...

Ar vaikai gali užsiimti individualia veikla?

Verslas

2012.06.08

Autorius: bzn start

Temos: , .

Ar vaikai gali užsiimti individualia veikla?

Verslo liudijimas yra tinkamiausias pasirinkimas individualiąja veikla užsiimant tam tikrą laikotarpį, pavyzdžiui, per vasaros atostogas. flickr.com nuotr.

Atostogos jau beveik visiems prasidėjo, ne vienas galvoja kuo užsiims vaikai. O vasara tikrai puiki proga suteikti progą vaikams padirbėti šeimos versle, užsiimti individualia veikla. Jeigu šeima užsiima daržovių ir vaisų auginimu ir jų 16-metis sūnus norėtų pardavinėti savarankiškai daržoves ir vaisius turgavietėje, kaip tai galima padaryti kalbiname dr. Dalią Foigt-Norvaišienę, advokatų kontoros „Borenius“ advokatę ir partnerę.

Gyventojas individualiąja veikla gali verstis arba nustatyta tvarka įregistravęs individualiąją veiklą (individualioji veikla pagal pažymą), arba įsigijęs verslo liudijimą ir iš anksto sumokėjęs fiksuoto dydžio pajamų mokestį nuo pajamų, gautų iš tokios veiklos. Prekiauti turgavietėse galima tiek įregistravus individualiąją veiklą, tiek įsigijus verslo liudijimą. Atkreipiame dėmesį, kad Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių 3 punktas įtvirtina, kad gyventojų prašymu išduotame verslo liudijime gali būti įrašomas vienas iš šių fizinių asmenų: sutuoktinis, tėvas, motina, vaikas nuo 14 metų, globojamasis, globėjas (rūpintojas), tačiau iš veiklos, kuriai buvo išduotas verslo liudijimas, gautas pajamas turi deklaruoti verslo liudijimą įsigijęs gyventojas. Verslo liudijime nurodyti asmenys turi teisę dalyvauti gyventojo vykdomoje veikloje, kuriai išduotas verslo liudijimas. Taigi jeigu asmens tėvai užsiima individualiąja veikla ir turi verslo liudijimą, jie turi teisę į verslo liudijimą įrašyti savo vaiką nuo 14 metų. Tuomet atskiro verslo liudijimo įsigyti nereikia.

Nuo 2012 m. sausio 1 d. įsigaliojo šių taisyklių pakeitimas, kuriuo remiantis leidžiama į verslo liudijimą įrašyti tik vieną papildomą asmenį – sutuoktinį, tėvą, motiną, vaiką nuo 14 metų, globojamąjį, globėją (rūpintoją). Jeigu jūsų šeima užsiima individualiąja veikla ir turi verslo liudijimą, vaiką galima įrašyti į verslo liudijimą. Tuomet jis įgytų teisę verstis šiame liudijime nurodyta veikla.

Verslo liudijimą galima įsigyti konkrečiam laikotarpiui, t. y. prekybos verslo liudijimai išduodami pageidaujamam kalendorinių metų laikui, skaičiuojamam dienomis. Trumpiausias laikotarpis yra viena diena. Todėl tikėtina, kad verslo liudijimas yra tinkamiausias pasirinkimas individualiąja veikla užsiimant tam tikrą laikotarpį, pavyzdžiui, per vasaros atostogas.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.