...

10 kūno kalbos technikų sėkmingam verslo susitikimui

Verslas

2016.10.14

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

10 kūno kalbos technikų sėkmingam verslo susitikimui

Laukite tinkamos akimirkos nusišypsoti, darykite tai, kai būsite tikri, kad šypsena liks pastebėta. flickr.com nuotr.

Kiekvienas sėkmės lydimas verslininkas žino, kad tai, kas sakoma, dar niekada nebuvo taip svarbu, kaip tai, kaip tai pasakoma. Net kai nebendraujate verbaliniu būdu, jūs vis dar komunikuojate. Perpratę savo kūno kalbą nesunkiai išmoksite ją kontroliuoti, o pasinaudoję naujais įgūdžiais padarysite neužmirštamą įspūdį pašnekovui ir taip dar labiau padidinsite savo verslo sėkmę.

1.Akių kontaktas

Tiesioginis akių kontaktas jau nuo seno vertinamas kaip sąžiningumo ir geros valios ženklas. Vis dėlto turėtumėte pasistengti rasti aukso viduriuką. Tai nereiškia, kad reikia dalyvauti spoksojimo konkurse, nes per ilgai išlaikomas akių kontaktas gali atrodyti įžūliai ir agresyviai. Įsitikinkite, kad jūsų žvilgsnis neklaidžioja erdvėje, kai kas nors kalba apie, jūsų manymu, itin svarbius dalykus, nes tai ženklas, kad atmetate girdimą nuomonę.

2. Laikysena

Palenkdami pečius į priekį (susikūprindami) arba laikydami rankas sukryžiuotas ties krūtine sudarysite įspūdį, kad esate įbauginti arba pasirengę gintis. Per verslo susitikimą pečiai turėtų būti šiek tiek atlošti arba laikomi tiesiai. Rankos turėtų laisvai kabėti prie šonų. Ši atvira laikysena leis atrodyti atsipalaidavusiam ir užtikrintam.

3.Rankos paspaudimas

Apie tinkamo rankos paspaudimo svarbą prirašyta gausybė knygų. Tiesa tai ar tik prielaidos, tačiau daugelis verslo atstovų tiki, kad rankos paspaudimas gali nemažai pasakyti apie žmogų. Geriausi verslo pasaulyje rankų paspaudimai yra tvirti ir trumpi, tačiau neatžagarūs ir, žinoma, be nervų prakaito. Norėdami sukurti teigiamą pirmą įspūdį įsitikinkite, kad esate pasirengę taisyklingam rankos paspaudimui.

4. Žvilgsnis

Žvilgsnis į viršų arba į šoną, prieš pradedant kalbėti ar kalbantis, gali priversti pašnekovus įtariai žiūrėti į jūsų dorumą. Kai kurie žmonės mano, kad tai yra melo požymiai, rodantys, jog jūs fabrikuojate savo pasakojimo elementus. Įsitikinkite, kad kalbėdami žvilgsnį išlaikote akių lygyje. Taip išvengsite nepagrįstų įtarimų. Priešingu atveju viskas, ką jūs kalbate, gali iškeliauti tiesiai į sąvartyną.

5.Erdvė

Užimdami savo vietą patalpoje paverskite ją savo teritorija. Judėdami po patalpą nesunkiai galite išplėsti savo teritoriją ir pasirodyti valdingesni, galingesni.

Jeigu kas nors bando įsiveržti į jūsų erdvę, nesileiskite įbauginami žengdami atgal, spausdamiesi prie sienos ar mažindami savo valdas.

6. Ramybė

Nenustygdami vietoje, barbendami pirštų galais į stalą, smulkindami popierių, glostydami plaukus, braižydami su pokalbiu nesusijusias keverzones ar drebindami koją akimirksniu išduosite nervingumą ar nuobodulį.

Visi šie judesiai ne tik parodys jūsų nepasitikėjimą savimi ir nervingumą, bet ir sukels įtarimą dėl nusiteikimo susitikimui. Nors ir jaudinatės, susigriebkite, nesimuistykite ir neužsiimkite pašaliniais veiksmais.

7. Šypsena

Galite šypsotis bandydami parodyti prielankumą arba siekdami įsiteikti. Galite naudoti uždelstą šypseną, kuria parodysite, kad pasitikite savimi, kontroliuojate situaciją ir tikitės, kad bus patenkinti jūsų norai, o ne ko iš jūsų prašoma.

Laukite tinkamos akimirkos nusišypsoti, darykite tai, kai būsite tikri, kad ji liks pastebėta. Tinkamiausias laikas – kai būsite pristatytas. Posėdžiuose arba kituose verslo susitikimuose jūs parodysite, kad šypsena, o su ja ir geranoriškumas yra jūsų vizitinė kortelė.

8. Judesiai

Jūsų judesiai per pokalbį parodys pašnekovams, ar pasitikite savimi. Nevaržykite savęs, nes pasirodysite visiškai kitoks. Išlikite entuziastingas, tačiau nepersistenkite gestikuliuodami rankomis ar lakstydami iš vienos vietos į kitą.

9. Atstumas

Kai kalbate su kuo nors, įsitikinkite, kad esate nei per toli, nei per arti. Palinkimas į priekį rodys jūsų susidomėjimą, tačiau nesiveržkite per daug į pašnekovų asmeninę erdvę, nes priversite juos nervintis. Atsilošimas parodys, kad išgirdote pakankamai. Tai yra pats tinkamiausias neverbalinis būdas šiek tiek nugesinti per daug entuziastingą pašnekovą.

10. Veido Išraiška

Jūsų veidas yra ta kūno dalis, į kurią pašnekovai atkreips daugiausia dėmesio. Jei nejaučiate savo veido išraiškų, nesąmoningai galite atiduoti daugiau, nei ketinote. Pernelyg sučiauptos ar nuolat sukiojamos lūpos gali sudaryti įspūdį, kad kažką slepiate.

Šypsena rodo, kad esate patenkintas. O jei šypsotės šiek tiek suraukę antakius, tai išduoda, kad patys nesuprantate arba netikite tuo, ką sakote.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.