...

Lietuviškų mobiliųjų programėlių perspektyvos 2013 metais

Verslas

2013.01.16

Autorius: Dario Malinowski

Temos: .

Lietuviškų mobiliųjų programėlių perspektyvos 2013 metais

Mobiliosios aplikacijos, lydėjusios išmaniųjų telefonų proveržį pasaulio IT rinkoje, atranda vis svarbesnę vietą Lietuvos šiuolaikinių technologijų padangėje. bzn start fotomontažas

Mobiliosios programėlės (aplikacijos), lydėjusios išmaniųjų telefonų proveržį pasaulio IT rinkoje, atranda vis svarbesnę vietą Lietuvos šiuolaikinių technologijų padangėje. Atsiradusios prieš trejus ar ketverius metus ir pradžioje kurtos daugiau užsienio rinkai, dabar lietuviškos programėlės tampa vis gardesniu kąsneliu tarp IT verslininkų.

Nuolat didėjant išmaniųjų telefonų populiarumui mobiliosios programėlės tampa neatsiejama lietuvių gyvenimo dalimi. Vieniems jos palengvina komunikaciją su draugais, kitiems suteikia progų atsipalaiduoti po darbo dienos.

Programėlių naudą įvertino ne tik paprasti vartotojai, bet ir smulkiojo bei didžiojo verslo atstovai, kuriems mobiliųjų aplikacijų naudojimas kasdienėje veikloje suteikia galimybę kokybiškiau ir efektyviau valdyti svarbius verslo procesus (įmonės išlaidų mažinimas, produktyvumo didinimas), perkelti juos į mobiliąją erdvę.

Kokių pokyčių galime tikėtis Lietuvos mobiliųjų programėlių sferoje? Kaip jų populiarumo augimas veiks paprastų vartotojų gyvenimą ir Lietuvos verslo sektorių? Ar lietuviškų programėlių kūrėjai galės varžytis su užsienio bendrovėmis? Atsakyti į šiuos ir panašius klausimus paprašėme Tomo Martūno, UAB „APP Camp” generalinio direktoriaus.

1. Daugiau kaip 1,5 mln. išmaniųjų telefonų. Išmaniųjų telefonų pardavimu praeityje Lietuva truputį atsiliko nuo pasaulio. Pavyzdžiui, Skandinavijoje 9 iš 10 parduodamų telefonų yra išmanieji. 2013-ieji parodys, kad Lietuva nė kiek neatsilieka nuo Vakarų. Daugiau kaip 1,5 mln. šalies gyventojų turės išmanųjį telefoną ar kitokį panašų įrenginį. Į pusantro milijono vartotojų stiprumo rinką ranka numoti jau nebebus galima ir išvysime tam skirto verslo bumą.

2. Planšetiniai kompiuteriai ras savo vietą Lietuvos vartotojų gyvenime. Planšetiniai kompiuteriai jau subrendo kaip produktas ir rado savo vietą tarp telefono bei asmeninio kompiuterio. Todėl sparčiai augs jų pardavimas, tam itin padės valstybinės įstaigos ir verslas, kurie planšetinius laiko puikiu darbo įrankiu, o gyventojai tiesiog laisvalaikio ir kelionių palydovu. 2013 metais bus spartus šių įrenginių pirkimo metas.

3. Įmonės mobiliąsias programėles naudos efektyvumui didinti. Kalbant apie darbo įrankius, šie metai bus sparčiausias įmonių darbo procesų išmanizacijos periodas. Tai itin atsispindės įmonių, kurių darbuotojai nesėdi biuruose, veikloje. Dauguma inžinierių, pardavimo vadybininkų ir kitų keliaujančių darbuotojų po Lietuvą važinės apsiginklavę išmaniaisiais telefonais ir specialiai jų darbo specifikai pritaikytomis mobiliosiomis programėlėmis. Tai padės verslui didinti darbo efektyvumą, kontroliuoti darbo procesus ir mažinti išlaidas.

4. Valstybinis sektorius pradės siūlyti paslaugas ir mobiliuoju kanalu. Šiemet e. pažangos projektams skirta daugiau nei 100 mln. litų. Dalyje jų yra numatytas ir paslaugų perkėlimas į mobiliąsias aplikacijas. Ką tai reiškia programėlių rinkai? Ogi tai, kad itin padaugės valstybinių konkursų, išmanieji įrenginiai bus naudojami mokyklose, viešosiose įstaigose, o mobiliųjų aplikacijų parduotuvėse pamatysime daug visuomenei naudingų programėlių.

5. Mažmeninės prekybos ir paslaugų sferos įmonės atras mobiliąsias programėles. Mobiliųjų programėlių naudą įmonės pamatys ir bendraudamos su klientais. Įvairios plastikinės nuolaidų kortelės persikels į telefonus, o elektroniniu paštu siunčiamos reklamos pasieks vartotojus telefone. Visa rinkodara judės personalizavimo link.

6. Lietuviškų mobiliųjų programėlių gamintojai bandys užkariauti pasaulį. 2011 ir 2012 metais lietuvių mobiliųjų programėlių gamintojai pradėjo žengti pirmuosius žingsnius į pasaulinę rinką, o šiemet išvysime daugelio projektų vaisius. 2013-ieji bus produktyvus metas mažoms kompanijoms, kurios galės parodyti savo mobiliąsias aplikacijas pasaulyje, o mes galėsime didžiuotis lietuviškais vardais įvairiuose apdovanojimuose bei parodose.

7. Išvysime nemažai medijos sukryžmintų sprendimų. Lietuvos televizijos, atrodo, nedaro užsienio kanalų klaidų – jau kuris laikas internetas Lietuvoje išnaudojamas visu pajėgumu. 2013-ieji parodys, kad lietuviai moka tinkamai išnaudoti ir išmaniuosius telefonus – savo mėgstamiausias laidas ir kanalus greitai galėsime žiūrėti išmaniųjų telefonų ekranuose, reklamos išsitęs už televizijos ribų, bus įvairių sukryžmintų televizijos ir mobiliosios programėlės, spaudos ir mobiliosios programėlės sprendimų.

8. Lietuviška inovacija – mobiliųjų programėlių laboratorijos garsins Lietuvą. Daug staigmenų šiais metais pateiks akademinis Lietuvos pasaulis. 2012-aisiais didžiausiuose šalies universitetuose buvo atidarytos mobiliųjų programėlių laboratorijos, kuriose studentai, padedami verslo profesionalų, kuria pačius įdomiausius sprendimus. Akivaizdu, kad šiemet savo inovacijomis jie stebins visą pasaulį.

9. „Windows Phone“ mobilieji telefonai parodys savo jėgą! 2013-ieji bus metai, kurie parodys, ką gali „Windows Phone“ operacinė sistema. Jei pardavimo rodikliai bus geri, į ją atkreips dėmesį ir Lietuvos programėlių kūrėjai.

Tačiau, pasak T. Martūno, jei skaičiai nedžiugins, „Microsoft“ gali visam laikui likti išmaniųjų technologijų nuošalėje. Senoji lyderė „Nokia“ taip pat arba atgaus savo karūną, arba su pavydu žiūrės į „Samsung“ ir „Apple“ sėkmę. Pašnekovas įsitikinęs, kad „Windows Phone“ ras vietą lietuvių rankose, tačiau galutinį žodį tars KLIENTAI!

10. Mobiliosios programėlės su vaizdo turiniu darys vis didesnę įtaką. Vis daugiau išvysime aplikacijų su vaizdo turiniu. 2012 metų galę išvydome legalių kino filmų parduotuvę, televizija, persikėlusi į skaitmeninę erdvę, pradės savo kelionę į mobiliuosius telefonus. Žinoma, išvysime ir įdomių specializuotų su kokybišku vaizdo turiniu projektų, tokių kaip SportoTV.lt.

T. Martūnas neabejoja, kad 2013-ieji bus labai įdomūs visiems, kurie domisi mobiliosiomis aplikacijomis ir nori pamatyti lietuvių sėkmę šioje sferoje.

Pasak UAB „App Camp“ generalinio direktoriaus, iki šiol lietuviškų programėlių kūrėjai tik apšilinėjo kojas ir tarsi pabandymui įgyvendino mažus projektus.

„Esu daugiau nei įsitikinęs, kad šiemet darbai pajudės visu pajėgumu. Lieka apsiginkluoti kantrybe ir laukti džiugių naujienų“, – sako T. Martūnas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.