...

Europos Metų išradėjo konkursas 2016: Lietuva pirmą kartą gali balsuoti už savo atstovą

Verslas

2016.04.28

Autorius: BZN start

Temos: , .

Europos Metų išradėjo konkursas 2016: Lietuva pirmą kartą gali balsuoti už savo atstovą

Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius - Arminas Ragauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Šiandien, pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną, pradedamas balsavimas dėl populiariausio Europos išradėjo titulo, kuriame lietuviai pirmą kartą turi galimybę balsuoti už savo atstovą. Tarp Europos patentų biuro skelbiamo konkurso Metų išradėjo apdovanojimui gauti finalistų pirmą kartą – tyrėjo iš Lietuvos pavardė. Išradimų smulkiajam ir vidutiniam verslui kategorijoje nominuotas Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Arminas Ragauskas, kartu su bendraminčiais patentavęs neinvazinį galvospūdžio matavimo būdą.

Prestižinio Metų išradėjo apdovanojimo laimėtoją, skiria tarptautinė komisija; populiariausio Europos išradėjo prizas – tai internetinio balsavimo rezultatas. Už Lietuvos atstovą Europos patentų biuro (EPB) skelbiamuose apdovanojimuose internetu balsuoti galima iki gegužės 31 dienos. Leidžiama atiduoti vieną balsą kartą per 24 valandas.

 

„Prietaisai, kuriuos yra išradęs Arminas Ragauskas, leidžia be invazijos į smegenis matuoti galvospūdį, kas iki šiol nebuvo įmanoma. Tai gydytojams suteikia galimybę laiku pradėti gydymą, galintį išgelbėti paciento gyvybę“

B. Battistelli

 

Išrastas patentuotas ultragarsinis gavospūdžio matuoklis

A. Ragauskas kartu su dviem kitų šalių mokslininkais nominuotas išradimų smulkiajam ir vidutiniam verslui kategorijoje. Išrastas ir patentuotas ultragarsinis gavospūdžio matuoklis gali būti taikomas daugelyje medicinos sričių bei padėti išspręsti astronautų regos sutrikimų problemą, su kuria jie susiduria ilgos trukmės kosminių skrydžių metu.

„Prietaisai, kuriuos yra išradęs Arminas Ragauskas, leidžia be invazijos į smegenis matuoti galvospūdį, kas iki šiol nebuvo įmanoma. Tai gydytojams suteikia galimybę laiku pradėti gydymą, galintį išgelbėti paciento gyvybę, – pristatydamas Europos išradėjo apdovanojimų nominantus kalbėjo Europos patentų biuro prezidentas Benoit Battistelli. – Šie prietaisai, kurių veikimo principas paremtas Doplerio efektu, yra puikus pavyzdys, kaip fundamentalus fizikinis reiškinys pasitelkiamas sukurti pažangią, patentuotą technologiją“.

Aukštas galvospūdis, kurį gali lemti galvos trauma ar smegenų auglys, gali būti mirtinas. Visoje Europoje galvos smegenų traumas per metus patiria apie 2,5 mln. žmonių, o 75 tūkst. tokių atvejų baigiasi mirtimi. Laiku pastebėjus padidėjusį galvospūdį, galima imtis veiksmingų priemonių, tačiau dabartinis galvospūdžio matavimo metodas yra paremtas invazine procedūra – chirurgine jutiklių implantacija į žmogaus smegenis. Invazija į smegenis kelia riziką pacientui, ne visose aplinkybėse šią procedūrą galima atlikti.

Neinvazinį galvospūdžio matavimo metodą ir technologiją KTU Telematikos mokslo instituto direktorius profesorius A. Ragauskas sukūrė kartu su kolegomis mokslų daktarais Gediminu Daubariu ir Algiu Džiugu.

Daugelis KTU Sveikatos telematikos mokslo instituto projektų vykdomi su tarptautiniai partneriais, yra finansuojami ne tik Europos ar Lietuvos, bet ir JAV mokslo tyrimų agentūrų. KTU mokslininkų sukurtos neinvazinės žmogaus smegenų diagnostikos technologijos ir technika naudojami atliekant tyrimus JAV ir Vokietijoje pagal JAV Nacionalinės erdvės agentūros (NASA) ir Nacionalinio erdvės biomedicininių tyrimų instituto finansuojamus projektus.

Konkursą Metų išradėjo apdovanojimui gauti EPB rengia jau 11-ąjį kartą. Nugalėtojas bus paskelbtas birželio 9 d. Lisabonoje.

Už populiariausią Europos išradėją galima balsuoti EPB tinklapyje arba „Facebook“ paskyroje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.