...

Arnoldo Schwarzeneggerio verslo pamokos

Verslas

2014.06.20

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Arnoldo Schwarzeneggerio verslo pamokos

A. Schwarzeneggeris visada žinojo, ko siekia ir kodėl. Aiškaus tikslo turėjimas jam padėjo nuveikti pačius didžiau sius darbus flickr.com nuotr.

A. Schwarzeneggeris – labai spalvinga ir sunkiai užmirštama asmenybė. Pasaulio įžymybė jis yra jau taip ilgai, kad per tuos kelis dešimtmečius sugebėjo bent kelis kartus visiš kai pakeisti savo karjerą, imtis absoliučiai kitokios veiklos ir pasiekti tokių pat puikių rezultatų. Jis ir geriausias pasaulio kultūristas, ir kovinių filmų žvaigždė, ir politikas. Nenuostabu, kad kiekvienos kartos atstovai apie A. Schwarzeneggerį mano skirtingai. Man ir mano draugams jis visada bus nėščias vyras, ir sykiu dar Terminatorius, nužengęs tiesiai iš baisaus košmaro. Šios dvi priešingybės kažkokiu stebuklingu būdu sugeba stebėtinai lengvai susiderinti. Tai žmogus, kuris gyvenime niekada nesustojo, nepasitenkino tuo, ką jau turi. Jis nuolat ieško naujo nuotykio, naujo iššūkio. Pasimokyti iš jo tikrai yra ko. Pateikiame penkias A. Schwarzeneggerio pamokas, kurios galbūt pravers ir jūsų gyvenime.

Įvardinkite sau, ką norite pasiekti, tikėkite ir siekite

A. Schwarzeneggeris visada žinojo, ko siekia ir kodėl. Aiškaus tikslo turėjimas jam padėjo nuveikti pačius didžiausius darbus. Kartais mes neįvertiname to, kaip svarbu turėti aiškią ateities viziją. Kai pradėjo užsiimti kultūrizmu, jis turėjo labai didelę, bet sykiu konkrečią ambiciją. Jis norėjo tapti Misteriu Olimpija, t. y. pačiu geriausiu kultūristu pasaulyje. Šio savo tikslo jis siekė negailėdamas jėgų ir laiko. Ši vizija jam nebuvo abstraktus siekis. Tai buvo neišvengiamas sunkaus darbo rezultatas. A. Schwarzeneggeris žinojo – jeigu dirbsiu, vizija taps tikrove. Toks užtikrintumas padėjo disciplinuoti save, nesijaudinti per varžybas. Juk kaip galima jaudintis, jeigu esi tikras savo sėkme?

Nepralaimėjęs neišmoksi laimėti

A. Schwarzeneggerį gal kas nors išsivaizduoja kaip žmogų, kuriam visada viskas sekėsi. Toli gražu. Jam teko patirti ir ne vieną pralaimėjimą. Grumtis tekdavo ne tik su varžovais, bet ir su savimi. Jaunas A. Schwarzeneggeris buvo gana arogantiškas, tad per didelis pasitikėjimas savimi ne kartą pakišo koją. Pavyzdžiui, 1968-aisiais jis siekė pirmojo Misterio Visatos titulo. Europoje jis buvo tiesiog neprilygstamas, bet JAV teko patirti pralaimėjimą. Tačiau, užuot pasidavęs, jis pripažino savo klaidą ir vėl kibo į darbą. Po metų tą patį konkursą Arnoldas laimėjo be didesnio vargo. Taigi be to pirmojo pralaimėjimo nebūtų buvę ir pergalės.

Nebijokite išbandyti ko nors visiškai naujo

A. Schwarzeneggeris niekada nemėgo užsisėdėti vienoje vietoje. Naujas nuotykis, nauja vizija jį motyvavo daug labiau nei patogi šiandiena. Kai kultūrizme jau buvo pasiekta viskas, ką galima pasiekti, A. Schwarzeneggeris pradėjo siekti aktoriaus karjeros. Į šį tikslą daug kas žvelgė pašaipiai, bet greitai jis tapo viena didžiausių veiksmo filmų žvaigždžių. Vėliau jis ryžosi keisti amplua – pradėjo vaidinti visai šeimai skirtuose filmuose, nepabūgo sugriauti grėsmingo vyruko įvaizdžio. Darbas Holivude galiausiai irgi pabodo. A. Schwarzeneggeris nusprendė pasukti į politiką. Į šį tikslą daugelis irgi žiūrėjo pašaipiai. Tačiau aktorius savo pasiekė ir dvi kadencijas buvo Kalifornijos gubernatorius. Drąsa ir pasiryžimu A. Schwarzeneggeris įrodė, kad neįmanomų, nepasiekiamų tikslų paprasčiausiai nėra.

Į buką kritiką paprasčiausiai neverta reaguoti. Toje kovoje laimėtoju būti neįmanoma. Protingieji jos net nepradeda.

A. Schwarzeneggeris

Pripažinkite savo klaidas

A. Schwarzeneggeris net nebando slėpti – gyvenime jis yra padaręs ne vieną didelę klaidą. Kalba jis apie tai gana atvirai per interviu, rašo ir savo autobiografijoje. Taip, dėl kai kurių dalykų gėda, bet sykiu tai parodo, kad jis – tik žmogus. Ko gero, didžiausia A. Schwarzeneggerio gyvenimo klaida – romanas, kuris išardė jo šeimą. Kita vertus, klaidos pripažinimas leido judėti į priekį.

Nesijaudinkite dėl dalykų, kurių negalite pakeisti

Kai A. Schwarzeneggeris pasiryždavo imtis naujos veiklos (aktorystės ar politikos), jo pusėn visada atidundėdavo kritikos banga. A. Schwarzeneggeris susitaikė su tuo. Žmonių išankstinių nuostatų jis pakeisti negali. Įmanoma tik atkakliu darbu įrodyti savo. Nepatenkintų visada bus. Net ir būdamas Kalifornijos gubernatorius jis turėjo nuolat kovoti su nepakantumu. Į jį daug kas žiūrėjo kaip į svetimšalį. Ką austras daro tokiame poste? Jis juk net normaliai kalbėti angliškai nemoka. A. Schwarzeneggeris į tas kalbas tik numojo ranka. Savo austrišką akcentą jis pavertė savo vizitine kortele ir kalbėjo apie tai, kad jis – pasaulio pilietis, suradęs Kalifornijoje namus. Į buką kritiką juk paprasčiausiai neverta reaguoti. Toje kovoje laimėtoju būti neįmanoma. Protingieji jos net nepradeda.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.