...

10 filmų, kurie verti kiekvieno verslininko dėmesio

Verslas

2018.07.27

Autorius: BZN start

Temos: .

10 filmų, kurie verti kiekvieno verslininko dėmesio

10 filmų, kurie verti kiekvieno verslininko dėmesio Pexels.com nuotr.

Savaitgaliui lipant ant kulnų, metas pagalvoti apie vakarus su draugais ir šeima, o kartais geriausias tokio laiko praleidimas – kokybiškas filmas, suteikiantis įžvalgų ir kasdienei veiklai. Siūlome filmus, kurie verti kiekvieno verslininko dėmesio ir gali žiūrovui atskleisti šį tą naudingo.

„Karaliaus kalba“ (angl. The King’s Speech)

Vadovas turi atrodyti pasitikintis savimi, kad jo komanda patikėtų išsakomomis idėjomis ir būtų vieninga. Šiame filme komandos vaidmuo kiek platesnis, jis priskiriamas visai tautai, o vadovu tampa naujasis karalius Jurgis VI. Filmas atskleidžia, kaip dirbant su savimi galima panaikinti turimus defektus, susikurti įvaizdį. Kiekvienas vadovas šio filmo pavyzdžiu gali išmokti svarbią pamoką – tobulėjimas priklauso tik nuo mūsų pačių iniciatyvos.

Karalius Jurgis VI turi įgimtą kalbos defektą – jis mikčioja. Po nesėkmingų bandymų kalbėti viešai karaliaus žmona įtikina jį apsilankyti pas logopedą. Karaliui tenka daug išgyventi, kovoti su savo įsitikinimais ir gėda, tačiau supratęs, kaip svarbu dirbti su savimi, jis įveikia kalbos ydą, sėkmingai suburia tautą. Jurgis VI, išsigydęs kalbos defektą, skleidžia savimi pasitikinčio valdovo įvaizdį, todėl vadovavimas šaliai tampa kur kas sklandesnis.

Filmas pasirodė 2010 m. ir iš karto buvo pripažintas „Oskaro“ apdovanojimuose. Pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Colinas Firthas. „IMDb“ reitinge filmas pelnė aštuonis balus iš dešimties.

„Ieškantys laimės“ (angl. The Pursuit of Happyness)

2006 m. sukurtas filmas parodo verslo rizikingumą ir priverčia susimąstyti, ką gyvenime reikia paaukoti dėl geresnės ateities. Pagrindinis filmo veikėjas, kurio vaidmenį atlieka Willas Smithas, turi problemų darbe. Vadybininkas iš San Fransisko po nesėkmingai pasirinktos investicijos lieka be namų ir privalo pasirūpinti savo mažamečiu vaiku. Jis racionaliai pasveria galimybes ir pasiryžta šešiems mėnesiams įsidarbinti nemokamai, kad įgijęs patirties sugebėtų gauti trokštamas pareigas. Nors darbe visi daug jaunesni ir protingesni už jį, vyriškis savo protu, uoliu darbu ir etikos normų išmanymu sugeba pasiekti svajonę ir grąžinti gyvenimą atgal į vėžes.

„Sekretoriatas“ (angl. Secretariat)

2010 m. sukurtas filmas paremtas istorinėmis detalėmis. Jame jautriai paliečiami moters teisių klausimai, analizuojant juos per šeimos verslo pranašumus. Šiame filme galima įžvelgti finansų bei personalo valdymo subtilybių ir pastebėti, kad pagrindinis variklis kiekviename versle – verslininko pasitikėjimas savimi. Jauna moteris, neišmananti žirgų verslo subtilybių, perima šeimos žirgų fermą. Nors šioje srityje dominuoja vyrai, o ji patiria didžiulį spaudimą, pagrindinė veikėja nusprendžia imtis sprendimų, kurie jai atrodo teisingi. Suradusi tinkamus pagalbininkus, moteris greitai perpranta verslą ir užsitikrina tolesnę sėkmę, nušluostydama nosis kritikams. Filmo idėja parodo, kad verslo sėkmę dažnai lemia tinkamai priimti sprendimai, dėl kurių reikia ir pakovoti, ir ilgai stengtis.

„Džobsas” (angl. Jobs)

Galima teigti, kad tai jau klasika tampantis, tačiau vis naujų įžvalgų pateikiantis filmas. 2013 metais sukurta juosta pasakoja apie vieną žinomiausių pastarojo laikmečio verslininką, grandiozinės įmonės “Apple” steigėją. Istorija atkreipia dėmesį į ankstesnius verslininko darbus, nesėkmes, kovą dėl asmeninių santykių. Filmas tik dar kartą patvirtina, kad netgi tai, kas atrodytų neįmanoma, įdėjus daug ir atkaklaus darbo gali tapti realybe. Filmas įkvepia nenutrūkstamai tobulėti, parodo, kad net ir patiems sėkmingiausiems kartais tenka susidurti su sunkumais ir ne visos dienos pasitinkamos su šypsena.

„Rizikos riba” (angl. Margin call)

Itin įtempta drama savo siužete apima pusantros paros laikotarpį, per kurį viso pasaulio ekonomika patyrė perversmą – ėmė kristi į 2007 – 2008 metais vykusią finansų krizę. Filmas atskleidžia sudėtingus verslininkų pasirinkimus, lemtingus sprendimus. Pagrindiniai filmo veikėjai, dirbantys vienoje iš Volstrito investicinių įmonių, stengiasi išvengti krizės ir įsivelia į daugybę slaptų misijų, išgyvena nepakeliamą įtampą, klastą ir artimos aplinkos išdavystes.

„Praktikantai” (angl. The internship)

Nors šis filmas kartais traktuojamas kaip verslo milžinės “Google” reklama, jo nuotaikingumo ir įkvepiančių scenų negalima nuvertinti. Filmas pasakoja apie du senojo tipo pardavėjus, kurie populiarėjant elektroninei prekybai tampa nebereikalingais ir dėl to nusprendžia išmėginti jėgas bei stažuotis “Google” kompanijoje. Dėl savo amžiaus ir atsilikimo nuo šiuolaikinių technologijų vyrams kyla įvairių sunkumų ir kuriozinių situacijų, tačiau galiausiai nugali amžinosios vertybės, sumanumas ir supratimas, jog kiekviena užduotis yra įveikiama bendromis komandos pastangomis.

„Mano sėkmės paslaptis” (angl. The secret of my success)

Senas, dar 1987 metais sukurtas, bet dėmesio vis dar vertas filmas, kuriame pasakojama pozityvi jauno ir talentingo vyruko sėkmės istorija. Tai pakankamai lengvo turinio, atsipalaidavimui skirtas filmas, kuriame atskleidžiamas iš Kanzaso į Niujorką atvykusio jaunuolio kelias, darbo paieškos, meilės peripetijos ir karjeros pradžia multimilijoninėje kompanijoje.

„Spalio dangus“ (angl. October Sky)

Tai filmas, tapęs klasika. 1999 m. sukurtas filmas vis dar įkvepia pradedančiuosius verslininkus ir priverčia susimąstyti, kaip svarbu nenuleisti rankų ir siekti savo idėjų. Du draugai, įkvėpti palydovo „Sputnik“ skrydžio, nusprendžia išmokti pasigaminti raketas. Nors beveik visas miestelis juos smerkia ir sako, kad vaikinai švaisto laiką ir pinigus, jie pasiryžę pasiekti savo. Ši istorija skatina pakeisti savo gyvenimo kelią ir tikėti tuo, ką darai, nes kitu atveju nesėkmė bus garantuota.

„Rizika“ (angl. Boiler Room)

Šis filmas – veikiau kriminalinė drama negu psichologinė juosta, tačiau apmąstymų ir idėjų jį žiūrint tikrai netrūks. 2000 m. filme kiekvienas verslininkas gali pasimokyti pardavimo subtilybių. Nors herojai idealiai išmano telerinkodarą ir strategijas, jiems trūksta verslo etikos, o čia jau iškyla klausimas: ar versle, kaip kare, viskas galima? Tai aktualus klausimas šiuolaikiniame versle, kur neretai moralė ir etika eina tik po naudos ir garbės siekio. Filmas paremtas tikra 1990 m. Amerikoje įvykusia istorija, iš kurios verta pasimokyti naudingų pamokų ir priimti tinkamus sprendimus.

„Žmogus, pakeitęs viską“ (angl. Moneyball)

Nors filmo siužetas sukasi ne apie konkretų verslą, bet apie sportą, jame galima išmokti daug vadovui naudingų pamokų. Esminės jų – nebijoti keistis, atsiverti naujovėms ir stipriai tikėti savo idėjomis.

„Žmogus, pakeitęs viską“ – filmas, sukurtas remiantis tikra istorija. Silpnos ir ne itin perspektyvios beisbolo komandos vadybininkui Bilui Binui (vaidina Bradas Pittas), tenka suburti naują komandą. Susipažinęs su perspektyviu ekonomistu ir statistikos meistru Piteriu (vaidina Jonahas Hillas), jis nusprendžia pritaikyti statistiką ir netradiciniais būdais surinkti komandą. Nors aplinkiniai skeptiškai vertina šį sprendimą, filmo herojus nepasiduoda ir pagaliau visiems įrodo savo tiesą, suburdamas ne pavienius žaidėjus, o vieningai žaidžiančią komandą.

Filmas ekranuose pasirodė 2011 m.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.