...

10 dalykų, dėl kurių verta būti šalia konkurentų

Verslas

2016.12.13

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

10 dalykų, dėl kurių verta būti šalia konkurentų

Stebėdami savo konkurentus turite galimybę sužinoti, kokios kainos priimtiniausios, kurios paslaugos ar prekės paklausiausios. pexels.com nuotr.

Konkurencija – prekių ir paslaugų rinkos karalienė, globojanti vartotojų interesus ir bauginanti verslininkus (dažnam pats žodis sukelia šiurpą). Tai mechanizmas, kuris lemia, kad šalia nuolat atsiranda kas nors panašus į jus. Jis gali nuvilioti klientus, pasisavinti idėjas ar net verslo modelį. Ir nors verslininkui konkurencija yra vienas didžiausių galvos skausmų, ji yra ir vienas efektyviausių tobulėjimo, augimo bei sėkmės garantų. Juk konkurentai:

1. Stiprina tikėjimą savo vizija

Tai, kad dar vienas (o dar geriau keletas!) verslininkas ėmėsi panašios idėjos, rodo, kad jūsų pradėtas verslas turi ateitį. Priimkite tai kaip idėjos įvertinimą ir kibkite į darbus.

2. Verčia mąstyti kūrybiškai

„Think outside the box“, – sako sėkmės lydimi verslininkai. Konkurencija yra originalumo variklis. Kuo platesnis verslininko akiratis, kuo lakesnė jo suburtos komandos vaizduotė, tuo didesnės galimybės patenkinti skirtingų vartotojų poreikius.

3. Skatina inovacijas

Pripažinkite, kad būdamas vienintelis ar aiškus tam tikros verslo šakos lyderis nepultumėte nuolat naujinti technikos, su kuria dirbate. Nekonkurencinguose verslo sektoriuose inovacijos dažnai ignoruojamos. Netoliese besidarbuojantis konkurentas neleidžia pamiršti, kad nuolatinis verslo sąlygų tobulinimas yra būtinas verslo augimo aspektas.

4. Suteikia galimybę mokytis

Jums suteikiamas šansas imti pavyzdį iš konkurentų srityse, kuriose jie pranašesni. Stebėdami savo konkurentus turite puikią galimybę sužinoti, kokios kainos yra priimtiniausios, kokios paslaugos ar prekės paklausiausios, kokie tiekėjai patikimiausi. Tai tarsi nemokamas rinkos tyrimas.

5. Mažina nesėkmės riziką

Jums suteikiama galimybė mokytis iš konkurento klaidų. Klaidos jų, o patirtis jūsų.

6. Primena, kad kiekvienas klientas yra svarbus

Konkurento veikla ne tik skatina gerinti aptarnavimo kokybę, bandant pritraukti naujų klientų, bet ir nepamiršti senųjų – rodyti jiems tinkamą dėmesį. Patenkintas klientas – geriausia reklama.

7. Formuoja vieningą komandą

Bendras tikslas vienija darbuotojus. Dideliems tikslams pasiekti reikia visos komandos pastangų, todėl svarbu tinkamai motyvuoti, vertinti darbuotojus. O ar yra geresnė paskata nei kartu pasiekta pergalė (sukurtas naujas produktas ar nepaprastai sėkmingas pirmasis)?

8. Sutaupo lėšų

Darbas šalia konkurentų (ypač įsikūrusių anksčiau nei jūs) suteikia galimybę pasinaudoti jų rinkodaros atnešama nauda. Vietovėje, kuri buvo tinkamai reklamuojama, lankosi daugiau potencialių klienų, todėl pasinaudokite tuo!

9. Bendradarbiauja

Gerų santykių su konkurentais palaikymas yra naudingas. Tikėtina, kad laikui bėgant susidursite su įvairiais bendrais sunkumais. O spręsti problemas suvienijus jėgas lengviau. Galbūt jūsų konkurentas galėtų tapti jūsų partneriu?

10. Ėjimą į darbą paverčia įdomiu

Nesibaigiantys iššūkiai, originalių sprendimų paieškos verčia nuolatos augti, o taip pasiekiami neįtikėtini dalykai. Ir nors iš pirmo žvilgsnio konkuravimas atrodo varginantis, įtemptas ar tiesiog nelabai malonus verslą lydintis veiksnys, būtent konkurentas pašonėje yra tai, kas verčia judėti pirmyn. O juk kaip gera, kai pasiseka!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.