Darbai, kuriuos atidėlioju. Kaip juos pribaigti?
2013.04.11
Temos: Vadyba.
Būna malonūs darbai, o būna ir tokių, kuriuos atidėliojame iki paskutinės akimirkos, negalime jų pakęsti. Kaip prisiversti juos pradėti ir kaip vis dėlto juos užbaigti? O gal visai neverta to daryti? Štai keletas patarimų.
1.Suvok priežastį. Paklausk savęs, dėl ko taip atidėlioji šį darbą. Kas būtent nepatinka, verčia darbo neapkęsti? Galbūt nemoki atlikti šio darbo ir tai kelia stresą? Nemėgsti tik vienos kurios nors užduoties ar apskritai kankina nusivylimas veikla? Geriau suvokiant priežastis bus lengviau pašalinti jų pasekmes.
2.Suskirstyk darbus dalimis. Suskaidytus dalimis darbus atlikti daug lengviau. Be to, detalus planas leis matyti savo progresą, kiek ir kokių užduočių liko ir kiek padaryta. Pasidžiauk mažais savo laimėjimais – tai suteiks daugiau motyvacijos baigti net ir nemėgstamą projektą, darbą iki galo.
3.Darbų neatidėliok. Net jei neįsivaizduoji, nuo ko pradėti, veik jau dabar. Vėliau tik labiau įsiskaudės galvą iš streso dėl laukiančio darbo. Paprašyk, kad vadovas ar išmanantis šį darbą kolega užvestų ant kelio. O tuomet pasinaudok 3 punkte pateiktu patarimu.
4.Priimk pagalbą. Jei tikrai nespėji atlikti darbų, o dar tie, kurių nemėgsti ir darai lėčiau, lyg tyčia liko pabaigai, priimk kolegų pagalbą. Kartu užbaigti darbą bus lengviau. Žinoma, kitų pagalba naudotis nėra malonu ir ja piktnaudžiauti nepatariama.
5.Apdovanok save už laiku atliktus darbus. Taip paskatinsi save ir kitą kartą neatidėlioti darbų bei maloniai jiems nusiteikti.
6.Įprask darbus atlikti laiku. Išvardyti būdai padės ugdyti valią ir visuomet darbus atlikti laiku. Savidisciplina atneš sėkmę, tad ugdyk teigiamus įpročius savo karjeros kelyje.
7.Veik pagal savo įsitikinimus. Jei darbas, kurį privalai atlikti, prieštarauja tavo įsitikinimams, gali juos pakeisti arba pakeisti savo požiūrį. Apsvarstyk daugiau vertinimo kriterijų – galbūt šis darbas tik iš pažiūros pažeidžia tavo įsitikinimus, o iš tikrųjų tik juos patvirtina? Lanksčiai vertink atliekamus darbus ir vidinių nesusipratimų neliks.
8.Būk patenkintas. Jei turi kokių nusiskundimų dėl darbų, išreikšk juos vadovybei. Jei jau įkūrei savo verslą, gal gali pavesti kai kuriuos nemėgstamus darbus kitiems darbuotojams. Nekaltink kitų, o koncentruok dėmesį į konstruktyvių sprendimų paieškas. Kiekviena problema turi sprendimą. Tad žvelk į situaciją pozityviai ir šalink nepasitenkinimo priežastis, spręsk problemas.
9.Motyvuok save. Pagalvok, kas motyvuoja darbui, ir paskatink save. Tai nebūtinai turi būti brangus daiktas. Kartais pakanka tiesiog pasivaikščiojimo, atsipūtimo valandėlės.
10.Apsvarstyk darbo (pareigų) keitimo galimybę. Jei labai nepatinka tai, ką veiki, geriausiai yra nesikankinti. Žinoma, nerti į nežinią nesiūlome, tačiau apgalvok, gal yra darbų, kurie patiktų labiau. Pakeisk nusibodusį ir įkyrėjusį darbą, o gal kaip tik metas pereiti prie savo ar naujo verslo kūrimo.
Kai nepanikuoji ir negalvoji, kaip darbo nekenti, imi ieškoti ir rasti galimus problemos sprendimus. O galimų sprendimų yra daugybė! Jei labai erzina nemalonūs darbai, susirašyk, kas būtent erzina. O tada tiesiog juos paeiliui greitai padaryk ir jie tavęs nebenervuos!
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.