7 Alfredo Hitchcocko sėkmės receptai verslininkui
2017.06.09
Temos: Vadyba.
Kino režisierius ir prodiuseris, saspenso technikų meistras, kurį vieni laikė genijumi, o kiti – psichopatu, A. Hitchcockas karjerą kino industrijoje pradėjo kaip elektrikas, o baigė turėdamas žvaigždę Holivudo Šlovės alėjoje. Unikalus jis buvo ne tik kūriniais, bet ir gyvenimu, iš kurio šiuolaikiniai verslininkai galėtų pasimokyti atkaklumo, ryžto, drąsos ir dar daugiau…
1. Kino legenda, pasinaudojęs kriaukle, trimis rankšluosčiais plaudavo pačią kriauklę. Jis buvo užkietėjęs pedantas, besirūpinantis tvarka ir organizuotumu kiekviename gyvenimo žingsnyje. Šiuolaikiniai verslininkai, deja, gaišta laiką ieškodami reikiamo asmens, kažkur nublokštos vizitinės kortelės ar prieš metus pasirašytos sutarties. Tvarka, organizuotumas ir kontrolė – A. Hitchcocko pamoka verslo atstovams, siekiantiems ne menkesnės sėkmės savo srityje.
2. A. Hitchcockas teigė, kad puikiausias vaistas nuo gerklės skausmo yra ramybės neduodančio organo pašalinimas. Neverta laikyti savo komandoje asmens, kuris kelia rūpesčių sklandžiam verslo procesui. Lygiai taip pat ši taisyklė turėtų būti taikoma problemoms, kurių sprendimą verslininkai linkę atidėti rytojui, kitai savaitei, mėnesiui ar metams. Jeigu yra kas nors, kas trugdo judėti pirmyn, tai reikia išspręsti čia ir dabar, ryžtingomis, o kartais ir negailestingomis priemonėmis.
3. Režisierius nusifilmavo daugiau nei pusėje savo filmų. Ir visiškai nesvarbu, ar tai daryti jį skatino noras geriau pažinti savo profesinę sritį (panašu į tai, nes vaidmenys buvo epizodiniai), ar nepasitikėjimas kitų gebėjimais ar savimeilė – niekas nenuneigs fakto, kad taip jis dar geriau galėjo pažinti visus kino užkulisius. Verslininkai turėtų pasinaudoti šiuo pavyzdžiu ir suprasti, kad tik vadovas, kuris geriau nei kiti išmano savo verslo sritį, gali pelnyti tarptautinę šlovę.
4. Neeilinio talento kūrėjas atmintinai mokėjo visų Niujorko miesto gatvių pavadinimus ir kone visų valstijų traukinių tvarkaraščius. Technologijų amžiaus verslininkai dažnai pamiršta lavinti savo atmintį, naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis. Tačiau būtent darbas su savo protu gali padėti išlaikyti protinės veiklos produktyvumą iki gilios senatvės. Šis menininkas kūrė iki pat savo mirties!
5. ,,Idėjos gimsta iš visko“, – teigė režisierius. Nebūtina mokytis verslo subtilybių prestižiškiausiose verslo mokyklose ar semtis žinių iš vadovėlių bei verslo ryklių. Tereikia apsižvalgyti, atsigręžti į aplinką, nes šimtai pelningiausių idėjų gimsta pačiose netikėčiausiose vietose ir laiku. Atviras mąstymas ir stereotipų griovimas yra dar vienas verslo sėkmės receptas, prieinamas kiekvienam.
6. Visą gyvenimą A. Hitchcockas kentėjo nuo ovalių objektų, o tiksliau kiaušinių fobijos. Kiaušinis buvo pats nemaloniausias reginys jo akims: ,,Nėro nieko šlykštesnio nei iš šito ovalaus daikto išbėgantis geltonas skystis.“ Dėl to nemažai žmonių jį laikė pamišėliu, tačiau jo darbai liudijo ką kita. Jeigu verslininkai viską mato savaip ar jų idėjos visuomenei atrodo kaip bepročių, tai dar nereiškia, kad jis negali įkopti į verslo olimpą!
7. ,,Jeigu aš nebūsiu savimi, kas tuomet bus?“ – stebėjosi genijus. Dažnai šiuolaikiniai verslininkai susiduria su individualumo stoka: tos pačios idėjos, vienodas mąstymas, stereotipinis elgesys. Jeigu pažvelgsime į garsiausius verslo magnatus, pastebėsime, kad juos visus vienijo gebėjimo išlikti ir nebijoti būti savimi bruožas. Originalumas madingas, tad kodėl verslumo potencialo kupini asmenys vis dar jį slepia pilkoje minioje?
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.