...

Bendradarbystės erdvės – kokią naudą gauna didelės kompanijos?

Verslas

2022.02.09

Autorius: Aistė Maldaikienė

Temos: , , .

Bendradarbystės erdvės – kokią naudą gauna didelės kompanijos?

Laura Panovienė P. Peleckis, zmonesfoto.lt, L. Garbačiauskas

Didžiausias klausimas, kylantis didelių, Lietuvoje gerai įsitvirtinusių įmonių ar tarptautinių kompanijų, žengiančių į Lietuvą, vadovams – kokią naudą tokioms įmonėms gali teikti bendradarbystės erdvės ir visiškai aptarnaujami biurai? Atsakymas paprastas: sąnaudų ir laiko, skiriamo spręsti biuro klausimus, optimizacija, nulinės investicijos į biurą ir jo infrastruktūrą, lankstumas ir greita adaptacija bei reprezentatyvumas.

  1. Sąnaudos

Įmonės pastebi, kad darbo vietos lankstumas ir hibridinis darbas – nauda ne tik darbuotojui, bet ir kompanijai, sutaupant vietos ir pinigų. Visiškai aptarnaujami biurai suteikia galimybę darbuotojus rotuoti tame pačiame biure. Taip nepaliekama nenaudojamų, pastoviai tuščių darbo vietų, kurioms, mokant standartinę patalpų nuomą, reikėtų skirti nemažai išlaidų. Svarbiausia, kad pasirinkus mažesnį biurą nedingsta kitos erdvės – poilsio ar susitikimų, virtuvė ir t. t. – jomis visi gali naudotis laisvai. Lauros Panovienės, „Workland“ visiškai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovės Lietuvoje, teigimu, hibridinis darbo organizavimas ypač išpopuliarėjo pandemijos pradžioje, tačiau, net ir panaikinus rekomendacijas dirbti iš namų, išliko populiarus: „Darbuotojai džiaugiasi didesniu lankstumu, pagerėjusiu darbo ir gyvenimo balansu, kai gali laisvai rinktis, kada skirti daugiau laiko šeimai ir dirbti iš namų, o kada – maksimaliai susikaupti į darbą biure ir pakeisti aplinką. O darbdaviai patenkinti jau tyrimais įrodytu didesniu darbuotojų produktyvumu, pasitenkinimu ir sutaupomomis lėšomis. Kai pasirenkami lankstūs visiškai aptarnaujamų biurų sprendimai, nereikia mokėti už praktiškai nenaudojamą biuro vietą, ją maksimaliai optimizuojant.“

  1. Laikas

Kitas aspektas – laikas. Ne veltui sakoma, kad tai – pati brangiausia valiuta, nes jos paprasčiausiai neįmanoma nusipirkti. „Mes kartais juokaujame, kad „Workland“ ne tik nuomoja biurus, bet ir parduoda laiką – tą, kurį, pasirinkę standartinę biuro nuomą, leistumėte tvarkydami visus su patalpomis susijusius reikalus: valymo paslaugų ir patalpų priežiūros derinimas, kavos aparato priežiūra, korespondencijos valdymas, interneto tiekėjas, bet kokių kasdien iškylančių klausimų sprendimas ir t. t. „Workland“ pasirūpina visais šiais ir dar daugiau klausimų, apie kuriuos kartais net nepagalvojame prieš nuomodamiesi patalpas. Tai sutaupo tikrai daug laiko“, – įsitikinusi L. Panovienė. Tiesa, „Workland“ pasirūpina net puikia darbuotojų savijauta biure, renginiais – tiek socialiniais, pramoginiais, tiek profesiniais, padeda užmegzti naujus verslo, profesinius santykius tarp įmonių ir profesionalų.

„Kartais juokaujame, kad „Workland“ ne tik nuomoja biurus, bet ir parduoda laiką.“

  1. Investicijos

Investicijos į biurą ir jo infrastruktūrą – taip pat svarbus klausimas, renkantis naujus namus savo verslui ir jo komandai. Svarbu paminėti dvi tendencijas: pirma, darbo rinkai susiklosčius taip, kad kiekvienas darbuotojas yra svarbus, darbuotojams norisi pasiūlyti komfortiškiausią darbo vietą. Antra, pandemijai parodžius, kad vos per kelias dienas situacija bet kurioje šalyje gali pasikeisti drastiškai, suprantama, kad ilgalaikės investicijos į biurą tampa rizikingos. Galbūt jį reikės visiškai pakeisti dėl tam tikrų suvaržymų, o gal ir jo paties poreikis pasikeis, pasikeitus darbuotojų skaičiui ar darbo pobūdžiui. Todėl vienas saugiausių variantų šiandien – rinktis jau visiškai įrengtą ir aptarnaujamą biurą, kuriame užtikrinamas komfortas, stilingas interjeras, visos būtiniausios paslaugos ir net papildomos naudos, veiklos darbuotojams, jau minėti renginiai ir pan.

  1. Lankstumas

Bendradarbystės erdvės ir visiškai aptarnaujami biurai tiesiog puikiai prisitaiko prie bet kokių įmonių poreikių – ar tai būtų staigiai pakitęs darbuotojų skaičius, pradėta nauja veikla, kuriai reikia visai atskiro biuro (o galbūt tinklalaidės studijos?), planuojamas renginys, kuriam galima rinktis iš daugybės konferencijų salių ir kitų erdvių. „Workland“ sutartys trunka nuo dienos, mėnesio iki kelių savaičių, mėnesių ar metų – tai užtikrina absoliutų lankstumą ir rizikos verslui sumažinimą. L. Panovienės teigimu, greitai kintančiame verslo pasaulyje ypatingai pradėtas vertinti greitas prisitaikymas prie tiek besikeičiančių aplinkybių, verslo dinamikos bei poreikių. „Turime pavyzdžių, kai įmonės vos per kelis mėnesius paauga tiek, kad elementariai „nebetelpa“ nuolatiniame biure, todėl renkasi būtent „Workland“ siūlomus lanksčius sprendimus“, – apie savo patirtį pasakoja L. Panovienė.

  1. Reprezentatyvumas

Pagaliau – reprezentatyvumas. Vienaip ar kitaip, tai visada išliks itin svarbus dalykas bet kokiam verslui ar įmonei. Biuras, adresas miesto centre ar Senamiestyje visada palieka gerą įspūdį, net jei tai – tik įmonės registracijos adresas be realaus biuro (dar vadinama virtualaus biuro paslauga). Na, o, turint tikrą biurą puikioje vietoje, žinoma, tampa svarbu ir to biuro dizainas, modernumas, priimantis personalas. „Visi „Workland“ biurų ir bendradarbystės centrai įsikūrę prestižinėse vietose. Lietuvoje tai – Gedimino prospektas, Rotušės aikštė, Konstitucijos prospektas Vilniuje, Laisvės alėja – Kaune. Taip pat centrinės ar Senamiesčio vietos Taline ir Rygoje. Tai suteikia ne tik reprezentatyvumą, bet ir komfortą tiek mūsų nariams, dirbantiems nuolatinėje pasirinktoje vietoje, tiek besinaudojantiems galimybe dirbti bet kurioje kitoje „Workland“ vietoje – tokią galimybę suteikiame visiems savo bendradarbystės erdvių ir biurų nariams“, – atskleidžia L. Panovienė.

Workland“ siūlo visiškai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių sprendimus centruose Gedimino pr. 9, Gedimino pr. 20, Didžioji g. 18, Konstitucijos pr. 21B Vilniuje bei Laisvės al. 82, Kaune.

Teiraukitės pasiūlymo – nuo 1 iki 50 ir daugiau darbo vietų privačiuose biuruose

Maakri 19-models 41 (1) UMA people_05288

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.