...

Churchilio pamokos, siekiantiems aukštumų

Verslas

2016.09.18

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Churchilio pamokos, siekiantiems aukštumų

Vinstonas Čerčilis flickr.com nuotr.

Vinstonas Čerčilis – neeilinė politinė asmenybė. Jo mintys ir tvirtas požiūris bei vertybės padėjo šiam didžiam žmogui sumaniai vadovauti Anglijai Antrojo pasaulinio karo metais. Iš šio įtakingo žmogaus yra ko pasimokyti ir šiomis dienomis.

Ištikimybė savo šaliai ir žmonai

V. Čerčilis – tikras lojalumo savo šaliai pavyzdys. Meilė tėvynei įkvėpė V. Čerčilį parašyti puikias knygas ir kalbas, tapyti paveikslus ir vesti savo šalį per įtemptą laikotarpį. Jis nepabūgo ir karo metu išlaikė blaivų protą bei liko ištikimas savo įsitikinimams. To pasekoje Anglija atsidūrė tarp tų kelių įtakingiausių valstybių, kurios lėmė viso pasaulio likimą, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui.

Šiuolaikinėje visuomenėje tapo įprasta užklupus pagundoms ar nuoboduliui nutraukti santuokas, ardyti šeimas. Šios tendencijos priešingybė – Vinstono Čerčilio sėkmingo gyvenimo pavyzdys. Būdamas tikras vyras, jis ir elgėsi kaip tikras vyras. Čerčilis neabejodamas mylėjo ir iki pat išleisdamas paskutinį atodūsį liko ištikimas savo brangiai žmonai Klementinai.

Kova už įsitikinimus

Čerčilis priklausė konservatorių partijai. Jis buvo vienas iš tų drąsių politikų, nebijojusių pasirodyti nepopuliariais, laikantis nemadingų nuosaikių pažiūrų. Hitleriui braunantis kelią per pasaulį ir užgrobiant vis naujas valstybes, V. Čerčilis jam nepritarė ir bandė įspėti kitus. Deja, tuo metu jo niekas nenorėjo klausytis.

Optimizmas

Žymus politikas ir rašytojas visada tikėjo savo veiksmais ir pozityviomis jų pasekmėmis. Stengėsi savo sąmonę užpildyti teigiamais įspūdžiais iš aplinkos, sutiktų žmonių, perskaitytų knygų, klausytos muzikos. Pesimistas naujoje veikloje mato sunkumus, o optimistas sunkumuose įžvelgia galimybes, teigė pripažintas lyderis. Vinstonas patartų net užklupus nesėkmėms išlaikyti entuziazmą.

Tikėjimas žodžio galia

V. Čerčilis tikėjo, kad rašytinis žodis – puikus įrankis įkvėpimo paieškoms ir lyderystės vystymui. Jis pats parašė sau daugybę įkvepiančių ir tikslinės auditorijos dėmesį prikausčiusių kalbų.

Rutina

Vinstonas Čerčilis nemėgo atostogauti. Visą savo laiką jis skyrė darbui. Nesvarbu, ką veikdavo: rašydavo, piešdavo ar skaitydavo. Jo gyvenimo būdas buvo veiklus. Politikos veikėjo darbo našumą sustiprino savidisciplinos laikymasis ir pelėdai būdingi įpročiai. Įprastos dienotvarkės laikėsi net būdamas ministru pirmininku. Keldavosi vėlai, rytinius darbus atlikdavo tiesiog lovoje. Popiet pasnausdavo ir dirbdavo iki vėlios nakties. Visada koncentruodavo dėmesį tik į tuo metu vykdomą veiklą, nesiblaškydavo.

Atkaklumas

Politikos lyderis niekada nepasiduodavo ir siekdavo savo tikslo, kad ir kas nutikdavo. Tvirtai stovėjo už savo šalį ir partiją. Kaip sėkmingas kovotojas niekada neatsitraukia ir neišsigina savo žodžių, taip ir Anglijos ministras pirmininkas visada tvirtai laikydavosi savo pozicijos. Žodis drąsa bene geriausiai apibūdina šią išskirtinę asmenybę. Jei būtų gyvas, V. Čerčilis mums patartų mokytis iš savo klaidų ir nemesti užsibrėžto tikslo, o bandyti dar kartą („If you’re going through hell, keep going. – Winston Churchill“).

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.