...

bzn start savaitė: skaitmenizacija ir verslus pasiekusios išmokos

Verslas

2020.05.24

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

bzn start savaitė: skaitmenizacija ir verslus pasiekusios išmokos

Pexels.com nuotr.

Gegužei persiritus į antrąją pusę, verslus pasiekia paramos priemonės, atveriamas kelias renginių organizavimui bei dar daugiau dėmesio sutelkiama skaitmenizacijos principams.

Verslai sulaukė paramos

Šią savaitę mikro įmones pasiekė pirmosios negrąžintinos subsidijos. Tai – paskata nuo COVID-19 nukentėjusiam smulkiojo verslo sektoriui, turinčiam ne daugiau kaip 9 darbuotojus vienoje įmonėje. 

Be to, Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) apskaičiavo ir pateikia rodiklius, kiek palūkanų buvo kompensuota per gegužę. Skaičiai išties džiugina. Įmonėms sumokėta daugiau kaip 500 tūkst. eurų palūkanų kompensacijų už balandžio mėnesį pateiktas paraiškas pagal daugiau kaip 1800 sprendimų. Iš bendros kompensacijų sumos daugiau kaip 16 tūkst. Eur skirta įmonėms, kurioms dėl COVID-19 pandemijos buvo atidėti paskolos mokėjimai.

„Tiek visiško, tiek dalinio palūkanų kompensavimo poreikis nuolat auga, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas. – Šiuo metu jau esame sudarę sutartis dėl kompensavimo už 5,55 mln. palūkanų, nuo balandžio pabaigos ši suma išaugo maždaug 1,5 mln. eurų. Palūkanų kompensavimas yra viena iš dažniausiai verslininkų pageidaujamų mūsų priemonių“.

Geros žinios vežėjams

Kalbėdamas apie palūkanų kompensavimą, K. Motiejūnas atkreipia dėmesį, kad anksčiau transporto sektoriaus įmonės, kurių pagrindinė veikla yra krovinių vežimas sausumos keliais, kai už paskolos ar lizingo sandorio lėšas įsigyjamos krovininės transporto priemonės, pasinaudoti palūkanų kompensacijomis negalėjo. Tačiau nuo 2020 m. gegužės 15 d. dėl 100 proc. palūkanų kompensacijų jau gali kreiptis ir šios įmonės. Palūkanos, už paskolas, kurioms atidėti paskolos mokėjimai, kompensuojamos ne ilgiau kaip 6 mėnesius, laikotarpiu nuo kovo 16 d. iki gruodžio 31 d.

Aukšti rodikliai Fintech srityje

Europos Komisija, rengdama naująją Europos Sąjungos (ES) skaitmeninių finansų strategiją, vykdo išskirtinę iniciatyvą – Fintech renginių seriją valstybėse narėse. Vienas tokių vyko ir Lietuvoje – „The Digital Finance Outreach – Lithuania“. Čia neliko nepastebėtas Lietuvos įdirbis organizuojant nuotolinius procesus. Lietuvos, kaip Fintech šalies potencialas, pandemijos metu atsiskleidė itin ryškiai. Finansinių technologijų sprendimai pritaikyti bendradarbiaujant su kitais sektoriais.

Džiugu paminėti, kad Tarptautiniame Fintech indekse Lietuva užima ketvirtą poziciją pasaulyje, o Europoje mūsų šalį lenkia tik Jungtinė Karalystė. Tuo metu Fintech ateities vietos 2019-2020 m. reitinge Vilnius puikuojasi pirmoje vietoje pagal ekonominį efektyvumą.

Veiks elektroniniai sertifikatai

Dar viena džiugi žinia pasiekė dirbančius su eksporto rinka. Jau netrukus į trečiąsias šalis eksportuojančios Lietuvos įmonės nelengvatinės prekių kilmės sertifikatus galės užsisakyti, atsiimti bei kitai valstybei pateikti elektroniniu būdu. Vilniaus ir kiti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų regioniniai rūmai baigia pasirengimo darbus bei  įmonėms pristatys galimybę naudoti pasaulyje pripažintą „EssCert“ kilmės sertifikatų sistemą. Tai turėtų gerokai palengvinti veiklos procesus.

Saugus mokymasis – prioritetas

Nors renginių organizavimo galimybės jau pamažu atlaisvinamos, vis dėl to tiems, kuriems rūpi savisauga, arba nėra noro, o galbūt ir laiko, vykti į gyvai organizuojamus seminarus ar mokymus sprendimas paprastas – įsigyti video mokymus ir žiūrėti juos sau palankiu metu. 

Vienus tokių, pristato žinių centras „bzn start“. Video mokymuose savo patirtimis dalinasi trys profesionalai, tad užtikrinamos visapusiškos žinios: nuo SEO straipsnių technikos subtilybių, kokybiško turinio parengimo, iki teisinių aspektų, apie kuriuos dažnu atveju susimąsto retas, rengiantis savo prekės ženklo informacinį turinį, nors iš tiesų tai yra nepaprastai svarbu. Įsigiję šiuos mokymus, gausite el. knygą su aktyviomis ir specialiai Jums prieinamomis nuorodomis į video medžiagą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.