...

Startuolis „Inion“ sulaukė 50 tūkst. eurų investicijos

Verslas

2019.08.23

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Startuolis „Inion“ sulaukė 50 tūkst. eurų investicijos

Startuolio „Inion“ komanda Iš asmeninio albumo

„Contrarian Ventures“ valdomas „Lietuvos energijos“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investavo į saulės jėgainių gaminamos elektros optimizavimo ir stebėjimo platformą kuriantį startuolį „Inion“. Startuolis sukūrė tiek techninę, tiek programinę įrangą, leidžiančią gaminantiems vartotojams ne tik efektyviau panaudoti elektros energiją, bet ir apjungia skirtingų gamintojų įrangą ir leidžia saulės jėgainės savininkui stebėti duomenis vienoje platformoje.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas į „Inion“ startuolį investavo 50 tūkst. eurų. Šią investiciją „Inion“ panaudos komercinės platformos versijos vystymui ir vietinės rinkos plėtrai.


„Elektros energiją gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje sparčiai auga. Tūkstančiai jų dažnai naudoja skirtingos komplektacijos įrangą ir atitinkamai skirtingas bei nuo gamintojo priklausančias stebėjimo sistemas. „Inion“ kuriamas sprendimas ateityje leis tiek klientams, tiek jėgainių priežiūrą vykdančioms įmonėms visų jėgainių darbą stebėti ir valdyti vienoje platformoje, taip pat efektyviau panaudoti pagamintą elektros energiją“, – teigia „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.

Optimizuoja veiklą

Startuolio kuriamas sprendimas suteiks galimybę vartotojams stebėti saulės elektrinių gamybą ir efektyviau išnaudoti įrangą.

„Mūsų atlikti tyrimai rodo, kad dėl skirtingų elektros vartojimo ir gamybos ciklų gali būti nepanaudojama iki 30 proc. saulės energijos. Esant pertekliniam energijos kiekiui galima būtų įjungti papildomus energijos kaupimo įtaisus ir taip efektyviau panaudoti pagamintą elektros energiją. Ir tai tik vienas pavyzdys, kokių veiksmų galima imtis stebint ir analizuojant duomenis“, – teigia „Inion“ vadovas Dr. Šarūnas Stanaitis.

Patyrusi komanda

„Inion“ komandą sudaro daugiametę patirtį energetikos ir originalios įrangos gamybos sektoriuje turintys komandos nariai, kurių žiniomis ir įgūdžiais esame sužavėti. Saulės jėgainių plėtra sparčiai įgauna pagreitį visame pasaulyje, tačiau vis dar trūksta įrankių šiuos įrenginius efektyviai valdyti ir apdoroti įvairius duomenis. Taip, komandos kuriama platforma prisideda prie Paryžiaus susitarimo tikslų įgyvendinimo ieškodama sprendimų vienam iš pagrindinių energetikos iššūkių – efektyvumo didinimui“, – sako „Contrarian Ventures“ vadovaujantis partneris Rokas Pečiulaitis.

Galimybės ir kitiems startuoliams

Į startuolį investavęs išmaniosios energetikos fondas yra viena iš keturių „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro krypčių, kuria siekiama į grupę pritraukti energetikos sektoriaus inovacijas bei talentus, skatinti energetikos startuolių verslų augimą.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas prisideda prie „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro Atviro finansavimo programos. Centras taip pat apima Atviros infrastruktūros, Atviros partnerystės, Atviros kultūros. Apie jas daugiau potencialūs partneriai gali sužinoti leinnovationhub.com.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Lietuvos energija“, o valdo „Contrarian Ventures“, investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Lietuvos energija“ kuruoja akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina ankstyvosios stadijos startuolius.

Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.