...

„Okredo“ pritraukė 650 tūkst. eurų už atvirų duomenų platformą

Verslas

2022.08.25

Autorius: bzn start

Temos: , .

„Okredo“ pritraukė 650 tūkst. eurų už atvirų duomenų platformą

Gerda Jurkonienė Asmeninio albumo nuotrauka

Lietuvos startuolis „Okredo“ paskelbė, kad per tolesnį finansavimo etapą pritraukė 650 tūkst. eurų. SaaS startuolis suteikia galimybę mažoms Europos įmonėms naudotis didesnėmis verslo galimybėmis.

Duomenys, o dar svarbiau – prieiga prie jų, yra viena iš jėgų, užtikrinančių Europos visuomenės ir ekonomikos klestėjimą. Gyvename duomenų valdomame pasaulyje, ir dabar tai yra tai, kuo turi naudotis įvairių sričių įmonės. Tačiau SMEs tai nebūtinai yra paprasta užduotis.

Siekdama padėti bendrovėms naudotis duomenimis ir gauti geresnę įžvalgą, „Okredo“, nepaisant sulėtėjusių rizikos kapitalo investicijų, gavo 650 tūkst. eurų.

Finansavimas

Vilniuje įsikūrusiam startuoliui naują finansavimą skyrė Lietuvos verslo angelų fondas, „Presto Ventures“ ir „Lighthouse Ventures“. 650 tūkst. eurų padidėjimą galima laikyti 2021 m. raundo tęsiniu – tada komanda užsitikrino 1 mln. eurų.

Pritrauktos lėšos bus panaudotos plėtrai į Jungtinę Karalystę ir kitas rinkas bei atvirosios bankininkystės sprendimo kūrimui.

Atvirų duomenų platforma optimizuotam verslui

2015 m. įkurta „Okredo“ greitai tapo patikima SaaS platforma, leidžiančia SMEs įvertinti būsimų ir esamų verslo partnerių bei klientų patikimumą, stabilumą ir pardavimo potencialą.

Tai startuolis, sprendžiantis toli siekiančią problemą – prieigą prie praktiškai pritaikomų duomenų. Tai problema, su kuria vis dažniau susiduria SMEs, nes daugumos šalių duomenys yra išskaidyti iš kelių šaltinių, reikalauja daugybės integracijų, juos gauti užtrunka ilgai ir yra sudėtinga suvokti.

Tačiau kodėl tai svarbu?

Šiuos duomenis galima panaudoti tiek pardavimų, tiek kredito rizikos valdymui –  tai būtina verslo procesuose. Vadinasi, rinkoje reikia produkto, kuris leistų lengvai suprasti duomenis ir padėtų įmonėms spręsti šias problemas – „Okredo“ planuoja pasiūlyti tokius sprendimus.

Auganti duomenų pramonė

Duomenimis grindžiamo pasaulio augimą taip pat paskatino tokios direktyvos kaip 2019 m. ES direktyva dėl atvirų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo, kurioje ES šalys raginamos užtikrinti kuo didesnę prieigą prie viešosiomis lėšomis finansuojamų ir viešojo sektoriaus duomenų, kad būtų sudarytos sąlygos pakartotiniam informacijos naudojimui, kuris gali atnešti finansinės naudos.

Tokia duomenų rinkos plėtra ypač veikia SMEs, kurios patiria didesnę riziką, neturėdamos pakankamai žinių ir išteklių duomenims rinkti ir interpretuoti. Taip pat neturi lėšų brangiems kredito rizikos valdymo sprendimams, pavyzdžiui, kredito biurams ar kredito draudimui.

„Okredo“ viena įkūrėjų ir generalinė direktorė Gerda Jurkonienė: „Kai kurių rizikos kapitalo fondų sprendimas tęsti investicijas rodo įmonės efektyvumą ir gebėjimą pasiekti rezultatų. Bendras duomenų rinkos plitimas – su galimybe padidinti bendrą verslo spartą – taip pat padėjo pritraukti tolesnes investicijas. Duomenų pramonė, kurią kai kas net pavadino „naująja nafta“, yra patraukli sritis investuotojams.“

Gerda pridūrė: „Mūsų platforma siūlo įvairias priemones, kurios padeda paprasčiau įvertinti įmonių riziką ir pardavimo potencialą. Šios priemonės labai vertingos dėl dabartinio ekonominio nestabilumo, trapių logistikos grandinių, besitęsiančios geopolitinės įtampos ir tarptautinės prekybos perorientavimo. Tačiau šiuo metu Europos įmonėms trūksta plačiai prieinamos atvirų duomenų platformos tokiems veiksniams analizuoti, o mes būtent tai ir norime pakeisti. Siekdami padėti spręsti šią situaciją, taip pat sukūrėme keletą API sprendimų savo partneriams, kuriantiems ERP, CRM ir apskaitos sistemas, pridėdami aktualių duomenų vertę savo paslaugoms.“

Parama Europos SMEs

Lietuvos startuolis jau sėkmingai pradėjo veiklą Baltijos šalyse, o dabar, gavęs šį naują finansavimą, planuoja plėstis visoje Europoje. Pernai platforma buvo pristatyta visose trijose Baltijos šalyse ir šiuo metu turi daugiau nei 17 000 naudotojų ir daugiau nei 3 000 verslo klientų.

Be planuojamos plėtros į Jungtinę Karalystę ir kitas rinkas, „Okredo“ kuria atvirosios bankininkystės sprendimą savo naudotojams. Konkrečiau, bendrovė nori išspręsti itin svarbų įmonės rizikos vertinimo elementą – finansinę būklę, grindžiamą metinėmis ataskaitomis, kurios pasensta dar prieš oficialų deklaravimą.

Sprendimas, gavus įmonės sutikimą, klasifikuos pinigų srautus ir kitus finansinius parametrus ir leis dalytis jos finansiniais rezultatais su atitinkamomis suinteresuotosiomis šalimis ištisus metus. Įmonės galės greičiau priimti finansinius sprendimus, įtraukdamos verslo partnerius, investuotojus ar skolinančias institucijas, turėdamos prieigą prie naujausių duomenų. Net jei finansiniai rezultatai susilpnėtų, įmonė galės greičiau spręsti problemas, inicijuoti kredito pakeitimo veiksmus ir pan. Savo ruožtu naujausi duomenys suteiktų išsamesnį verslo vertinimo pagrindą, leistų pagerinti vidaus operacijų struktūrą ir pagreitinti verslo procesus.

„Presto Ventures“ partneris Roman Nováček: „Prieš kelis mėnesius investavę į „Okredo“ turėjome galimybę stebėti įmonės veiklą iš vidaus, susipažinti su procesais ir komanda. Mūsų investicija pranoko mūsų lūkesčius ir vis dar matome potencialo toliau tobulinti jų produktą ir papildyti jį naujomis funkcijomis, kad būtų išplėstas rinkos potencialas. Norime aktyviau prisidėti prie „Okredo“ plėtros į kitas šalis. Neabejojame, kad bendra Europos įmonių duomenų platforma gali padidinti verslo saugumą visoje Europoje, ypač mažoms įmonėms, kurios tradiciškai buvo išstumtos iš rinkos. Šiomis neaiškiomis ekonominėmis sąlygomis jos tai tikrai įvertins“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.