...

Atsiskaitymai negrynaisiais pinigais: iššūkius padės išspręsti POS

Verslas

2023.12.19

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: , .

Atsiskaitymai negrynaisiais pinigais: iššūkius padės išspręsti POS

„Luminor“ e. prekybos skyriaus vadovas Justas Daujotas // Įmonės archyvo nuotr.

Versle, teikiančiame paslaugas ar parduodančiam prekes, bendravimas su klientais, jų poreikių identifikavimas ir išpildymas ženkliai prisideda prie sėkmingos veiklos plėtros. Nepaisant to, ar kasdienis klientų srautas dažniausiai didelis ar mažesnis, sklandus jų aptarnavimas atsiskaitymo metu neturėtų kelti problemų ir užimti daug laiko. POS (angl. Point of sale) sistemos ar terminalai užtikrina, kad tai bus galima atlikti greitai, efektyviai ir patogiai. Naujausią „Phone POS“ paslaugą, skirtą smulkiems verslininkams ir individualias veiklas vykdantiems fiziniams asmenims, pristato ir bankas „Luminor“.

Problemų sprendimą skatina naujausios technologijos

Daiktų gausoje pasimesti išties lengva, o reikiamos priemonės, net ir pačioje tvarkingiausioje darbo vietoje, lemiamu momentu gali tekti ieškoti ilgiau nei norėtųsi. Kaip pastebi „Luminor“ elektroninės prekybos skyriaus vadovas Justas Daujotas, „Phone POS“ sprendžią esminę šių dienų problemą – dabar jau retas kuris įsivaizduoja savo gyvenimą be telefono. „Phone POS“ skaitytuvas yra visada po ranka, tai leidžia prekybininkams atsiskaitymus priimti bet kur ir bet kada.“ Veiklos vykdomos efektyviau, kai nereikia ieškoti „kažkur“ padėto daikto, kuris atrodo dar visai neseniai buvo po ranka – vienas iš POS sistemos privalumų ir yra tai, jog atsiskaitymų priėmimui galima naudoti mobilųjį telefoną ar planšetę.

Galimybė POS terminalu atsiskaitymams naudoti bene kiekvieną įmonės mobilųjį įrenginį suteikia daug daugiau laisvės, o anot pašnekovo, „operacijų skaičius nėra limituotas. Prekybininkas gali atlikti tiek mokėjimų, kiek jam prireiks.“ Juolab, sprendimas naudoti POS padeda lengviau įveikti versle pasitaikančius iššūkius, sumažinti išlaidas bei skatina technologinį įmonės ir jos veiklos tobulėjimą. 

POS terminalai – visuomet šalia, kai labiausiai reikia

Įtampa ypač auga tuomet, kai ko nors reikia kuo skubiau ir kiekviena brangi sekundė, atrodo, išsitęsia iki begalybės. Jei keletas darbuotojų turi dalintis vienu aparatu, o laukiančiųjų eilė tik ilgėja – tai gali skatinti nepasitenkinimą, prastėjančią atmosferą ir tarp kolegų, ir tarp klientų, kurie kitam kartui prisimins ilgai trukusį aptarnavimą. Veiklą vykdant didesnėse patalpose, aptarnaujant lauke ar logistikos sandėlyje atsiskaitymus vykdant stacionariu kasos aparatu laiko sąnaudos taip pat išauga. Anot J. Daujoto „Phone POS“ visuomet po ranka, tai reiškia jog klientą galima aptarnauti ir, pavyzdžiui prekybininko sandėlyje, nereikia ieškoti, eiti prie kasos.“ 

POS sistema išties gali prisidėti prie įmonės kaštų valdymo ir padėti sutaupyti išlaidas, kurios būtų skiriamos papildomiems įrenginiams įsigyti. Susidūrimai su techniniais nesklandumais, dėl vienokių ar kitokių priežasčių pasitaikantys gedimai gali ištikti netikėtai ir svarbiausia – tai visuomet nutinka ne laiku. Sugedusį telefoną pakeisti gali būti daug paprasčiau ir greičiau nei neveikiantį skaitytuvą, todėl POS sistemos naudojimas versle padėtų situaciją suvaldyti daug lengviau, o ir nuostoliai, tikėtina, nebus tokie dideli.

Neretai pasigirstančios frazės „neturiu grynųjų“ ar „visi pinigai kortelėje“ kartais sukelia nepatogumų atsiskaitymo metu, ypač jei apmokėjimas priimamas išskirtinai tik grynaisiais pinigais. Vis dėl to, besinaudojantiems POS sistema pardavėjams tai nėra iššūkis, nes net jei banko kortelių skaitytuvas yra sugedęs ar laikinai neveikia – telefone esanti programėlė gali tapti tikru išsigelbėjimu.

Aukštų saugumo standartų užtikrinimas

Saugumas bei skaidrumas mokant negrynaisiais pinigais visuomet yra jautrus klausimas. Dauguma modernių POS sistemų yra kuriamos taip, kad atitiktų aukščiausius saugumo standartus, naudojant šifravimą, duomenų saugojimą ir kitas technologijas, taip siekiant apsaugoti mokėtojo duomenis ar išvengti galimų kibernetinių atakų. 

Investicija į patikimas POS sistemas padeda apsisaugoti nuo įvairių galimų nesklandumų, todėl prieš renkantis vertėtų išsiaiškinti ar tiekėjas yra patikimas, sertifikuotas ar bus užtikrinta pagalba susidūrus su netikėtais nesklandumais. J. Daujoto teigimu, saugumo siekis ir to užtikrinimas, ypač kalbant apie pinigus, yra natūralus dalykas, todėl „kurdamas sprendimus klientams, „Luminor“ bankas saugumą laiko aukščiausiu prioritetu. Šis atvejis nėra išimtis, na, o „Phone POS“ sprendimas atitinka visus „VISA“ ir „Mastercard“ reikalavimus.“ Sklandūs mokėjimai ir jų administravimas yra ypač svarbūs besikeičiančiose rinkos sąlygose, kurios reikalauja greitų, patogių ir saugių sprendimų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.