...

10 patarimų kaip prastumti laiką darbe ir sukurti užimto žmogaus įvaizdį?

Verslas

2013.03.05

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

10 patarimų kaip prastumti laiką darbe ir sukurti užimto žmogaus įvaizdį?

Pažvelkime į dešimt patarimų, padėsiančių užmušti laiką ir priversiančių darbo dieną prabėgti greičiau. flickr.com nuotr.

Pažvelkime ne itin patiksiančiai viršininkams tiesai į akis: būna dienų, ypač po švenčių maratono ar savaitgalio, kai darbingumo lygis geriausiu atveju siekia nulį. Jeigu rankos dar sugeba spausti kompiuterio klaviatūros klavišus, mintys skrajoja padebesiais, o akys nevalingai žvilgčioja į tarsi sustojusį laikrodį. Pažvelkime į dešimt patarimų, padėsiančių užmušti laiką ir priversiančių darbo dieną prabėgti greičiau.

1. Pirma ir pagrindinė taisyklė – atsikratyti laikrodžių, o jeigu jis kabo ant sienos tiesiai prieš jus, reikia tiesiog nustoti į jį žvilgčioti kas kelias minutes. Nepriklausomai nuo to, kaip lėtai bėga laikas, šie jūsų veiksmai paskatins jį slinkti dar lėčiau.

2. Antra auksinė taisyklė yra įsitikinti, kad laiką užmušite tikslingai, priešingu atveju jį tiesiog iššvaistysite, o to, būdamas mirtingas žmogus, negalite sau leisti jokiomis aplinkybėmis. Prieš imdamiesi bet kokios strategijos pagalvokite, ar ji apskritai verta jūsų laiko.

3. Kartais palikite savo darbo vietą ir pabendraukite su kolegomis. Netgi jeigu jie nenusiteikę užmušti laiko taip, kaip šiandien elgiatės jūs, nė vienas neatsisakys papasakoti apie projektą, su kuriuo šiuo metu dirba. Svarbu apsiginkluoti klausimų virtine ir bent dešimt minučių priartėsite prie darbo dienos pabaigos. O kiek kolegų dirba jūsų biure?

4. Jeigu turite liberalų viršininką, kuris darbo laiką skaičiuoja ne valandomis, o rezultatais, visagalis internetas tampa jūsų išganytoju. Net jeigu nesidomite kompiuteriniais žaidimais ar horoskopais, galite paskaityti knygą, pažiūrėti filmą, pasimokyti užsienio kalbos ar apmokėti sąskaitais už komunalines paslaugas.

5. Jeigu vis dėlto negalite sau leisti užsiimti darbe pašaliniais dalykais, nusibrėžkite nedidelius uždavinius, surašykite daug greitai atliekamų užduočių ir imkitės jas įgyvendinti. Kaskart jas įgyvendindami jausitės kur kas geriau, laikas skries žaibo greičiu, o darbo dienos pabaigoje atrodys, kad nuvertėte kalnus.

6. Palepinkite ir apdovanokite save kavos, arbatos ar gaiviojo gėrimo puodeliu kas valandą, po kiekvieno atlikto darbo. Nors šis metodas geriausiu atveju sutaupys jums valandą darbo, grįžti prie darbų po tokios pertraukėlės kaskart bus lengviau, nes nesijausite įsprausti į rėmus.

7. Vienas šauniausių būdų, priversiančių darbo dieną, o kartais ir savaitę pralėkti akimirksniu, yra konkurencija. Suorganizuokite konkursą tarp kolegų, pavyzdžiui, kas parduos ar priklausomai nuo darbo specifikos nupirks daugiau prekių ar paslaugų arba kas užpildys daugiausia tam tikrų formų. Ši strategija ir lengvas adrenalino jausmas paleis neišsenkantį varikliuką.

8. Klausykitės mėgstamos muzikos. Tai puikus būdas ne tik netrukdyti kolegoms, bet ir apmąstyti gyvenimą, ypač jeigu šiandien galite sau leisti atlikti tik automatinius darbus, tokius kaip naujienlaiškių siuntimas ar spausdinimas.

9. Savo dienotvarkės rašymas kiekvieną dieną sutaupys jums bent dvidešimt minučių darbo laiko, o tai jau daugiau nei valanda per savaitę, keturios per mėnesį ir kone visa savaitė atostogų per metus. Tereikia kiekvieną rytą ir dienos pabaigoje atitinkamai surašyti planuojamus ir atliktus darbus, be to, visada turėsite galimybę įvertinti savo darbinį pajėgumą.

10. Pertraukite darbus ir skirkite laiko sau. Skirkite kelias minutes e. paštui tikrinti, pranešimams rašyti ar žvilgtelėti į šeimos narių nuotraukas. Kartais mums reikia tik nedidelio priminimo, kodėl esame ten, kur esame, ir tai darome.

„bzn start“ rekomenduoja naudotis šiais patarimais atsargiai ir tik esant sudėtingai situacijai, nes jie žalingi ne tik jūsų protiniams gebėjimams, bet ir kelia riziką netekti darbo, o tai galiausiai priveda prie žlugusios karjeros ir nelaimingo žmogaus pojūčio visuomenėje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.