...

20 patarimų siekiant tapti charizmatišku lyderiu

Verslas

2013.04.19

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

20 patarimų siekiant tapti charizmatišku lyderiu

Charizmą, kaip ir valią, drąsą ar ryžtą, galima išsiugdyti, reikia tik netingėti dirbti su savimi. flickr.com nuotr.

Verslo magnatai dažnai apibūdinami kaip charizmatiškos asmenybės. Kita vertus, tenka išgirsti ir tokį teiginį: „Jis neapdovanotas charizma, todėl aukštumų nepasieks.“ Nors teigiama, kad charizmą įgyjame gimdami, tai nėra tiesa. Charizmą, kaip ir valią, drąsą ar ryžtą, galima išsiugdyti, reikia tik netingėti dirbti su savimi. Apžvelkime dvidešimt patarimų, kurie padės pasitikėti savimi ir pelnyti verslo lyderio vardą.

Įgykite patirties už savo komforto zonos ribų.

Sąmoningai stumkite save į nepatogias situacijas, kad pamažu išmoktumėte efektyviau susidoroti su sunkumais už savo komforto zonos ribų ir aplinkinių akyse taptumėte neįbauginamu lyderiu.

Atvykite iš anksto pasirengę.

Prieš vykdami į reikšmingą renginį apšilkite. Gerai apgalvokite viską, ką sakysite, ir pamodeliuokite galimas situacijas, iš anksto apsvarstykite taktinius veiksmus. Kadangi labai svarbus nusiteikimas, pasiklausykite ritmingos muzikos, kuri įkvėptų iššūkiams.

Abejones palikite už durų.

Atsikratykite abejonių ir bet kokio nepasitikėjimo savimi. Jeigu netikėsite savo jėgomis, aplinkiniai taip pat ims jumis abejoti. Nepasitikėjimo savimi gaidelės, kurias išduoda balsas ir veiksmai, aplinkiniams sukels nenorą sekti jūsų pėdomis – akimirksniu prarasite lyderio poziciją.

Susitelkite į efektyvumą.

Jeigų jūsų komanda ar kompanionai nedirba kaip darnus orkestras, išskirkite juos ir užkariaukite. Jūs turite sumažinti išsiblaškymą iki minimumo. Pripažinkite, kad ne visi žmonės geba dirbti kartu, o jūs nesate psichologas, turintis laiko spręsti jų problemas. Jūsų komanda kartais turi jausti griežto lyderio kirtį.

Klausymas ir kalbėjimas yra vienodai svarbūs.

Charizmatiškas lyderis palauks, kol kiti baigs kalbėti, ir tik tuomet pradės pats. Verslo pasaulyje laikas skaičiuojamas pinigais, todėl jeigu investuosite savo laiką į pašnekovus, jie jausis vertinami ir gerbiami, o jūsų autoritetas augs kaip ant mielių.

Išlaikykite pusiausvyrą tarp mielos, bet galingos personos.

Kartu su įtaka bei galia atkeliauja ir iliuzijos. Išlikti paprastam ir gerbiamam yra svarbiausia jūsų užduotis. Šios demonstruojamos savybės neduos pagrindo jūsų nekęsti, priešingai, išplės jūsų sekėjų gretas. Richardas Bransonas ir Dalai Lama yra puikūs tokio charizmos stiprinimo būdo pavyzdžiai.

Lygiavimasis yra beprasmiškas.

Niekada nelyginkite savęs su kitais, nes taip tik parodysite savo nepasitikėjimą ir nebrandą. Žmonės nori matyti savimi pasitikintį lyderį, kuris savo veiksmais įkvepia pasitikėjimą aplinkiniams.

Akcentuokite kūno kalbą.

Ar dažnai sukryžiuojate rankas? Kuprinatės? Pamirštate efektyvaus rankos paspaudimo taisykles? Visa jūsų kūno kalba, kaip ir žodžiai, leidžia aplinkiniams susidaryti nuomonę apie jūsų savybes. Charizmatiški verslininkai visada žino, kaip dera išnaudoti kūno kalbą siekiant įtvirtinti savo pozicijas.

Komplimentai daro stebuklus.

Priverskite pašnekovą pasijusti svarbiausiu žmogumi patalpoje. Priverskite taip pasijusti kiekvieną, kuris yra toje pačioje erdvėje. Pagirkite jų verslo gebėjimus, intelektą ir laimėjimus. Tai padės jiems pasitikėti savimi jūsų draugijoje. Vis dėlto būkite išmintingi ir neperženkite ribos, nes būsite palaikytas pataikūnu.

Išvaizda gali nužudyti.

Išorinė savęs prezentacija yra tiek pat svarbi, kiek ir vidinė. Nepriekaištinga apranga, akinama šypsena, šukuosena ir proporcingas kūnas – dar vienas itin svarbus charizmatiškos asmenybės elementas.

Atsitraukite nuo savo darbų.

Jokio žvilgčiojimo į mobilųjį telefoną, laikrodį ar kompiuterio ekraną, kol bendraujate su aplinkiniais. Visas jūsų dėmesys turi būti sutelktas tik į pašnekovus.

Atiduokite anksčiau, nei gausite.

Charizmatiškos asmenybės niekada negalvoja, ką gaus. Jos susitelkia į tai, ką duoda. Jeigu bent akimirką imsite kalbėti apie savo naudą, kaipmat kitų akyse prarasite žavios asmenybės pozicijas ir būsite vertinami kaip savimylos.

Nevaidinkite visagalio.

Jeigu bendrausite tik su tais žmonėmis, kurie žavisi jumis ar jūsų verslu, akimirksniu atsiras šimtai žmonių, kurie nekęs jūsų. Charizmatiškas asmenybes mėgsta visi be išimties, nes jos niekada neskirsto žmonių pagal palankumą.

Neaptarinėkite kitų žmonių nesėkmių.

Visi mirtingieji mėgsta pasiklausyti apie kitų verslo nesėkmes, tačiau tai nereiškia, kad jiems patinka kapstytis šiame purve. Niekas negerbia asmens, pilančio ar dar daugiau – besimaudančio svetimų nesėkmių purve. Niekada nesityčiokite iš pralaimėtojų, nes aplinkiniai ims manyti, kad retsykiais juokiatės ir iš jų.

Spinduliuokite energiją.

Vienas iš charizmatiškos asmenybės bruožų yra neišsenkanti energija. Net ir tuomet, kai jaučiatės pavargę, to neparodykite, priešingai, demonstruokite jėgą bei energiją.

Treniruokitės su veidrodžiu.

Išsirinkite žmogų, kuris, jūsų manymu, skleidžia stipriausią charismą, ir pasimokykite iš jo. Atkreipkite dėmesį į jo kūno kalbą, mimikas, balso toną, kalbos manierą ir atsistoję prieš veidrodį bandykite tai atkartoti. Po kurio laiko jūsų kūnas reikiamu metu prisimins treniruotes ir automatiškai taikys išmoktas pamokas.

Įsiminkite vardus.

Jeigu sugebėsite didžiuliame renginyje ar konferencijoje ne tik atpažinti žmones, su kuriais jau esatę bendravę, bet ir žinosite jų vardus bei verslo sritį ar įmonės pavadinimą, tapsite vakaro žvaigžde ir įgysite būrį šalininkų.

Išnaudokite žvilgsnio galią.

Ne paslaptis, kad tiesioginis akių kontaktas priverčia žmones pasitikėti ir gerbti, tačiau reikia išmokti valdyti savo žvilgsnį, nes kai kuriais atvejais, siekdami akių kontakto, tiesiog atrodysite spoksančiu ir nejaukiai verčiančiu jaustis pašnekovu. Norėdami išmokti nuginkluoti žvilgsniu, kaip tai darydavo Merilyn Monroe, taikykite jau anksčiau aptartą veidrodžio techniką.

Domėkitės aplinkiniais.

Panašiai kaip ir komplimentai, domėjimasis pašnekovų asmenybėmis ir verslu pamalonins jų ego, o jūs tapsite pačiu laukiamiausiu ir mėgstamiausiu svečiu visuose verslo renginiuose.

Ne viskas sukasi apie darbus.

Būti charizmatišku verslininku nereiškia visą laiką kalbėti ir visa dėmesį sutelkti tik į darbus. Išmokite reikiamu metu atsitraukti nuo verslo klausimų ir pasukti pokalbį kita linkme. Taip parodysite, kad nesate siaurų pažiūrų, ir palenksite žmones į savo pusę.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.