...

„Pioneers’17“ sėkmės receptas: karalius – turinys, karalienė – forma

Verslas

2017.07.19

Autorius: Ingrida Šulcienė

Temos: , , .

„Pioneers’17“ sėkmės receptas: karalius – turinys, karalienė – forma

„Pioneers'17“ Organizatorių nuotr.

Šį birželį vykęs inovatyvių technologijų festivalis „Pioneers’17“ Vienoje (Austrija) tapo vienu svarbiausių renginių Europos startuolių ir investuotojų bendruomenei. Į jį susirinko 2,5 tūkst. talentingiausių startuolių ir investuotojų iš daugiau kaip 100 šalių, bei 80 pranešėjų. Festivalyje vyko aktyvi tinklaveika: beveik 3 tūkst. susitikimų, kurių metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti, prisistatyti ir užmegzti verslo ryšius. Tarp dalyvių buvo ir keli lietuvių startuoliai. Jie dalyvavo pirmą kartą, bet jau spėjo įvertinti festivalio teikiamą naudą ir kuriamą vertę.

Dėmesys giliosioms technologijoms

Šių metų „Pioneers’17“ siekė atkreipti dėmesį į žmonių skaičiaus augimą pasaulyje ir su tuo susijusias problemas bei ateities technologijas, padedančias žmonijai spręsti pasaulinius iššūkius. Atidarymo metu vienas „Pioneers“ steigėjų Jürgenas Furianas kartu su Siraj Khaliqu, atstovaujančiu tarptautinei investicinei bendrovei „Atomico“, atkreipė dalyvių dėmesį į didelį Europos giliųjų technologijų potencialą (angl. Europe’s deep tech potential) ir diskutavo apie jo išnaudojimą. „Pažangiausių, vadinamųjų giliųjų technologijų startuolių Europoje skaičiumi mes beveik siekiame JAV lygį: nuo 2014 m. jų įsteigta daugiau kaip tūkstantis“, – sakė S. Khaliqas. Jis taip pat pabrėžė talento svarbą, kalbant apie investicijų pritraukimo potencialą. Pinigai, pasak investuotojo, seka paskui talentą, o jis paplitęs po visą Europą.

Dirbtinio intelekto baimė kyla iš nežinojimo

 

„Dirbtiniam intelektui stiprėjant, mes, kaip visuomenė, turime diskutuoti ir galvoti, kaip padėti žmonėms išlikti konkurencingiems darbo rinkoje ir neatsilikti nuo pažangos.“

B. Hodjatas.

 

Kalbant apie pažangiausias technologijas, viena svarbiausių „Pioneers’17“ temų buvo skirta dirbtiniam intelektui (angl. artificial intelligence). Apie tai kalbėjo dirbtinio intelekto guru vadinamas Babakas Hodjatas iš „Sentient Technologies“ ir „Google Assistant“ architektas Behshadas Behzadi.

„Pats dirbtinis intelektas pagal savo prigimtį nekelia jokios grėsmės, – tikino B. Hodjatas, paklaustas, kokią grėsmę ši technologija kelia ateities darbo vietoms. – Atsiradus naujai technologijai, žmonės natūraliai atsilieka, todėl turi ją vytis. Šiai varomajai jėgai – dirbtiniam intelektui stiprėjant, mes, kaip visuomenė, turime diskutuoti ir galvoti, kaip padėti žmonėms išlikti konkurencingiems darbo rinkoje ir neatsilikti nuo pažangos.“

Pristatydamas dirbtinio intelekto galimybes, jis pademonstravo auditorijai, kaip juo naudojantis galima sukurti norimą interneto svetainę ar įvertinti akcijų vertę.

B. Behzadi pratęsė dirbtinio intelekto temą ir pristatė naujausią bendrovės „Google“ produktą „Google Assistant“, kuris daug geriau supras ir panaudos žmogaus balsą informacijos paieškai.

Naujos technologijos – nauji iššūkiai, naujos galimybės

Festivalyje įžvalgomis apie technologijų įtaką ir jų keliamas rizikas mūsų gyvenime taip pat dalijosi vienas iš „Skype“ ir „Future of Life Institute“ kūrėjų Jaanas Tallinnas, o buvęs NASA patarėjas saugumo klausimais, etiniu programišiumi prisistatantis Ralphas Echemendia pademonstravo, kaip šiuolaikinėmis technologijomis galima įsibrauti į atsitiktinių dalyvių mobiliuosius įrenginius, ir imitavo pokalbį.

„Virgin Galactic“ astronautų trenerė Beth Moses aistringai kalbėjo apie kosmoso turizmo eros aušrą ir ką šis žingsnis reiškia žmonijai. „Mes esame apyaušryje dienų, kai kosmosas taps kelioniniu maršrutu. Tai naujos žmonijos ribos. Čia esantys žiūrovai jau netrukus galės keliauti kosmosu ar siųsti į kosmosą siuntinius. Kai kurie iš užsirašiusiųjų keliauti į kosmosą yra jau įžengę į savo devyniasdešimtuosius metus. Tai bus jų gyvenimo ir sielų kelionė.“

Išrinktas geriausias startuolis

Festivalyje, be pranešimų, startuolių bei investuotojų susitikimų, vyko ir startuolių konkursas. Šiemet jį laimėjo ir perspektyviausiu buvo pripažintas „Stromkind“, vandeninio drono „KAT 300“ gamintojas iš Austrijos. Ši pergalė suteikė laimėtojui ne tik pasaulinį pripažinimą, bet ir kelionę į San Fransiską, kurios metu „Stromkind“ generalinis direktorius Andreasas Deschas mokysis iš legendinio investuotojo Timo Draperio. Kalbėdamas apie sukurtą prototipą, jis pabrėžė, kad šio drono pritaikomumas yra labai didelis ir įvairus: ir gamtos apsaugai gesinant gaisrus, ir valant vandenį, ir kt. „Mūsų dronas ne tik fotografuoja. Norime būti ne pasyvūs, o aktyvūs įvykių dalyviai ir užbėgti neigiamoms pasekmėms už akių“, – kalbėjo konkursą laimėjusio satrtuolio generalinis direktorius A. Deschas.

Renginyje netrūko įdomių ir originalių idėjų, ypač aktyvūs buvo startuoliai, siūlantys inovatyvius sprendimus sveikatos, medicinos, gyvybės mokslų sektoriams, taip pat finansinių paslaugų, miestų planavimo startuoliai.

Lietuvių startuoliai konkurse nedalyvavo, tačiau buvo aktyvūs renginio dalyviai

„Festivalyje siekėme susipažinti su rizikos kapitalo fondų atstovais bei angelais investuotojais. Dalyvavimas renginyje buvo naudingas visai „Welltrado“ komandai (pavyzdžiui, naudingi seminarai vedami pasaulinio lygio pranešėjų, kalbančių apie šių dienų aktualijas), jo metu pavyko susipažinti su devyniais investuotojais iš keturių skirtingų šalių. Mūsų siekiamybė – sujungti visas pasaulio tarpusavio skolinimo platformas ir leisti investuotojams diversifikuoti jų investavimo portfelius, suteikiant galimybę pasirinkti iš platformų, labiausiai tinkančių jų investavimo strategijoms ar asmeninei rizikai.“ (Tomas Medeckis, „Welltrado“ įkūrėjas)

Tai turbūt yra geriausiai organizuotas tokio tipo renginys, kuriame yra tekę dalyvauti. Labai didelį įspūdį paliko paties renginio mastas ir jo organizacija. Buvo apmąstyta viskas iki smulkmenų: ir demonstracinių erdvių išdėstymas, ir jų vieta, ir susitikimų erdvės, ir erdvių, kuriose vyko pranešimai, ir pačių pranešimų turinys bei aktualumas. Visuose renginiuose, kuriuose pastaruoju metu aktyviai dalyvaujame, dalyvaujame bent su minimaliu stendu, kad galėtume tinkamai pristatyti savo produktą „Ovao Virtual Training Assistant“. Kaip rodo patirtis, tai yra geriausias būdas pritraukti dėmesį. Užmezgėme naujų kontaktų su potencialiais investuotojais bei partneriais: su kai kuriais jų jau sutarta dėl tolesnių žingsnių.“ (Aldas Juronis, „Ovao“ vykdomasis direktorius, vienas iš įkūrėjų)

„Pagrindinis mūsų tikslas buvo susitikti su investuotojais ir žiniasklaidos atstovais. Organizavome privačius susitikimus su mus sudominusiais žmonėmis. Stendo ar ko nors panašaus nepirkome, nes mūsų atveju tai būtų buvęs laiko švaistymas. Pavyko susitikti tik su dalimi žmonių, su kuriais norėjome, tad tai truputį nuvylė.“ (Tadas Šubonis, „Feedpresso“ įkūrėjas )

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.