...

Davose daug dėmesio skirta kriptoekonomikai

Verslas

2018.02.01

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Davose daug dėmesio skirta kriptoekonomikai

Ilja Laurs. laurs.com nuotr.

Pasaulio ekonomikos forumas – didžiulio masto renginys, kurio laukia verslo atstovai, politikai, akademinė bendruomenė ir įtakingiausi visuomenės veikėjai, ekspertai. Jau septintą kartą Davose vykstančiame forume lankęsis rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja Laurs sutiko pasidalyti svarbiausiomis įžvalgomis. Kuo šiemet gyvena pasaulis?

200 skirtingų renginių

Pasaulio ekonomikos forumas unikalus savo mastu ir svarba. Per tris dienas dalyvių laukė daugiau nei 200 įvairių renginių: konferencijų, diskusijų, pristatymų.

„Tai tik oficialūs renginiai, o dar daugiau yra neformalių ir neoficialių susitikimų, pokalbių, diskusijų. Tematika labai plati: nuo ekonomikos iki politikos, technologinio proveržio ar energetikos. Suspėti fiziškai viską aprėpti tiesiog neįmanoma, todėl kiekvienas pasirenka sau įdomią tematiką“, – pasakoja pašnekovas.

I. Laurs’o teigimu, šiais metais forume nemažai dėmesio buvo skiriama vis labiau pasaulyje įsitvirtinančioms kriptovaliutoms. Pasak pašnekovo, jam, kaip verslininkui ir investuotojui, tai buvo itin įdomu.

„Šiame forume daugiausia mano dėmesio buvo skirta kriptoekonomikai. Be to, ji tikrai pateko į penketuką visų svarbiausių forume analizuotų ir garsiausiai girdimų temų. Tai palietė labai daug aspektų: finansus, technologines galimybes, todėl ir dėmesio skirta nemažai, galėčiau sakyti, kad net 20 proc. viso forumo diskusijų vienaip ar kitaip buvo susijusios su kriptoekonomika“, – teigia „Nextury Ventures“ įkūrėjas.

Jis pastebi, jog kai kurios šalys forume išsikėlė aiškius tikslus. Pavyzdžiui, Ukraina viso forumo metu siekė pabrėžti, kad ji yra kriptotechnologijų centras (angl. hub). Akivaizdu, kad kriptovaliutų tematika pasauliniu mastu itin reikšminga ir valstybės siekia užimti lyderių pozicijas naujų technologijų įsisavinimo srityje.

„Nors šiemet pagrindine tematika laikytinos kriptovaliutos, negalima pamiršti ir to, kas davė sąlygas joms kurtis. Ketvirtoji pramonės revoliucija, labai išsamiai analizuota praėjusių metų Davoso forume, šiemet nebebuvo pagrindinė tema, tačiau niekam ne paslaptis, kad jeigu nebūtų atsiradusi „blockchain“ technologija ir nebūtų buvę viso technologinio proveržio, šiandien negalėtume kalbėti ir apie kriptoekonomiką“, – įsitikinęs I. Laurs.

Lietuvos balsas tylus, bet girdimas

 

„Nesu tikras, ar Lietuva turi tiek resursų ir ar tokios investicijos mums pasiteisintų, todėl džiugu, kad nors ir ne taip garsiai, tačiau Lietuva yra šiame forume.“

I. Laurs.

 

Daugiau nei 3 tūkst. dalyvių sukvietęs forumas palietė ir Lietuvai svarbius aspektus. Anot pašnekovo, lietuviai forume dalyvauja ir pasisako, nors ir ne taip garsiai.

„Džiugu, kad politiniu lygmeniu dalyvavo mūsų prezidentė, kuri kalbėjo apie šaliai svarbius klausimus. Ekonomikos klausimais taip pat mačiau keleto kolegų žinutes. Lietuvos balsas dar nėra toks garsus šiame forume, kaip kitų šalių, bet vėlgi reikia įvertinti ir tai, kad dalyvavimas Pasaulio ekonomikos forume reiškia labai dideles investicijas. Praktiškai visas miestelis yra paverčiamas renginio erdve. Didesnės šalys investuoja į fizinės atstovybės įrengimą, paviljonus, kuriuose komunikuoja ir garsiai skelbia apie save. Nesu tikras, ar Lietuva turi tiek resursų ir ar tokios investicijos mums pasiteisintų, todėl džiugu, kad nors ir ne taip garsiai, tačiau Lietuva yra šiame forume“, – pabrėžia I. Laurs.

Forumas vis auga

Ką tik iš kalnuotosios Šveicarijos grįžęs pašnekovas džiaugiasi, kad, ne pirmus metus dalyvaudamas pasaulinio masto renginyje, gali stebėti jo raidą ir kas kartą parsivežti įdomių atradimų.

„Kiekvienas kartas dalyvaujant šiame forume yra labai įdomus. Tai renginys, kuris sulaukia labai daug dėmesio, pateikia naujo turinio, įdomių įžvalgų. Žvelgiant į septynerių metų perspektyvą, akivaizdu, kad Pasaulio ekonomikos forumas auga ir stiprėja. Dabar jau visas Davoso miestas yra viena didelė konferencija“, – pasakoja I. Laurs.

Į neeilinį renginį pakliūti gali anaiptol ne kiekvienas. Dalyviai atrenkami specialiose komisijose, anot pašnekovo, pasitelkiama nemažai atrankos kanalų.

„Vieno būdo patekti į Pasaulio ekonomikos forumą tikrai nėra. Dalyviai atrenkami labai skirtingai. Yra atskiri komitetai, sprendžiantys, kokie politikai ar mokslo atstovai turėtų patekti į forumą. Asmeniškai man pasisekė patekti į Davoso forumą dar 2011 m., gavus jų apdovanojimą už novatoriškumą ir naujo modelio sukūrimą. Dalyvavau ten kaip technologijų pionierius ir įgijau teisę dalyvauti kasmet“, – atskleidžia „Nextury Ventures“ įkūrėjas.

Ekspertai

Ilja Laurs

Ilja Laurs

Įkūrėjas, valdybos pirmininkas / „Nextury Ventures”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.