...

Sukūrė įrankį migrantų srautams valdyti ir laimėjo prizą

Verslas

2021.11.19

Autorius: bzn start

Temos: .

Sukūrė įrankį migrantų srautams valdyti ir laimėjo prizą

Apdovanojimų akimirka // Asmeninio albumo nuotr.

Fintech apsaugos sprendimai tampa viena imliausių inovacijoms sričių. Skaitmeninius įrankius tapatybės atpažinimui kuriantis Kauno mokslo ir technologijų parke veikiantis startuolis „Idenfy“ sudomino užsienio rinką ir atrado naujus klientus Europoje, JAV, Azijoje bei Australijoje.

Už inovacijų proveržį įvertinta komanda lapkričio pradžioje atsiėmė Baltijos Asamblėjos kartu su Baltijos šalių Mokslo ir technologinių parkų bei inovacijų centrų asociacija (BASTIC) įsteigtą Baltijos Inovacijų prizą. Mėnesio pabaigoje lietuviai testuos sienos apsaugai užtikrinti skirtą aplikaciją.

„Lietuvių sukurtą sprendimą Baltijos inovacijų bendruomenė pripažino ne tik dėl šiuo metu itin išaugusio tokių saugumo sprendimų poreikio. Komanda taip pat išsiskiria nuoseklia plėtra, augančiu darbuotojų skaičiumi ir aktyvumu ugdant visuomenę“, – sako BASTIC Valdybos narys, Kauno mokslo ir technologijų parko Veiklos departamento vadovas Tomas Černevičius.

Pasitelktas dirbtinis intelektas

Kūrėjai išvystė programėlę, kuri identifikuoja besijungiantį prie nuotolinių paslaugų svetainės vartotoją. Proceso metu biometrinius duomenis dirbtinis intelektas susieja su tapatybės dokumentu.

„Tiek verslui, tiek viešajam sektoriui pastarieji metai metė iššūkį. Vadinamoji „deep fake“ technologija, grindžiama dirbtinio intelekto sprendimais ir leidžianti sukurti itin tikroviškas asmenų nuotraukas ir video, tapo itin populiari sukčių tarpe. Lyginant su 2019-aisiais, „deep fake“ naudojimo dažnis siekiant apgauti biometrinę tapatybės nustatymo sistemą išaugo net 12 kartų“, – pastebi Domantas Čiuldė.

„Šie metai išskirtiniai tuo, jog pagerinome veido ir tapatybės dokumentų atpažinimo sistemas, Taip pat atnaujinome savo paslaugos dizainą, sukurdami geresnę vartotojų patirtį. Tai leido sėkmingų tapatybės nustatymų kiekį padidinti beveik dešimtadaliu“, – programos patobulinimus pristato D. Čiuldė.

Sukčiavimo prevencija

Lietuviai pradėjo teikti ir „proxy detection“ paslaugą. Jos tikslas – nustatyti VPN ar kitų anoniminių IP adresų naudojimą. Komanda akcentuoja, kad tai – itin aktualus įrankis, kadangi net 97% kibernetinių sukčių naudojasi būtent šiais adresais slėpdami savo tikrąjį IP adresą. Kauniečiai kuria ir skaitmeninius įrankius, skirtus kovoti su pinigų plovimu bei nelegaliais mokėjimais. Komandos išvystyta „Pažink savo verslą“ platforma padeda nustatyti įmonių autentiškumą ir patikimumą.

„Nuolat ieškome sferų, kuriose galime padaryti daugia. Pernai tapome „Fintech metų startuoliu“. Jungtinės Karalystės vyriausybei siūlėme inovacijas, galinčias padėti kovoti su pandemija – valstybės piliečių, kuriems yra privaloma izoliacija stebėjimo, ir imuniteto paso sprendimus“ – teigia startuolio vadovas, – „Lietuvos vyriausybei pateikėme sprendimą, galintį padėti kontroliuoti imigrantų srautus pasienyje – su mūsų veido atpažinimo technologija pasieniečiai galės susieti sieną kertančio asmens veidą su tam tikromis duomenų bazėmis ir jį identifikuoti“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.