos sprendimą sukūrė Mindaugas Gadeikis (33) ir prieš keturis mėnesius startavo su projektu „Bumfix.lt“.

Internetinė sistema „Bumfix.lt“ leidžia pirkėjams lengviau rasti detalių pardavėjus, atsisakant dešimčių skambučių į skirtingas parduotuves ar servisus. Į „Bumfix.lt“ užsukusiam vartotojui tereikia užpildyti trumpą anketą apie tai, kokios detalės jam reikia, prisegti nuotraukas arba techninį automobilio pasą, kad pardavėjams būtų aiškiau, ir laukti pasiūlymų. Tiesa, siekiant sistemos tikslumo, visos užklausos patikrinamos. Jeigu duomenys pateikti neteisingai, rekomenduojama juos pakeisti ar papildyti ir tik tada sistema išsiunčia užklausą visiems tinkamiems pardavėjams.

 

„Mes norime, kad dirbtų pardavėjai, o pirkėjas tik sumokėtų pinigus. Sudarome pardavėjams sąlygas siūlyti prekę, kurią vartotojas nupirks arba ne, palyginęs visus pasiūlymus“

M. Gadeikis

 

Griauna išankstines nuostatas

Sistema „Bumfix.lt“ suformuota taip, kad pardavėjas nematytų užklausą pateikusio pirkėjo duomenų, o pirkėjas savo užklausoje negalėtų rinktis, ar nori naudotos detalės, ar naujos. Taip siekiama pateikti abiem pusėms palankiausius pasiūlymus, kuriems kelią kartais užkerta įsisenėję stereotipai.

„Detalės neturi būdvardžių. Jos negali būti gražesnės, patogesnės – yra naudotos arba ne, tačiau esmė ir jų veikimo principas išlieka tas pats. „Bumfix.lt“ kartais suveda pardavėjus ir pirkėjus, kurie niekuomet nebūtų susitikę. Viena užklausa pasiekia daug pardavėjų, kuriems skambinti vargu ar būtų užtekę laiko ir kantrybės. Be to, dažnai pirkėjai yra skeptiškai nusiteikę prieš naujas detales, mano, kad jos brangesnės. Per sistemą „Bumfix.lt“ pirkėjai gauna pasiūlymus ir gali palyginti kainas, kurios kartais parodo, kad nauja detalė nuo naudotos mažai skiriasi“, – pasakoja pašnekovas.

Dirbti turi pardavėjas, o ne pirkėjas

Pašnekovas įsitikinęs, kad šiais laikais pirkėjas turėtų būti tas, kuris moka pinigus ir gauna pasiūlymus. Dabar, sugedus automobiliui, pirkėjas dirba: ieško pardavėjų, renkasi pigiausią variantą, daug kartų skambina, aplanko servisus, naudotų dalių pardavėjus. O pardavėjas tiesiog sulaukia pirkėjo, atiduoda jam prekę, sugaišęs mažiau laiko ir kartais uždirbęs daugiau, manipuliuodamas pirkėjo informacijos stoka.

„Mes norime, kad dirbtų pardavėjai, o pirkėjas tik sumokėtų pinigus. Sudarome pardavėjams sąlygas siūlyti prekę, kurią vartotojas nupirks arba ne, palyginęs visus pasiūlymus. Sukūrėme tokią sistemą, kur pardavėjas negalėtų laisvai interpretuoti pirkėjo, o atsakyti turėtų pagal tai, kokius duomenis pirkėjas parašė. Taip pat siekiame suteikti daugiau galimybių mažiems pardavėjams ir fiziniams asmenims, kurie lygiomis teisėmis gali konkuruoti savo pasiūlymais su didžiaisiais“, – džiaugiasi M. Gadeikis.

Bus dar geriau

Nors projektas dar tik pradinės stadijos, jau daug investuojama į žinomumą ir sistemos tobulinimą. Vis dėlto „Bumfix.lt“ kūrėjai tuo neapsiriboja – į rinką jie atėjo gerai pasiruošę, su metiniu planu, kurio šiuo metu nuosekliai laikosi. Artimiausi „Bumfix.lt“ žingsniai – naujiniai.

„Jau šią savaitę turėtų pasirodyti naujinys, leisiantis ieškoti padangų. Užteks nurodyti kelis kriterijus, kad pardavėjams būtų lengviau orientuotis, o pirkėjas sutaupys laiko, ieškodamas geriausio kainos ir kokybės santykio“, – artimiausia naujiena dalijasi pašnekovas.

Kitas numatomas naujinys – vidinė paskyra, palengvinsianti ieškojimo procesą pirkėjui. Čia bus sisteminama informacija, bus galima matyti įvairius duomenis, dar efektyviau pateikti užklausas. Pašnekovo teigimu, numatytų naujinių yra nemažai – vieni didesni, kiti smulkesni, tačiau visi prisideda prie sistemos tobulinimo. Iš jų visų savo funkcionalumu išsiskirs vienas, apie kurį dėl konfidencialumo M. Gadeikis nenori atvirauti, tačiau patikina, kad tai bus itin naudingas, ilgai lauktas ir analogų neturintis sistemos papildymas.

Profesionali komanda

Kviesdamas bendradarbiauti, M. Gadeikis vadovaujasi ne asmens įgytu išsilavinimu, o tuo, kokią patirtį jis turi sukaupęs. Pašnekovas įsitikinęs, kad specialistu asmuo tampa dirbdamas praktiškai. Šio projekto komanda labai dinamiška. Su projektu dirbančių žmonių skaičius nuolat kinta pagal projekto poreikius. Tiesa, visi epizodiškai prisijungiantys žmonės yra likę tie patys nuo idėjos pradžios ir prireikus vėl kviečiami į pagalbą.

„Visi, kurie prisidėjo prie šio projekto, yra labai profesionalūs. Jie su mumis jau pusantrų metų nuo pat idėjos pradžios iki startavimo rudenį. Todėl visų darbu labai džiaugiuosi“, – sako idėjos „Bumfix.lt“ autorius.

M. Gadeikis į projektą žiūri realistiškai ir pripažįsta, kad kol kas investicijų grąžos nesitiki ir augina produktą iki lygio, kai jis galės nešti pajamas. Šiuo metu sistema yra nemokama, o puslapyje „Bumfix.lt“ nėra pašalinės reklamos. Tiesa, pašnekovas neatmeta galimybės, kad, projektui sėkmingai įsibėgėjus, kai kurios paslaugos bus apmokestintos, tačiau mokestis bus atitinkamas ir neleis abejoti, ar verta įsigyti šią paslaugą.

Pradedantiesiems linki gerai pasiruošti

„Prieš startuojant projektui maniau, kad viskas bus gerokai paprasčiau. Maniau, kad jį užteks paleisti, o toliau viskas klostysis savaime. Kai pradėjome, supratau, kad reikia įdėti be galo daug darbo. Linkiu tam gerai pasiruošti. Taip pat linkiu prieš pradedant pažinti savo klientą. Reikia žinoti, ko jis nori ar gali norėti, reikia suprasti, ko pats norėtum būdamas jo vietoje. Reikia žinoti, kur eini, ir tuomet startuoti“, – patirtimi dalijasi „Bumfix.lt“ kūrėjas M. Gadeikis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.