...

bzn start savaitė: į darbus kimbantis verslas ir inovatyvūs sprendimai

Verslas

2020.05.03

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

bzn start savaitė: į darbus kimbantis verslas ir inovatyvūs sprendimai

Pexels.com nuotr.

Gegužę pasitinkame su nauja ir, tikimės tradicija tapsiančia, bzn start rubrika. Čia apžvelgsime praėjusios savaitės svarbiausius jauno ir augančio verslo įvykius, ryškiausias tendencijas ir ateities perspektyvas.

Pamažu atsigauname ir turime puikių idėjų

Karantino ritmu gyvenančioje šalyje, ši savaitė buvo lengvesnis atokvėpis – verslui vėl leidžiama dirbti įprastu rimtu, tačiau laikanti tam tikrų saugumo reikalavimų.  Veikti jau gali visos parduotuvės, prekyvietės ir turgavietės, kirpyklos bei kultūros įstaigos. 

Duris atveria ir lauko kavinės, o kalbant apie jas, Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė žengti sveikintiną žingsnį ir paskirti miesto erdves lauko kavinių įrengimui. Komentuodamas susidariusią situaciją, miesto meras Remigijus Šimašius patikino, jog reikalavimui įrengti staliukus ne arčiau negu metras iki pėsčiųjų takų ir ne tankiau nei du metrai tarpusavyje, itin apribotų veiklą kavinėms, įsikūrusioms siaurose senamiesčio gatvėse. Dėl šios priežasties, miestas dovanoja aikštes, skverus, uždaras gatves ir parkus staliukų įrengimui, mat be galo svarbu išsaugoti miesto gyvybę ir pulsą. 

Sprendimas neliko nepastebėtas. Atgarsiai apie sostinės sprendimą nuvilnijo pasaulinėje žiniasklaidoje. Panašias iniciatyvas, minėdami Vilniaus pavyzdį, ėmė svarstyti San Francisko ir Niujorko miestai.

Pranešimą apie iniciatyvą užsienio žiniasklaidai išplatinusi Vilniaus miesto plėtros agentūra „Go Vilnius“ skaičiuoja, kad apie ją jau pranešė daugiau nei 40 žiniasklaidos kanalų, tarp kurių JAV, Jungtinės Karalystės, Turkijos, Kinijos, Italijos, Austrijos, Olandijos, Norvegijos ir kitų šalių žiniasklaidos priemonės.

Karantinas investicijoms ne kliūtis

Apžvelgiant kiek platesnį, poros savaičių laikotarpį, turėjome galimybę džiaugtis keturių startuolių sėkme bei pritrauktomis investicijomis. 

Pirmasis apie savo sėkmę paskelbė verslininkas Robertas Kupstas, kuios startuolis „Pure Harvest Smart Farms“ užsitikrino 100 milijonų JAV dolerių dydžio investiciją. 

Kiek vėliau viena po kitos sekė geros verslo naujienos. Arūno Eitučio vadovaujamas nuotoliniu būdu dirbančių inžinierių ir montuotojų kasdienių užduočių valdymo startuolis „Tasker“ paskelbė apie pritrauktą 450 tūkst. Eur investicija, kuri bus skirta plėtrai į Vakarų Europos rinkas. Dar tą pačią dieną džiugiomis naujienomis pasidalino startuolio „In balance Grid“ komanda. Startuolio įkūrėjai: Nerijus Šiaulys, Aurimas Pauga ir Simonas Stankus paskelbė apie pritrauktą 950 tūkst. Eurų investiciją. „In Balance grid“ komandos sprendimai leidžia plėtoti efektyvią elektrinių transporto priemonių įkrovimo infrastruktūrą, kurios paklausa nuolat auga.

Balandžio mėnėsį užbaigėme su dar vieno startuolio sėkmės istorija. Lietuvių startuolis „Discontract“, mobiliąja programėle padedantis rasti namų priežiūros paslaugų teikėjus, pritraukė 300 tūkst. eurų investiciją. Finansavimą startuolio įkūrėjai skirs bendruomenės auginimui – sudarant galimybes užsidirbti skatins paslaugų teikėjų veiklą, augindami naudotojų auditoriją vykdys plėtrą didžiuosiuose Lietuvos miestuose, Baltijos regione ir pietryčių Europos šalyse.

Išmokstame prisitaikyti

Karantinui gerokai pakoregavus gyvenimus, tiek verslas, tiek gyventojai išmoksta prisitaikyti prie pokyčių. Itin džiugina originalios verslo idėjos, šią savaitę visu pajėgumu startavę pramoginiai projektai – lauko kinas. Ant prekybos centro „Ozas“, Parodų ir kongreso centro „Litexpo“ erdvėse, Kauno Nemuno saloje ir net Vilniaus oro uoste atsidariusios „drive-in“ kino erdvės pritraukė didžiulius srautus lankytojų, pasiilgusių pramogų.

Vis daugiau susidomėjimo sulaukia nuotoliniu būdu organizuojami mokymai, seminarai, konferencijos. Vieną jų praėjusią savaitę pasiūlė ir bzn start. Tikėdami, jog marketingo ir rašymo verslui poreikis nedingsta nei pandemijos metu, nei po jos, pakvietėme ir vis dar kviečiame skaitytojus įsigyti mokymus, kuriuose du profesionalai, dalinsis savo patirtimi, kaip tinkamai parengti verslo straipsnius. Tegul kiek suvaržytas gyvenimo ritmas atveria ir naujas galimybes. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.