A. Karalius: sėkmė yra pasirinkimas
2013.09.12
Temos: Vadyba.
Pagal visažinę „Vikipediją“, sėkmė yra „tai, kas atsitinka asmeniui nepriklausomai nuo jo valios“. Kitaip tariant, yra nulemta. Jei tikėsime liaudies išmintimi, nuo lemties nepabėgsi. „Tuomet ar verta gaudyti sėkmę?“ – klausiu „Sėkmės universiteto“ Lietuvoje įkūrėjo. „Žmogus – savo likimo kalvis. Būti lydimam sėkmės tėra vienas iš pasirinkimų“, – šypsosi net 20 metų sėkmės paieškoms paskyręs Algirdas Karalius.
Atsakymų paieškos
„Su idėja apie sėkmę pirmą kartą susidūriau vaikystėje, – pradeda pasakoti A. Karalius. – Tą kartą mano vyresnioji sesuo man davė knygą, kuri vadinasi „Tavo galimybės, žmogau“ (red. autorius V. Pekelis). Tai buvo knyga apie žmogaus galimybes. Rašyta apie žmones, kurie ištreniruoja savo atmintį, raumenis. Ko gero, tai buvo vienintelė tokio pobūdžio knyga, išleista Tarybų Sąjungos laikotarpiu, – prisiminimais dalijasi pašnekovas. – Būtent šios knygos puslapiuose radau mane pavergusią idėją: jei gali vienas, gali ir tu“, – šypsosi A. Karalius.
Tačiau knyga nebuvo vienintelė priežastis, pastūmėjusi į sėkmės paieškas. „Man nesisekė mokslai. Vis galvodavau: „Kodėl taip yra, kodėl aš vis ką nors pamirštu, kodėl man sunku, o kitiems, atrodo, taip lengva mokytis?“ Pats atsakymo neradau, taigi įstojau į Medicinos akademiją. Vedė atsakymų troškimas. Norėjau suprasti, kaip veikia smegenys, atskleisti jose glūdinčias paslaptis, – prisimena A. Karalius. – Greitai supratau, kad medicina nežino žmogaus paslapčių. Neturi mano ieškomų atsakymų, tačiau puikiai išmano ligas, – nusijuokia pašnekovas. – Viskas, ką galėjau išmokti, tai iš ligonio padaryti pusiau ligonį arba pusiau sveiką. Į klausimą „Ką galima padaryti, kad nesirgtum?“ atsakymo nebuvo, todėl baigęs studijas nutariau laikytis Hipokrato priesaikos (niekam nepakenkti) ir gydytojo darbo nedirbau“, – šypsosi sėkmės mokytojas.
„Įsidarbinau verslo konsultacijų įmonėje. Požiūris, kurio mokiausi akademijoje, buvo priešingas požiūriui, vyraujančiam verslo pasaulyje. Čia atradau sėkmės idėją, čia nutariau ja sekti“, – savo sėkmės paieškų pradžią prisimena A. Karalius.
„Sėkmės universitetas“
„Kodėl įkūriau „Sėkmės universitetą“? Labai paprasta: per penkiolika darbo su įmonėmis metų (red. dirbdamas verslo konsultantu) vesdamas įvairius seminarus pastebėjau, kad į juos nuolatos susirinkdavo mokytis nenorintys žmonės. Įmonių užsakomi seminarai jiems tebuvo apmokėta prievolė. Aš, kaip mokytojas, norėjau rezultato, – paaiškina A. Karalius. – Taigi nutariau įkurti portalą ir jame pardavinėti seminarus. Tikėjau, kad savarankiškai apsisprendęs ir užmokėjęs už kursus žmogus turės motyvaciją mokytis ir keistis“, – sako pašnekovas.
„Sėmės universiteto“ mokytojų užduotis – pranešti žmonėms, kad kiekvienas iš mūsų turi gerokai daugiau, nei mano. Paaiškinti, kad kryptingai judėdami, tobulindami tam tikrus įgūdžius galime atskleisti savo potencialą ir pasiekti puikių rezultatų“, – sako A. Karalius.
Dviejų žingsnių modelis
„Įkūrę naują portalą, išbandėme naują pasitikėjimo arba, kitaip tariant, dviejų žingsnių seminarų (tinka bet kokiai produkcijai ar paslaugoms) pardavimo modelį. Pasiteisino su kaupu, dabar šio modelio mokome kitas įmones“, – sako A. Karalius.
„Modelio veikimo principas – paprastas. Tiesiog pirmosios paslaugos suteikiamos nemokamai. Duodama paragauti, pabandyti. Mainais gaunama prieiga prie klientų, kuriuos domina tai, ką gali pasiūlyti, – paaiškina pašnekovas, net dešimt savo rašytų knygų išdalijęs nemokamai. – Mano pirmąją knygą pavadinimu „Sėkmės instinktas“ per savaitę parsisiuntė daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių“, – skaičiais pasidalija mokytojas.
Žmogus turi būti universalus
„Ateityje planuojame įkurti septynis „Sėkmės universiteto“ fakultetus kiekvienai sričiai: finansams, šeimai, sveikatai ir kt. Esu įsitikinęs, kad žmogus turėtų išvengti gilios specializacijos. Matau, kad pasaulis juda link jos, tačiau sutikite, gyvenime turėtume būti ir geri tėvai, ir šeimos nariai, ir draugai, galų gale geri patys sau“, – požiūriu dalijasi A. Karalius. Šie įsitikinimai paskatino įkurti portalą kaipismokti.lt, kuriame mokoma piešti, groti gitara ir pan.
„Į seminarus atvyksta įvairiausių žmonių, tačiau visi turi bendrą bruožą – jų netenkina tai, ką jie turi. Ne dėl to, kad turi mažai (juk ir kursų lankymas yra brangus), tiesiog šie žmonės turi didesnių nei vidutinių ambicijų“, – įžvalgomis pasidalija A. Karalius.
Pašnekovo nuomone, populiariausią seminarą išskirti būtų sunku: „Pastebime tendenciją, kad žmonės, kurie domisi sėkme, dažnai nori išmokti kalbų, todėl pirmiausia eina į mūsų siūlomus „Kolibrio“ kursus. Išmokę anglų kalbos, nori išmokti prancūzų. Mokydamiesi kalbos nori rezultato, taigi užsirašo į seminarą, kuriame mokome greitai skaityti. Ambicijos auga, norisi pasiekti savo tikslų. O pasiekus tikslus, norisi laimės“, – paaiškina sėkmės mokytojas.
Susidomėjusieji A. Karaliaus knygas ras apsilankę www.sekmesuniversitetas.lt.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.