Įmonių sujungimas padės išplėsti technologijų portfelį ir patekti į IT paslaugų lyderių sąrąšą

Verslas

2024.03.04

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: , .

Įmonių sujungimas padės išplėsti technologijų portfelį ir patekti į IT paslaugų lyderių sąrąšą

Grupės vykdantysis direktorius Rolf Pasel // Įmonės archyvo nuotr.

Informacinių technologijų sektorius auga itin sparčiai ir įmonės priima įvairius strateginius sprendimus, vienas iš jų – įmonių sujungimas. Jungiantis su kita įmone įprastai padeda sumažinti sąnaudas, padidinti pajamas, praplėsti paslaugų spektrą ir žinoma užtikrinti lyderio pozicijas, būti inovatyviais ir pasiūlyti klientams efektyviausius ir naujausius sprendimus. Būtent dėl to, ketvirtąjį veiklos dešimtmetį skaičiuojanti Vokietijos informacinių technologijų kompanija GOD.dev, kuri veikia ir Lietuvoje skelbia apie pokyčius. 

Dveji savo srities profesionalai – GOD.dev ir MT, kuriuos sieja ne tik bendra veikla toje pačioje srityje/tame pačiame sektoriuje, bet ir ilgalaikė partnerystė paremta vieningu požiūriu bei tarpusavyje derančiomis kultūrinėmis vertybėmis. Naujai susijungusios įmonių grupės  pradeda veiklą su nauju pavadinimu „Hyand”. Grupės vykdantysis direktorius Rolf Pasel įsitikinęs, kad toks sprendimas abi įmones tik dar labiau sustiprins, leis papildyti veiklos profilius ir dar geriau juos pritaikyti tikslinėms grupėms. „Mūsų industrijoje vyrauja tendencija, jog tam, kad būtumėte laikomi potencialiu partneriu ateityje, jau dabar būtina dirbti virš tam tikros ribos. Smulkesniems verslams darosi vis sunkiau užtikrinti aukštos kokybės, patikimą visų reikiamų paslaugų spektrą, būti vieninteliu šaltiniu. Įmonių sujungimas leidžia naujai grupei išnaudoti abiejų buvusių įmonių patirtį ir individualias jėgas tiek klientų, tiek ir darbuotojų labui.“

Bendrystė ir skirtumai, tampantys privalumais

„Tiek GOD.dev, tiek MT veikia toje pačioje rinkoje ir save pozicionuoja kaip individualias programinės įrangos kūrimo įmones. Negana to, klientų bazė, dėmesys industrijai ir veiklų įgyvendinimas regione – visa tai mus sieja ir leidžia visiškai papildyti vieniems kitus. Įprastos paslaugos ir sprendimai apima pvz. Teikiamos paslaugos ir sprendimai, apimantys tvaraus IT dizaino ekosistemas, lankstų individualizuotų programinių sprendimų kūrimą, eksploatavimą, stebėjimą bei priežiūrą, taip pat modernias debesų ir briaunos kompiuterijos (angl. edge computing) paslaugas.“ – veiklų sąlyčio taškus vardina pašnekovas. Skirtumai, anot jo, taip pat tampa privalumais, kurie paverčiami galimybėmis – „tačiau yra ir sričių, kuriose kiekvienas įneša naujų žinių. Pavyzdžiui, MT ateina su išsamios analitikos, “low-code”(programų kūrimas be žinių) ir MuleSoft įgūdžiais. Tuo tarpu GOD atsineša SAP bei mainframe kompetencijas ir ilgalaikę užsienio veiklos patirtį. Apskritai naujoji įmonė gali patenkinti savo klientų poreikius dar platesniu produktų ir paslaugų asortimentu, taip ženkliai sustiprindama savo pozicijas rinkoje.“

Ilgametė patirtis neabejotinai vienas didžiausių privalumų, leidžiančių nesunkiai identifikuoti esminius poreikius, išlaikyti aktualumą ir savalaikiškumą. „Siūlome visus dažniausiai klientų pageidaujamus IT sprendimus ir kompetencijas iš vieno šaltinio, bei teikiame paslaugas, apimančias visus etapus nuo pradžios iki pabaigos. Be kokybės, kuri yra mūsų DNR dalis, mes taip pat siūlome konkurencingą kainodarą, naudodami strategišką funkcijų ir išteklių išdėstymą, skirtinguose mūsų filialuose visame pasaulyje. Užtikrinamas profesionalumas ir atsakingas projektų valdymas, taip pat gebėjimas reaguoti ir atsižvelgti į individualius klientų poreikius visuomet orientuojantis į novatoriškus ir tvarius sprendimus.“ – teigia pašnekovas.

Pokyčius pasitinka entuziastingai

Iššūkiai yra neišvengiama net ir pačių sėkmingiausių verslų dalis. Procesų ir pokyčių valdymas susijungimo atveju gali būti lydimas nežinomybės ir dvejonių dėl tinkamiausių sprendimų priėmimo, tačiau aiški strategija ir planavimas padeda įgyvendinti sklandų perėjimą. Tuo įsitikinęs ir R. Pasel. „Kalbėjomės su esamais klientais ir savo komandomis, siekdami užtikrinti skaidrumą ir nepriekaištingą veiklą sujungdami abi įmones. Vis dėl to, vienos bendros įmonės kūrimas tikrai yra reikšmingas žingsnis į priekį – tai susiję ir su vienodais procesais, ir požiūriais, taip pat, su bendra kultūra ir vertybėmis. Bendras prekės ženklas jau sukurtas, dabar belieka jam įkvėpti gyvybę. Pirmieji sėkmingi žingsniai jau žengti pastaraisiais mėnesiais, tačiau laukia dar ilgas kelias – visi dirba su dideliu entuziazmu ir motyvacija.“

Daugiau pokyčių ir naujovių tikėtina apims vidinius kompanijos procesus ir veiklą, o klientai tuo tapru galės džiaugtis išaugusiu paslaugų spektru. Visas iki šiol buvęs įprastas abiejų įmonių teiktų paslaugų spektras išliks, o ko nors atsisakyti, anot pašnekovo, nėra svarstoma. „Nuolat tobulinsime arba pritaikysime savo sprendimų ir paslaugų portfelį. Tačiau šiuo metu neplanuojama dėl susijungimo paslaugų iš mūsų portfelio pašalinti. Tai visapusiškas pasiūlymas, visiškai atitinkantis mūsų klientų poreikius ir apimantis rinkos tendencijas.“

Orientuojamasi į didesnes įmones bei tarptautinį verslą

Sukaupta visokeriopa ilgametė patirtis turi savų privalumų, kurie gali būti būti pritaikoma ir atskleista dirbant su didesnėmis įmonėmis, reikalaujančiomis žinių, lankstumo ir įvairių sprendimų. „Mūsų tikslinis klientų segmentas yra vidutinio dydžio įmonės ir didelės tarptautinės korporacijos. Didesnių korporacijų dalis neabejotinai augs, atsižvelgiant į mūsų išplėstą paslaugų ir pasiūlymų rinkinį bei stipresnį dalyvavimą rinkoje. Iš esmės, siekiame pozicionuoti savo veiklą į konkretų sektorių tam, kad savo klientams galėtume suteikti kuo geresnius išsamius, profesionalius patarimus. Žinoma, ateityje taip pat planuojame dar labiau plėsti ir savo tarptautinę veiklą.“ – perspektyvomis dalinasi R. Pasel.

Padalinys jau veikia ir Lietuvoje

Prieš porą metų veiklą pradėję ir Lietuvoje, atstovai teigia, kad planuoja ir platesnę plėtrą, kurios metu į Kaune ir Vilniuje šiuo metu veikiančius padalinius kvies prisijungti dar daugiau įvairių sričių specialistų. „Kadangi esame augimo kelyje, ateityje tikrai plėsime savo vietas, įskaitant ir Lietuvą. Kada tiksliai ir kokius įgūdžius turinčių specialistų mums gali labiausiai prireikti – galėsime pranešti artimiausiu metu“ – žada vykdantysis direktorius.

Naujai susijungusi “Hyand” įmonė, kartu turi 16 padalinių Vokietijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Indijoje, kuriuose iš viso dirba daugiau kaip 900 darbuotojų, o kartu GOD ir MT metinė apyvarta 2023 m. siekė daugiau kaip 115 mln. eurų. Naujoji įmonė įsitvirtina didžiausių Vokietijos IT paslaugų teikėjų penkioliktuke.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.