...

9 atminties lavinimo metodai

Verslas

2016.10.19

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

9 atminties lavinimo metodai

Vienintelis dalykas, kuris beveik visada pagerins jūsų atmintį, – dėmesio sutelkimas į konkrečią užduotį. pixabay.com nuotr.

Klasikinė situacija: susitinkate su neseniai matytu žmogumi, bet mintyse nervingai bandote prisiminti jo vardą ar dar daugiau – iš kur pažįstami. Vardai, slaptažodžiai, PIN kodai ir telefono numeriai… Tai tik maža dalis verslininkui įsimintinų dalykų, bet ar įmanoma įsiminti daugiau? Pasirodo, taip! Kaip ir kiekvienam jūsų kūno raumeniui, galima pritaikyti liaudies išmintį – „Naudokite arba prarasite“. Vadinasi, kuo daugiau mankštinsite savo smegenis, tuo daugiau atsiminsite.

Sutelkite dėmesį.

Daugelis verslininkų įsitraukia į aibę skirtingų užduočių vienu metu, bet dažniausiai jų nepavyksta atlikti. Vienintelis dalykas, kuris beveik visada pagerins jūsų atmintį, – dėmesio sutelkimas į konkrečią užduotį. Tai svarbu, nes jūsų smegenys turi gauti laiko, kad tinkamai užkoduotų informaciją. Jeigu informacija niekada nepateks į jūsų atmintį, negalėsite jos atgaminti vėliau. Jeigu reikia ką nors įsiminti, nesiimkite daug užduočių iš karto.

Užuoskite, palieskite, paragaukite, išgirskite ir pamatykite.

Kuo daugiau pojūčių įtrauksite, kai reikės užkoduoti informaciją, tuo stipresnė taps atmintis. Štai kodėl mamos naminių sausainių kvapas išlieka taip ilgai atminty. Turite prisiminti kieno nors, ką sutikote pirmą kartą, vardą? Gali padėti, jei pažiūrėsite žmogui į akis, kai kartosite vardą, taip pat galima pasiūlyti paspausti ranką. Taip darydami įtrauksite 4 iš penkių savo pojūčių.

Pakartokite.

Viena priežasčių, kodėl žmonės norėdami ką nors įsiminti pasikliauja kartojimu, yra ta, kad kartojimas (tai, ką psichologai kartais vadina pernelyg dideliu mokymusi) yra naudingas daugeliui. Kartoti informaciją reikėtų ilgesniais laiko intervalais.

Struktūrizuokite.

Amerikiečiai atsimena savo ilgus 10 skaičių telefono numerius, nors geba išlaikyti tik 7 informacijos akcentus smegenyse vienu metu. Taip yra dėl to, kad išmokome skaidyti informaciją. Užuot matę 10 atskirų informacijos aspektų, matome 3:3 skaitmenų vietovės kodą, 3 skaitmenis prieš kodą ir 4 skaitmenų numerį. Kadangi nuo mažens išmokstame tokiu būdu suskaidyti telefono numerį, daugeliui žmonių nekyla problemų norint atsiminti telefono numerį. Šis metodas yra veiksmingas faktiškai visos informacijos atžvilgiu. Padalykite didelį informacijos kiekį į mažesnes dalis ir sutelkite dėmesį į tų dalių kaip atskirų vienetų įsiminimą.

Organizuokite.

Smegenims patinka informacijos organizavimas. Štai kodėl knygos turi skyrius, o planai rekomenduojami kaip mokymosi metodas mokykloje. Kruopščiai organizuodami tai, ką turite įsiminti, padedate savo smegenims geriau užkoduoti informaciją.

Naudokite įsiminimo priemones.

Jų yra daugybė, tačiau joms visoms būdingas vienas dalykas – jos padeda atsiminti sudėtingesnę informaciją pasitelkus vaizdus, akronimus, rimą ar dainas. Pavyzdžiui, medicinos mokykloje studentai dažnai prisimins kaulų pavadinimus arba specifinių ligų pavadinimus remdamiesi sakiniais, kuriuose kiekvieno žodžio pirmoji raidė atitiks atitinkamą kaulą ar simptomą.

Išmokite naudodamiesi tuo būdu, kuris jums tinka geriausiai.

Žmonės dažnai mano, kad „vienas dydis tinka visiems“ mokymosi stilius, skirtas naujos informacijos įsiminimui. Taip tikrai nėra – skirtingi žmonės renkasi skirtingus naujos informacijos įsiminimio metodus. Naudokite stilių, kuris jums tinka, net jei tai ir nėra tas būdas, kuriuo mokosi kiti žmonės ar stengiasi suprasti naują informaciją. Pavyzdžiui, kai kuriems žmonėms patinka užsirašyti informaciją, kai mokosi ką nors nauja. Kiti gali daugiau naudos gauti įrašydami tai, ką girdi, ir perklausydami, kad vėliau pasižymėtų detaliau.

Sujunkite taškus.

Kai mokomės, dažnai pamirštame išbandyti ir sukurti asociacijas. Tačiau tyrimai parodė, kad atmintis gali būti stipresnė, kai bandote ir kuriate asociacijas pirmą kartą susidurdami su informacija. Pavyzdžiui, pagalvokite apie tai, kaip yra susiję du dalykai, o atmintis abiejų atžvilgiu bus skatinama. Prijunkite naują informaciją prie jau esamos informacijos arba patirties, sukauptos atmintyje.

Vizualizuokite.

Asociacijos taip pat padeda, jeigu sukuriate vaizdingus ir įsimintinus vaizdus. Įsiminsite informaciją lengviau, jeigu galėsite ją įsivaizduoti. Jeigu norite susieti vaiką su knyga, pabandykite ne įsivaizduoti vaiką, skaitantį knygą, – tai per daug paprasta ir lengvai pamirštama. Sugalvokite ką nors šaižesnio, kas įstrigs atmintyje, pavyzdžiui, knyga, besivejanti vaiką, arba vaikas, valgantis knygą. Tai jūsų atmintis – padarykite vaizdus kiek įmanoma labiau stebinančius, kad asociacijos būtų stiprios.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.