...

Dalykai, kurių vertėtų išmokti iš popmuzikos karalienės Beyoncé

Verslas

2014.06.26

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

Dalykai, kurių vertėtų išmokti iš popmuzikos karalienės Beyoncé

"Tik dalykas, kuriuo tiki, dėl kurio degi, vertas begalinio pasiaukojimo." Beyoncé flickr.com nuotr.

„Who run the world?“ (liet. kas valdo pasaulį) vienoje iš savo dainų klausia amerikiečių dainininkė Beyoncé Giselle Knowles-Carte. Ir iš kieno gi daugiau lūpų atsakymas „Girls“ (liet. merginos) skambėtų įtikinamiau? 2014 m. amerikiečių žurnalo „Times“ įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuko sąraše net ir didžiausius pasaulio valstybių lyderius už nugaros palikusi Beyoncé pelnė įtakingiausio pasaulio žmogaus titulą.

Disciplina ir atkaklus darbas

Manoma, kad šios savybės padėjo Beyoncé prasiskinti kelią į sėkmę. Savo interviu Beyoncé ne kartą kalbėjo apie pareigų (tiek itin moteriškų – siekiant išlaikyti dailią figūrą, tiek motiniškų) laikymosi svarbą. Anot dainininkės, siekiant sėkmės reikia aukotis. Pabrėžtina ir tai, kad nepaisant aukštų pasiekimų atlikėja ir toliau stebina įspūdingais pasirodymais (neretai su įdirbio reikalaujančiais šokio elementais), leidžia albumus, koncertuoja.

Ši atlikėja, net ir patyrusi nesėkmę (pvz., JAV prezidento B. Obamos inauguracijos metu giedojo šalies himną pagal fonogramą) randa jėgų atsistoti, nusivalyti purvą ir žengti į priekį.

„If everything was perfect, you would never learn and you would never grow“ (liet. „Jei viskas būtų tobula, niekuomet nieko neišmoktume ir niekada neaugtume“), – yra pasakiusi Beyoncé. Tai pamoka, kurią turėtų išmokti kiekvienas verslininkas.

Būti originaliai

Nors Beyoncé sukasi tarp kūrybingų ir talentingų žmonių, ji visuomet atranda ką nors naujo: šviežią skambesį ar įvaizdį, įgyvendina naują projektą. Dainininkė nuolatos išbando naujas sritis.

Lygiai taip ir versle: kūrybingam žmogui atsibosta stovėti vietoje. Dalykas, kurio būtų galima išmokti iš žymios dainininkės, – nesustoti vietoje, nuolat eksperimentuoti.

Nevengti rizikos

Visi sutinka, kad verslas – rizikingas. Tačiau rizikai pasiteisinus ar sumažėjus nemaža dalis verslininkų, pajutę saugumą, jos vengia rizikos plėtodami ar išbandydami naujas nišas – jie tiesiog bijo prarasti tai, ką pavyko pasiekti.

Žinoma, ne visi rizikingi sprendimai pasiteisina, tačiau Beyoncé pavyzdys (pavyzdžiui, netikėtas kompaktinio disko išleidimas) įrodo, kad tinkamai išnaudota galimybė gali pradžiuginti trokštamu rezultatu. Net jei sprendimas rizikuoti visiškai nepasiteisins, toks žingsnis turėtų sumažinti nesėkmės baimę.

„If everything was perfect, you would never learn and you would never grow“ (liet. „Jei viskas būtų tobula, niekuomet nieko neišmoktume ir niekada neaugtume“).

Beyoncé

Aišku, svarbu rasti balansą, nes sensaciją nuo nusivylimo (tai ypač akivaizdu kalbant apie atlikėjos Beyoncé gerbėjus) skiria siaura linija.

Nepasiduoti spaudimui

Po didinamuoju stiklu gyvenanti Beyoncé tikrai galėtų pamokyti, kaip nepasiduoti neigiamai nuomonei. Juk net ir turint šviežutėlę, itin originalią idėją pritarimas (finansuotojų, draugų ar net pačių artimiausių žmonių) gaunamas toli gražu ne iš karto. Viename iš savo interviu Beyoncé tikino, kad idėja, kuria netiki pats, yra pasmerkta.

„Tik dalykas, kuriuo tiki, dėl kurio degi, vertas begalinio pasiaukojimo“, – sakė ji.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.