...

Angelos Merkel verslo pamokos

Verslas

2014.07.18

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Angelos Merkel verslo pamokos

Vokietijos premjerė - A. Merkel flickr.com nuotr.

Rio de Žaneiras, Brazilija, liepos 13-oji. Pasaulio futbolo čempionato finalas. Vokietija prieš Argentiną. Antrojo pratęsimo vidurys. Vokiečiai pagaliau įmuša pergalingą įvartį. Džiaugsmas, euforija. Operatoriai ir režisieriai fiksuoja Vokietijos rinktinės triumfą. Paskui vaizdas persikelia į tribūnas. Iš pradžių į tas, kuriose šėlsta vokiečių aistruoliai, o galiausiai į labai svarbių asmenų ložes. Čia bręstančia pergale džiaugiasi ir moteris, jau beveik dešimtmetį vadovaujanti šiai šaliai su didžiausia ekonomika visoje Europoje, – Angela Merkel.

Išsilaikyti premjero poste – sunkus uždavinys bet kurios šalies politikui. A. Merkel savo poste jau trečią kadenciją. Ji yra vienintelė lyderė Europoje, nepraradusi savo posto net ir po pasaulio ekonomiką sukrėtusios krizės. Akivaizdu, kad ši lyderė kažką daro labai teisingai. Tai rodo ir visos Vokietijos ekonomika. Krizė ją palietė gana nestipriai, gamybos ir eksporto apimtys nuolat kyla, o žmonių gyvenimo lygis auga. Vienintelis vokiečių nusiskundimas, kad per daug pinigų iššvaistoma padedant keblioje padėtyje atsidūrusioms euro zonos šalims. Taigi kur yra A. Merkel sėkmės paslaptis? Kas ją daro tokia gera lydere? Ko galime iš jos išmokti?

Svarbu turėti savo principus

A. Merkel į politiką žengė gana vėlai. Iki Berlyno sienos griūties ji gyveno visai ramų gyvenimą, dirbo gydytoja. Jai buvo 35-eri, kai priėmė sprendimą prisidėti prie naujos, suvienytos Vokietijos raidos. Demokratijos principai nuo pat pradžių buvo jos kaip politikės pamatas. Tai viena iš priežasčių, kodėl vokiečiai ją jau du kartus perrinko kaip šalies premjerę. Ji išsiskiria ir didele drąsa daryti tai, ką reikia, o ne tai, kas būtų populiaru. Per savo karjerą ji priėmė ne vieną sudėtingą sprendimą, kuris buvo reikalingas šaliai. Tokia drąsa gali pasigirti ne kiekvienas.

Šalies (kompanijos) interesai – svarbiausi

Deutschland, Deutschland über alles / Über alle alles in der Welt („Vokietija, Vokietija aukščiau visko / aukščiau visko visame pasaulyje“) – štai tokie žodžiai skamba Vokietijos himne ir A. Merkel šio priesako laikosi itin skrupulingai. Net ir asmeninės ambicijos jai ne tokios svarbios. Jeigu šaliai reikia kompromisų, ši politikė yra pasirengusi juos priimti. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Lietuvoje dažnai išgirstame svarstymų apie „Vaivorykštės“ koalicijos galimybę. Tačiau kalbos ir lieka kalbomis. Niekas nesutinka nusileisti. O štai Vokietijoje tokia koalicija puikiai veikia vadovaujama A. Merkel. Vokietijai reikėjo kompromisų ir susitelkimo, tad poreikis buvo patenkintas.

Reikia žinoti, kada veikti

Atsidurti reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje – laimės dalykas. Tačiau ne visada. Viena svarbiausių lyderio savybių ir yra gebėjimas atsidurti ten, kur reikia, kada reikia. A. Merkel iškilo pačiu tinkamiausiu metu. Tai buvo laikas, kai ES reikėjo permainų. Sąjunga stipriai išaugo ir jai reikėjo keistis. A. Merkel lyderystės gebėjimai, principingumas ir pasiryžimas buvo vieni svarbiausių vardiklių, leidusių ES priimti reikiamus sprendimus. Nenuostabu, kad A. Merkel susikūrė politikės, paspartinančios sprendimų priėmimą, reputaciją.

Nebijokite keistis

Patys geriausieji pripažįsta savo trūkumus ir sunkiai dirba, kad juos pakoreguotų. A. Merkel visada išsiskyrė šiuo gebėjimu. Juk patys geriausi lyderiai sugeba pakilti virš aplinkybių ir virš savęs. A. Merkel dažnai matome kaip tvirtą, netgi gana griežtą lyderę, bet daugelis pasaulio politikų ją giria ir už diplomatinius gebėjimus. Ji puikiai moka klausytis ir noriai priima abiem pusėms naudingus sprendimus. Kanclerė yra puikus pavyzdys, kaip galima vienu metu būti ir principingam, ir atviram dialogui.

Veiksminga komunikacija – raktas į sėkmę

Per tą patį Pasaulio futbolo čempionato finalą buvo galima pastebėti ir tai, kaip nuoširdžiai A. Merkel geba bendrauti. Ji mielai apsikabino su Vokietijos rinktinės futbolininkais, dalyvavo šventiniame vakarėlyje, pozavo asmenukėms. Ji puikiai suvokia, koks svarbus yra bendravimas. Vokiečius dažnai laikome kiek paniurusiais žmonėmis, labiausiai susitelkusiais į darbą. A. Merkel rodo kitą tautos pusę – draugišką, bendraujančią. Toks pokytis valstybės įvaizdyje ekonomikai daro tik dar geresnę įtaką. Juk su draugiškais ir profesionaliais žmonėmis bendradarbiauti nori visi.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.