...

Ateities mokėjimai – POS sistemos, mokėjimų inicijavimas ir integracija

Verslas

2024.01.08

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: , , , .

Ateities mokėjimai – POS sistemos, mokėjimų inicijavimas ir integracija

„Luminor“ el. prekybos sk. vadovas Justas Daujotas // Įmonės archyvo nuotr.

Technologijų pažanga sparčiai keičia kasdienybę ir neabejotinai daro įtaką tam, kaip klientai atlieka apmokėjimus už gautas prekes ar suteiktas paslaugas. Įvairios POS sistemos (angl. Point of sale), mokėjimų inicijavimas ir kiti modernūs atsiskaitymo būdai yra nuolat tobulinami ir gali pasiūlyti naujų, dar patogesnių sprendimų verslui, kurie atliepia bei prisitaiko prie kintančių vartotojų poreikių.

Patogūs deriniai

Sparčiai populiarėjant atsiskaitymams banko kortelėmis atsiranda vis daugiau įrankių, kurie padeda tokius mokėjimus atlikti ir juos priimti. Populiarus tapo naudojamasis mobiliuoju atsiskaitymu išmaniaisiais telefonais ar laikrodžiais – naujovių, kuriomis siekiama palengvinti ir pagerinti mokėjimus atsiranda vis daugiau. Kai kuriose šalyse jau dabar sumokėti grynaisiais pinigais nėra įmanoma, todėl tikėtina, kad tokia tendencija anksčiau ar vėliau paplis ir plačiau. Įvairių atsiskaitymo metodų taikymas ateityje tikėtina suteiks dar daugiau galimybių verslui, todėl šios srities augimas ir plėtra yra neabejotinas. „Veiksminga išeitis yra derinti elektroninės prekybos sprendimus, tokius kaip mokėjimų inicijavimo paslaugos, kartu su „Phone POS“ sprendimu ir taip suteikti savo klientams universalią mokėjimo patirtį“ – įžvalgomis dalinasi „Luminor“ elektroninės prekybos skyriaus vadovas Justas Daujotas.

Mobiliųjų mokėjimų augimas

Atsiskaitant banko kortelėmis, ypač populiarus bekontaktis būdas, kuomet net ir PIN kodas, jei nėra viršijama tam tikra nustatyta suma, tampa nebereikalingas. Tikėtina, kad vis naujesnių  paslaugų, tokių, kaip mobiliuosiuose įrenginiuose veikiantys POS terminalai  atsiradimas, gali paspartinti grynųjų pinigų išstūmimą bei elektroninių mokėjimų augimą ir populiarumą ateityje. „Phone POS“ sprendimas palengvina ir pagreitina atsiskaitymus.  Skaitytuvas ne tik visada po ranka, bet ir apie tokius dalykus, kaip grąža ar grynųjų inkasacija, prekybininkas gali pamiršti“ – darbo pobūdį keičiančius aspektus vardija pašnekovas. Kuriami POS ir E-Commerce sprendimai verslui, prekybininkams atitinka aukščiausius saugumo standartus ir yra nuolatos tobulinami. 

Įvairovė kliento atžvilgiu 

Lankstus požiūris į įvairius procesus ir veiklos įgyvendinimą įvardijamas, kaip vienas esminių elementų siekiant puikių rezultatų versle. Galimybė rinktis, kokiu būdu atsiskaityti už prekes ar paslaugas visuomet bus vertinama teigiamai – tiek verslą vykdant ar apsiperkant internetu, tiek ir fizinėse parduotuvėse ar paslaugų vietose. „Luminor“ bankas, siūlydamas „Phone POS“ taip pat atsižvelgia į klientų poreikius bei galimybes, todėl norintiems pradėti naudotis šia paslauga gali naudotis visi norintys. „Verta paminėti, kad, jei prekybininkas dėl kažkokių priežasčių negali atsidaryti sąskaitos „Luminor“ banke, šiuo sprendimu gali naudotis turint ir kito banko sąskaitą. Tokiu atveju, iš esmės identišką sprendimą – „SoftPOS“, neprisirišant prie banko gali pasiūlyti „Luminor“ grupės įmonė „MakeCommerce“ – alternatyvas pristato J. Daujotas.

Žingsnis pirmyn – mokėjimų inicijavimas

Naujų pasirinkimų tiek verslui, tiek ir klientams taip pat siūloma ir kalbant apie elektroninę prekybą. Būtent toks veiklos pobūdis laikosi populiarumo aukštumose, nes tiek smulkusis, vidutinis verslas, tiek ir didesni prekybos tinklai stengiasi savo veiklą plėtoti internetinėje erdvėje. Tais atvejais, kai veikla vykdoma ne tik fizinėse, bet ir e.parduotuvėse, E-Commerce sprendimų įdiegimas yra labai svarbus gerinant klientų patirtį apsiperkant ir supaprastinant prekybininko kasdienius procesus. „MakeCommerce“ sprendimai el. parduotuvėms suteikia galimybę klientams ne tik patogiau surinkti mokėjimus, bet ir pirkėjams patogiai bei greitai atsiskaityti už savo pirkinius ar paslaugas. 

Atsiskaitymų perspektyvos

Prekybos modelio bei atsiskaitymo pasirinkimas – įprastais būdais ar taikant modernesnius, tokius, kaip mokėjimų inicijavimą, POS sistemas yra neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Anot J. Daujoto, „kiekvienam verslui svarbu įvertinti galimybes, suteiktas sklandžiai jų veiklai, ir nuolatos dairytis naujų.“ Atsižvelgiant į vartotojų poreikius, naujausius technologinius sprendimus tikėtina, bus ieškoma sprendimų kaip pagerinti, supaprastinti ir pasiūlyti dar patogesnius sprendimus tiek verslui, tiek klientams, o tai  ir nulems, kaip atsiskaitymai bus vykdomi ateityje. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.