...

5 priežastys pagalvoti du kartus prieš perkeliant verslą į didmiestį

Verslas

2012.07.30

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

5 priežastys pagalvoti du kartus prieš perkeliant verslą į didmiestį

Mažuose miestuose įsikūrusius verslininkus vilioja didmiesčių siūlomos perspektyvos. flickr.com nuotr.

Ar tikrai verta kraustytis?

Mažuose miestuose įsikūrusius verslininkus vilioja didmiesčių siūlomos perspektyvos. Tačiau lygiai taip pat didžiausiuose miestuose gyvuojančių kompanijų vadovams kartais kyla mintis apie relokaciją dėl skirtingų, individualių verslo savybių.

Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktų apklausų rezultatai parodė, kad skubėti keisti biuro vietos neverta, o jau priimtą tokį sprendimą derėtų apsvarstyti dar kartą. Didžiausios JAV kompanijos dalijasi patirtimi ir pateikia penkis dalykus, kuriuos būtina įvertinti prieš imantis kardinalių relokacijos veiksmų.

1. Jums teks pakeisti kai kuriuos geriausius savo darbuotojus.


Prieš priimant sprendimą keltis į kitą miestą ar šalį reikia apsvarstyti vieną svarbiausių verslo sėkmės rodiklių – darbuotojų perkėlimą. Gali atrodyti, kad lojalūs ir darbo užmokesčiu nesiskundžiantys darbuotojai apsidžiaugs pokyčiais, tačiau susimąstykite, ar kiekvienas iš jų iškeis šeimą į darbą. Ar galėsite suteikti finansines galimybes persikelti gausiai vertingo darbuotojo šeimai? Ar jie patys norės keisti gimtąjį ar pamėgtą miestą ir leistis į tokią avantiūrą? Greičiausiai jums teks nusivilti išgirdus, kad dauguma komandos narių nėra pasirengę didiesiems pokyčiams. Tad teks rūpintis naujų komandos narių paieškomis, kurios kainuoja ir laiko, ir pinigų.

2. Kraustymosi laikotarpiu teks išlaikyti du biurus.


Planuokite, kad teks išlaikyti du biurus bent 30 dienų. Žinoma, jeigu norite neprarasti potencialių klientų. Esami klientai greičiausiai nesunkiai prisitaikys prie jūsų pokyčių ir bus suprantingi. Tiesa, jeigu nesugebėsite nenutraukti veiklos, nesulauksite ir naujų klientų.

Nedidelis pavyzdys: pasaulyje žinoma siuntų gabenimo kompanija FedEx, kaip ir daugelis kitų, neteikia peradresavimo paslaugų, todėl kelyje į jūsų biurą esantys svarbūs siuntiniai ir korespondencija dar kurį laiką keliaus senuoju adresu. Taigi jums tiesiog privalu dar bent mėnesį išlaikyti ir senojo biuro patalpas.

3. Persikraustymo kaina veikiausiai bus didesnė, nei manote.


Tiek namų, tiek biuro persikraustymo (sukomplektuoto: prekės, įranga ir baldai) kaina gali žaibiškai išaugti. Jokia perkraustymo paslaugas teikianti kompanija neįsipareigos vežioti jūsų inventoriaus kelis šimtus ar net tūkstančius kilomentrų tam tikrą laikotarpį už fiksuotą kainą. O atsižvelgiant į jau anksčiau minėtą priežastį jums nepavyks persikraustyti vienu reisu. Net jei bandysite sutaupyti ir visomis informacijos perdavimo priemonėmis pranešite klientams, kad kelias dienas būsite nepasiekiami, dalis jų to neperskaitys, o nesėkmingai pabandę susisiekti ims mąstyti apie kitos įmonės paslaugas.

Žinoma, galite bandyti persikraustyti patys, tačiau sugaišite nemažai laiko, kuris verslo pasaulyje skaičiuojamas pinigais.

4. Veiklos sąnaudos naujoje vietoje nustebins.


Sužinokite, kokių mokesčių pranašumai ir trūkumai laukia norimoje naujoje vietoje. Galbūt jūs kraustotės iš ar į laisvąją ekonominę zoną? Galbūt naujoje vietoje teks mokėti valstybinius mokesčius už komercinę nuomą, kurie žymiai padidins jūsų mėnesio nuomos išlaidas?

O jeigu ketinate kraustytis į gretimą valstybę, tikėtina, kad pardavimo ir kiti mokesčiai vartotojams taip pat bus šiek tiek didesni. Svarbu nepamiršti ir nusiteikti, kad didmiestyje tiek nuomos, tiek komunalinių ir kanceliarijos paslaugų kainos bus gerokai didesnės.

Na, o jeigu turite pakankamai lėšų dideliems miesto atstumams įveikti, prisiminkite aukščiau nurodytą formulę, kad laikas, kurį teks sugaišti spūstyse, ne tik gali pabloginti klientų aptarnavimo kokybę, bet ir nepapildyti kišenės, nes tuo metu prarasite užsakymų.

5. Jūsų darbo vietos kultūra pasikeis tokiais būdais, kokių nesitikėjote.

Natūralu, kad teks susidurti ir prisitaikyti prie naujos vietos gyventojų kultūros: įpročių, poreikių, manierų. Kol kas jūs sunkiai galite įsivaizduoti, kokie skirtingi žmonės, atrodytų, tos pačios šalies gyventojai ir tradicijų puoselėtojai.

Jeigu profesionalūs komandos nariai nesunkiai prisitaikys prie klientų, pagalvokite, kaip jūs prisitaikysite ir galėsite vadovauti naujiems kolektyvo nariams, kurie kalba, atlieka ir motyvuojami kitaip. Laikas, kurį teks paaukoti prisitaikant ar bandant pakeisti darbo kultūrą, kainuos pinigų.

Jeigu relokacija yra vienintelis jūsų verslo gelbėjimosi ar plėtros galimybių ratas, drąsiai jos imkitės, bet jeigu trokštate naujų potyrių ar kardinalių pokyčių verslo srityje, pamirškite šią idėją.

Informacija parengta remiantis http://www.inc.com šaltiniu

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.