Daugiausia pasiekę žmonės, savo kelią pradėję nesėkmėmis

Verslas

2013.08.13

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: , .

Daugiausia pasiekę žmonės, savo kelią pradėję nesėkmėmis

Didžiausias žmogaus priešas – baimė. Galbūt dėl šios priežasties smulkių ar net labai skaudžių nuosmukių patyrę ir vėl atsitiesę žmonės vertinami labiau nei tie, kuriuos sėkmė aplankė iš karto. flickr.com nuotr.

Didžiausias žmogaus priešas – baimė. Viena iš tokių – baimė, kad nepasiseks. Galbūt dėl šios priežasties smulkių ar net labai skaudžių nuosmukių patyrę ir vėl atsitiesę žmonės vertinami labiau nei tie, kuriuos sėkmė aplankė iš karto.

„Sėkmė – prastas mokytojas. Daugiausia apie save sužinome išgyvendami nesėkmes, todėl nebijokite klysti“, – rašė Robertas Kiyosaki, o rengiant šį straipsnį surinkti pavyzdžiai įtikina, kad didžiausių sėkmės istorijų pamatas – virtinės nesėkmių.

Verslininkai

Prieš įkurdamas kompaniją „Ford Motors“ Henry Fordas išgyveno penkis stambius nuosmukius. O štai didžiausios Niujorko mieste veikiančios universalinės parduotuvės „Macy“ įkūrėjas ir savininkas R. H. Macy klupo net septynis kartus.

Ne iš karto pasisekė ir tokiems puikiai žinomiems verslininkams kaip Billas Gatesas, Richardas Bransonas ar Donaldas Trumpas, kuris karjeros pradžioje išgyveno net du bankrotus, o vien asmeninė skola siekė milijardą JAV dolerių.

Negalima pamiršti Harlando Davido Sanderso (geriau žinomo kaip Colonelis Sandersas), kuris būdamas garbaus amžiaus keliavo į įvairias maitinimo įstaigas siūlydamas pardavinėti pagal jo receptą ruoštus vištienos patiekalus. Neigiamą atsakymą C. Sandersas išgirdo daugiau nei 1 000 kartų, bet dabar jam priklauso pasaulinis greitai paruošiamų vištienos patiekalų restoranų tinklas „Kentucky Fried Chicken“ (trumpiau – KFC).

Įdomi ir Walto Disney istorija. Karjerą laikraštyje pradėjęs vyras buvo atleistas už fantazijos ir gerų idėjų trūkumą. Paradoksalu, tiesa?

Menininkai

Visame pasaulyje žinomas dailininkas Vincentas van Goghas per savo gyvenimą pardavė tik vieną paveikslą, o ir šis buvo įsiūlytas draugui už simbolinę kainą.

Daugiau nei 200 knygų (iš kurių ne viena tapo bestseleriu) parašęs Stephenas Kingas savo pirmąjį siaubo romaną „Kerė“ išleido tik išklausęs 30 „ne“.

Leidyklos ne kartą nusisuko ir nuo garsiojo Hario Poterio autorės J. K. Rowling. Atsižvelgiant į jos knygų perkamumo mastą leidykloms lieka graužti nagus.

Mokslininkai

Išradėjai su nesėkmėmis susiduria ypač dažnai – juk tam, kad tavo idėją atmestų, pirma reikia ją sukurti. Tai ilgas kelias. Pavyzdžiui, sakoma, kad Thomas Edisonas veikiančią elektros lemputę sukūrė ją perkonstravęs bent 10 000 kartų. Pats išradėjas sakė: „Aš nesuklydau. Tiesiog atradau 10 000 būdų, kurie neveikia.“

Sportininkai

Ar žinojote, kad vienas geriausių krepšinio žaidėjų Michaelas Jordanas buvo išmestas iš vidurinės mokyklos krepšinio komandos, o tenisininkas Stanas Smithas, net aštuonis kartus laimėjęs Daviso taurę ir Vimbldono teniso turnyrą, karjeros pradžioje buvo laikomas per daug nerangiu net paduoti kamuoliuką žaidėjams?

Praeityje ne kartą klydę žinomi visuomenės veikėjai it susitarę tvirtina, kad didžiausia įmanoma nesėkmė – pasirinkimas nebandyti. Klysti žmogiška, klysti svarbu ir net naudinga. Režisierius Woody Allenas yra pasakęs: „Jei neklysti, vadinasi, nesukuri nieko inovatyvaus.“ Nesėkmė yra sėkmės dalis, todėl išgyvendami juodąjį laikotarpį neskubėkite nukabinti nosies.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.