...

5 patarimai sėkmingam verslininkui

Verslas

2018.03.04

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

5 patarimai sėkmingam verslininkui

5 patarimai sėkmingam verslininkui Pexels.com

Verslui vadovaujantis žmogus nuolat susiduria su begale sunkumų ir iššūkių, yra atsakingas ne tik už savo, bet ir už visos komandos darbą. Svarbu tinkamai sudėlioti prioritetus ir žinoti, kas atneš sėkmę tiek jam, kaip asmenybei, tiek visam plėtojamam verslui.

Pasitikėti darbuotojais

Tinkamai surinkta komanda – vienas svarbiausių verslo veiksnių, ženkliai palengvinančių verslininko kasdienybę. Svarbu ne tik pakviesti tinkamus komandos narius, bet ir rodyti pasitikėjimą jais. Tam, kad darbuotoju būtų galima pasitikėti, verslininkas turi žinoti, jog asmuo yra kompetentingas bei patikimas, jo vertybės sutampa su įmonės puoselėjamomis vertybėmis.

„Kuo kompetentingesnis žmogus pasamdomas, tuo mažiau laiko galima skirti vadybai – galbūt reikia mažiau kontrolės, problemų analizės, bet priimama daugiau konstruktyvių sprendimų, visa tai lemia sėkmingą įmonės veiklą. Tinkamų žmonių pasirinkimas į tam tikras pozicijas gali atnešti labai daug vertės organizacijai ir atvirkščiai – klaidos gali būti ypač brangios“, – pasakoja konsultacijų paslaugas teikiančios UAB „HILL International Baltic“ vadovas Tomas Jocius (nuotr. kairėje)

Mokėti atsisveikinti

Jeigu darbuotojai visgi pasirodo esą neverti pasitikėjimo, o verslo procesai ima strigti, rezultatai mažėti,

verta atlikti analizę ir įsitikinti, ar tam įtakos turi netinkama komanda. Sėkmingas verslininkas turi gebėti priimti racionalius, visai komandai ir verslo augimui naudingus sprendimus. Pasak sėkmingo lietuviško startuolio “Unboxed” įkūrėjo Tado Deksnio, kartais gali paaiškėti, jog su kai kuriais komandos nariais verčiau atsisveikinti, kad likusieji galėtų didesniais žingsniais judėti pirmyn.

“Žmonės iš prigimties linkę vengti sudėtingų sprendimų. Visgi sėkmingam verslininkui tokius sprendimus priimti būtina. Svarbiausia yra suburti tinkamą komandą. Jos subūrimo procesą galima palyginti su kelione autobusu: svarbu įsodinti į autobusą reikiamus žmones, o nereikalingus išprašyti lauk. Gera komanda gali iki tikslo nuvažiuoti net su bloga idėja”,- įsitikinęs T. Deksnys (nuotr. dešinėje).

Investuoti į save

Vadovas dažnu atveju tampa ir sektinu pavyzdžiu, autoritetu darbuotojams. Norėdamas rodyti tinkamą pavyzdį verslininkas privalo investuoti į save, skirti dėmesio asmeniniam tobulėjimui. Sėkmingu verslininku ir vadovu ne gimstama, juo tampama, įdedant nemažai darbo ir pastangų. Anot “TMD Partners” konsultanto Dariaus Pietario (nuotr. kairėje), vadovui itin svarbi emocinė kompetencija, gebėjimas prisitaikyti prie pokyčių, psichologiniai įgūdžiai, nes vadovas kartu yra ir visos komandos variklis, į kurį sunkiausiais momentais krypsta visas dėmesys.

„Visų pirma, svarbu iškelti sau klausimą, kokios kompetencijos reikalingos, paskui svarbu įvertinti save, kokios kompetencijos jau turimos, o kokių dar reikėtų įgyti. Na, o išsiaiškinus tai, būtina sudaryti asmeninį ugdymo planą ir jį vykdyti“,- pataria D. Pietaris.

Valdyti savo laiką

Verslo pasaulyje besisukančio žmogaus dienotvarkė itin įtempta: netylantis telefonas, dešimtys susitikimų, nuolatinis skubėjimas ir nesibaigiantis užduočių sąrašas. Kaip visą tai suvaldyti? “TMD Partners” konsultantė Aida Baranauskaitė (nuotr. dešinėje) sako, jog vienas paprasčiausių sprendimų – analizuoti ir viską kruopščiai užsirašinėti.„Pirmiausia reikėtų atlikti savo veiklos analizę ir stebint visą darbo savaitę nustatyti, kokį procentą dienos gali planuoti pats, kokia dalis priklausonuo kitų žmonių, dažniausiai kolegų ir klientų. Didžiąją dalį, apie 60 proc. laiko, galime iš anksto suplanuoti. 20 proc. skiriame rezervui, jei suplanuoti darbai ir susitikimai užtruks ilgiau,o likusius 20 proc. – skubiems ir neplanuotiems darbams“Grupuokite trumpas užduotis po pusvalandį ar valandą. Pavyzdžiui: dvi valandos skirtos skambučiams klientams, valanda – el. paštui skaityti ir laiškamsatsakyti. Svarbus ir kitas dalykas, t. y. užsitikrinti, kad kalendoriuje vienos dienos konkreti užduotis truktų ne ilgiau nei keturias valandas. Jei užduotis yra ilgesnė ir reikia daugiau laiko, skaidome ją per kelias dienas. Taip vėl užsitikriname maksimalų produktyvumą“, – sako A. Baranauskaitė.

Rasti laiko poilsiui

Tikėtina, jog poilsio stygiaus problema išsispręs savaime, kuomet bus tinkamai sudėliotas gyvenimo ritmas. Visai nesvarbu, kaip dažnai verslininkai tikina, jog mėgiamas darbas ir yra jų laisvalaikis, svarbu kartkartėmis atsiriboti nuo kasdienės veiklos ir darbo aplinkos. Psichologai teigia, jog tai gali padėti rasti išeitį iš sudėtingų situacijų, kitaip pažvelgti į kasdienius rūpesčius. Jeigu laiko iš tiesų stinga, galima rinktis vos penkių minučių poilsio taisykles, kurios akimirksniu sugrąžina jėgas:

1. Gilus ir lėtas kvėpavimas, tylioje aplinkoje, stipriai užmerkus akis.

2. Ramios muzikos klausymasis.

3. Vaizduotės lavinimo pratimai. Patartina užmerkus akis įsivaizduoti save jaukioje, ramioje aplinkoje.

4. Meditacija – skirta kiek labiau pažengusiems, gebantiems sutelkti dėmesį į save ir nors akimirkai visiškai išvalyti mintis.

5. Trumpas pasivaikščiojimas. Jeigu turite galimybę bent kelioms minutėms išeiti toliau nuo miesto šurmulio ir pavaikščioti gryname ore, net kelios minutės gali tapti puikiu poilsiu.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.