...

„Health Tech 50“ – reitingas, kuriame išsirikiuos stipriausi rizikos kapitalo fondai, investuojantys į sveikatos technologijas

Verslas

2022.07.13

Autorius: bzn start

Temos: .

„Health Tech 50“ – reitingas, kuriame išsirikiuos stipriausi rizikos kapitalo fondai, investuojantys į sveikatos technologijas

Kasparas Aleknavičius Asmeninio albumo nuotrauka

Nors pandeminė situacija daugelyje pasaulio šalių bent kuriam laikui stabilizavosi, jos pasekmes savo sveikatai daugelis mūsų jaučiame iki šiol. Be to, prie ilgo sąrašo naujų iššūkių, COVID-19 apnuogino ir lig tol menkiau pastebimas įvairių šalių sveikatos priežiūros sistemų problemas, tokias kaip infrastruktūros ir paslaugų kokybės netolygumai. Pasak ekspertų, greičiausias ir efektyviausias būdas mažinti atotrūkį yra susijęs su sėkminga naujausių technologijų integracija, o pastaroji yra neįmanoma be rimtų investicijų. Ypač didelį vaidmenį atlieka į sveikatos technologijas investuojantys rizikos kapitalo fondai.

Finansiniai rodikliai – ne vienintelis kriterijus

Siekdama identifikuoti sėkmingiausiai į sveikatos technologijas investuojančius pasaulinius rizikos kapitalo fondus, sveikatos technologijų įmonių grupė „Kilo Health” ir tarptautinių verslo renginių organizatorė „Futurae Media“ nusprendė sudaryti išsamų minėtų fondų reitingą „Health Tech 50”. Nuo panašaus pobūdžio reitingų jis išsiskirs tuo, jog be itin tikslių, grynai finansinių rodiklių bus vertinami ir kiti kriterijai. Pavyzdžiui, bus atsižvelgiama ir į ne mažiau svarbius kiekybinius bei kokybinius faktorius, lemiančius rizikos fondo veiklos efektyvumą. Be to, net dešimtadalį bendrojo balo lems sveikatos technologijų bendruomenės nuomonė, atspindinti vertinamo fondo reputaciją.

Galutinis „Health Tech 50” investuotojų reitingas bus skelbiamas jau rugsėjo mėnesį. Į jį pateksiantys fondai bus pakviesti bei apdovanoti spalio mėn. 4-5 d. Varšuvoje vyksiančioje „Health Tech Forward“ konferencijoje. Čia susirinks ne tik pasauliniai sveikatos technologijų verslo lyderiai, bet ir šioje rinkoje įsitvirtinti dar tik mėginantys startuoliai. Geriausi jų susirungs konkurso „Health Tech Challengers“ finale, o nugalėtojui atiteks geriausio 2022-ųjų metų sveikatos technologijų startuolio titulas.

Sujungs ir startuolius, ir korporacijas

Sveikatos technologijų ekosistemoje turi veikti patys ambicingiausi žaidėjai – nuo į netradicinius sprendimus orientuotų startuolių iki rinką puikiai išmanančių korporacijų. Tarptautinių verslo renginių organizatorės „Futurae Media“ valdančioji partnerė Skaistė Knyzaitė aiškina, kad minėto reitingo sudarymas atlieps šį poreikį.

„Mūsų pagrindinis tikslas – suburti sveikatos technologijų srityje veikiančią verslo bendruomenę ir  sudaryti jai palankiausią ekosistemą, kurioje visi čia veikiantys žaidėjai galėtų prisidėti kuriant didžiausią technologinį proveržį, pakeisiantį sveikatos priežiūros sistemą“, – sako organizatorė.

Anot Skaistės, investuotojų reitingas dar labiau paspartins procesą ieškant potencialių partnerių, kurie gebės sutrumpinti perspektyvių idėjų kelionę nuo prototipo laboratorijoje iki galutinio vartotojo ar paciento. Jai pritaria ir sveikatos technologijų įmonių grupės „Kilo Health” futuristas, atsakingas už klinikinę plėtrą Kasparas Aleknavičius.

„Šiuo reitingu norime ne tik įvertinti labiausiai prie technologijų proveržio sveikatos sistemoje prisidedančius investuotojus, bet ir paskatinti kitus rinkos dalyvius aktyviai įsitraukti į rytojaus sprendimų kūrimą bei vystymą“, – teigia specialistas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.