...

B. Obamos sėkmės pamokos

Verslas

2013.02.20

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

B. Obamos sėkmės pamokos

Barackas Obama flickr.com nuotr.

Jaunas juodaodis JAV prezidentas, pelnęs žmonių pasitikėjimą. Būdamas 51 metų jis yra perrinktas antrai kadencijai. Apie jį jau rašomos biografijos, be to, jis yra pelnęs Nobelio taikos premiją. Ko verslininkai gali pasimokyti iš dabartinio Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Baracko Obamos?

Ne dramatizuok, o kurk pasitikėjimą. B. Obamos negąsdina tai, jei jis pavadinamas nuobodžiu. Taip gali kalbėti tik nuotykių ieškotojai, dramos karaliai ir karalienės. Barackas yra ne toks. Jį gal net paglostys toks epitetas, nes tik išryškina prezidento stiprybę – tvirtą savo požiūrio, tikslų laikymąsi bet kokiomis sąlygomis. Ir iš tiesų jis yra ne nuobodus, o patikimas.

Drausmingai gyvenk. Studijuodamas universitete B. Obama laikėsi griežtos dienotvarkės. Jis kasryt nubėgdavo tris kilometrus, sekmadieniais pasninkaudavo, daug mokėsi. Tokia saviugda galėjo prajuokinti linksmybių, o ne mokslų ištroškusius studentus, bet nutiesė disciplinuotam lyderiui kelią į šalies vadovo postą.

Būk visada sąžiningas. Mažos permainos gyvenime kuria dideles. Tad savo darbais ir asmeniniu pavyzdžiu B. Obama buvo ir yra sąžiningas žmogus: laiku moka mokesčius, laikosi griežtos dienotvarkės ir yra socialiai aktyvus.

Samdyk už save geresnius žmones. Daugelis nustebo, kai Barackas į savo politinę komandą pakvietė Joeų Bideną, kuris yra už jį gerokai vyresnis ir sukaupęs daugiau patirties, puikus politikas. Daugelį žmonių gąsdina labai gerų specialistų samdymas. Tačiau Barakas žino, kad profesionali komanda neišduos, o kaip tik labiau palaikys. Teisingai valdyti vienam žmogui yra per sunku. Pavyzdžių apstu istorijoje ir šiuolaikiniame gyvenime. Juk net didžiosios kompanijos ne veltui stengiasi viena iš kitos perpirkti geriausius specialistus, vyksta nuolatinė galvų medžioklė! Geras vadovas supranta, kad geriausiai valdo komanda, kurią sudaro lyderiai. Ir čia nėra vietos egoistinėms ambicijoms.

Gerbk žmonių skirtumus. Jau vien tai, kad B. Obama tapo pirmuoju juodaodžiu JAV prezidentu, yra didelis šuolis Amerikai tolerancijos link. Prezidentas augo Havajuose, kur, kaip pats yra sakęs, pažino labai skirtingų kultūrų žmonių. Tai plėtė jo akiratį ir ugdė toleranciją. Barackas taip pat sakosi nei vaikystėje, nei vėliau nesureikšminęs, kad jo tėtis buvo tamsios, o mama – baltos odos. Tolerancija ir atviras požiūris į mąstančius arba/ ir atrodančius kitaip negu tu yra dar viena JAV prezidento pamoka, kurią verta išmokti.

Kopk karjeros laiptais. Prestižiniame Harvardo universitete su pagyrimu baigęs teisės studijas, Barackas įsidarbino teisės dėstytoju. Jo politinė karjera prasidėjo įsidarbinus valstijos įstatymų leidėju. Kitas jo sėkmingos karjeros etapas buvo JAV senatoriaus postas, kuris tapo tramplinu kandidatuoti į šalies prezidentus.

Planuok iš anksto. Prezidentas garsėja savo politine reklama ir ryšių su visuomene kampanija prieš rinkimus. Jis kampaniją pradėjo iš anksto, atliko tyrimus, ištyrė konkurentus, jų galimybes. O atėjus laikui buvo pasirengęs sėkmingai įtikinti visus savo kandidatūros tinkamumu!

Veik kūrybiškai, reaguok žaibiškai. Gyvenime, versle, politikoje – visur reikia lankstumo. B. Obamos rinkimų kampanija buvo parengta taip, kad buvo itin paslanki. Kiekvienas veiksmas buvo derinamas prie situacijos. Priešingai nei daugelio verslo įmonių, kurios įprastai žaibiškai reaguoja tik ištikus krizei, B. Obamos viešųjų ryšių skyrius stengėsi, kad jis būtų nuolat matomas spaudoje.

Išnaudok technologines inovacijas. Rinkimų reklamai B. Obama nesirinko tik kurios nors vienos priemonės. Jis naudojosi visomis. Net tuo metu būsimo prezidento Twitter paskyra buvo viena labiausiai sekamų! Jis puikiai išnaudojo tokias reklamos priemones kaip radijas, televizija, internetas, mobiliosis technologijos.

Suprask, užuot smerkęs. B. Obama pasielgė kilniai, kai rinkimų metu oponento J. McQueeno pusėje stovėjusios politikės S. Pallin paauglė dukra tapo nėščia. „Mano motina susilaukė manęs būdama 18-os“, – tokia buvo prezidento reakcija į plačiai spaudoje nušviestą kompromituojamą žinią.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.