...

5 vertingos gyvenimo pamokos iš žymių verslininkų

Verslas

2017.03.12

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

5 vertingos gyvenimo pamokos iš žymių verslininkų

„Microsoft“ įkūrėjas - Billas Gatesas. WEF nuotr.

Kadaise nusipirkau loterijos „Vikingų loto“ bilietą. Nors šiaip loterijos bilietų neperku, dažnai pasvajoju, kas būtų, jeigu laimėčiau milijoną ar du. Ką ten milijoną – bent kelis šimtus tūkstančių. Tąkart visiškai spontaniškas pirkinys atnešė iki tol neregėtus turtus – šešiolika litų. Euforijos apimtas dar kelis kartus nusipirkau po bilietą. Žinoma, mano sėkmės kreditas jau buvo išnaudotas, tad laimėti nieko nepavyko. Tačiau taip jau yra – mes kartais taip norime praturtėti, kad pasiduodame nepagrįstoms viltims ir paikoms svajonėms. Pavyzdžiui, loterijoms. Atrodo, nusiperki bilietėlį, ir tu jau milijonierius. Tačiau tikri milijonieriai jums pasakys, kad viskas toli gražu ne taip paprasta. Tai ilgas ir sunkus darbas. O per tą ilgą ir sunkų darbą šie žmonės sukaupia gausybę gyvenimo patirties, į kurią ir mums verta įsigilinti. Garsūs pasaulio verslininkai tikrai patartų nešvaistyti pinigų loterijos bilietams. Kas dar būtų jų sąraše?

Billo Gateso gyvenimo istorija moko, kad privalome išnaudoti tas mažas sėkmės akimirkas, kurios pasitaiko gyvenime

Niekas neabejoja, kad „Microsoft“ įkūrėjas yra protingas žmogus, tačiau gyvenime jam kelis kartus tikrai pasisekė. Pavyzdžiui, 1968 m. tuomet trylikamečio būsimo milijardieriaus mokykloje buvo atidaryta kompiuterių klasė. Tai buvo laikai, kai apie kompiuterius daugybė žmonių apskritai nebuvo girdėję. Jaunasis B. Gatesas pasinaudojo šia likimo dovana ir kasdien leido laiką kompiuterių klasėje. Rezultatus puikiai matome. Sėkmė ir sunkus bei ilgas darbas davė savo.

Richardas Bransonas (nuotr. kairėje) moko kvestionuoti status quo ir kurti naudą visuomenei

R. Bransono istorija moko, kad niekada negalima pasitenkinti turimais atsakymais. Galbūt kai kuriuos dalykus galima daryti kitaip, geriau. Visa šio milijardieriaus karjera – tai noras padaryti kitaip, ką nors patobulinti. R. Bransonas pradėjo kaip įrašų parduotuvės vadovas, o dabar jam priklauso per šimtą prekių ženklų su žodeliu „Virgin“. Ir visi šie ženklai bandė ar bando pasauliui atnešti dar vieną revoliuciją. Juk tai R. Bransono „Virgin Records“ 1977-aisiais išleido „Sex Pistols“ debiutinį albumą, kuris šokiravo daugelį ir padarė milžinišką įtaką muzikos istorijai. R. Bransonas yra sakęs, kad naują verslą pradeda tik tada, jei mato, kad jis atneš naudos žmonių gyvenimui. Šis principas būtų naudingas kiekvienam.

Waltas Disney (nuotr. dešinėje) moko, kad gyvenime reikia daryti tai, ką labiausiai mėgsti, ir daryti tai rimtai bei atsakingai

Kai išgirstame W. Disney vardą, ko gero, nepamanote: „Tai tas žymus verslininkas.“ Šis žmogus jau tapo savotiška legenda, prekių ženklu ir animacijos sinonimu. Peliuko Mikio kūrėjas per savo gyvenimą sukūrė tikrų tikriausią animacijos ir pramogų imperiją. Jis sukūrė daugybę naujų personažų, naujam gyvenimui prikėlė gausybę tradicinių pasakų personažų ir pasauliui paliko Disneilandą.

Žinoma, šį sąrašą būtų galima tęsti. Juk studijai „Walt Disney“ priklauso teisės į „Marvel“ visatą ir net „Žvaigždžių karai“. O viskas prasidėjo nuo vieno žmogaus, kuris turėjo daug svajonių ir begalinį norą piešti. Tai buvo didžiausia jo gyvenimo aistra, kuri net ir sunkiausiais metais vedė į priekį. Tačiau tuo pat metu jis suprato, kad į šią aistrą reikia žvelgti atsakingai. Be sunkaus darbo, ambicijų, dėmesio smulkmenoms piešimas ir būtų buvęs tik pomėgis.

Oprah Winfrey (nuotr. kairėje) moko ryžtingai žvelgti į ateitį ir nebijoti keistis

O. Winfrey kilusi iš aplinkos, kurią nedaug žmonių pavadintų optimistiškai nuteikiančia. Vaikystėje ir paauglystėje būsimai medijų magnatei teko įveikti daug sunkumų. Ji juos įveikė, tad dabar jos vardas žinomas visame pasaulyje. Oprah sako gyvenime tiek pasiekusi tik todėl, kad visada turėjo svajonių, vilčių. Į rytojų ji visada žvelgė optimistiškai ir stengėsi matyti ne kliūtis, kurios pasitaikys kelyje, bet tikslus, kuriuos galiausiai pasieks.

Tačiau svajonės pačios neišsipildo. Jas reikia prisijaukinti. O tam reikia nebijoti keistis. Žmogus privalo būti atviras pokyčiams, nebijoti augti ir tobulėti. Jeigu jūs pats nesikeisite, tai kaip galite tikėtis, kad keisis jūsų gyvenimas? O jeigu dabartis jūsų netenkina, ar tikrai verta laikytis jos įsikibus?

Harlandas Sandersas (nuotr. dešinėje) moko, kad kartais svajonėms išsipildyti prireikia laiko, bet dėl to jų išsižadėti neverta. Nesėkmės yra laikinos

H. Sanderso vardas gal ir nėra gerai žinomas, bet jo veidą atpažintų milijardai. Jis daug geriau žinomas kaip pulkininkas Sandersas – „Kentucky Fried Chicken“ (KFC) įkūrėjas. Įdomu tai, kad labai ilgai Sandersui visiškai nesisekė. Tikriausiai daugelis jį būtume pavadinę nevykėliu. Jaunystėje jis migravo iš vieno darbo į kitą, nes nuolat buvo atleidžiamas, o pirmąjį verslą pradėjo sulaukęs 39-erių. Tai buvo restoranėlis, prišlietas prie degalinės.

Kai pulkininkui buvo 65-eri, teko paskelbti bankrotą. Nepaisydamas nesėkmių, jis nepasidavė, nes turėjo vieną turtą – savo vištienos receptą. Sukaupęs paskutinius pinigus drąsus vyras sėdo į mašiną, pradėjo keliauti po Kentukį ir pardavinėti teises į savo receptą.

Būdamas 74-erių savo verslą Sandersas pardavė už du milijonus JAV dolerių. Jo kelias buvo ilgas ir duobėtas, bet dabar jo veidą matome ir Niujorke, ir Vilniuje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.