...

Startuolio pritraukta 600 tūkst. eurų investicija leis patrigubinti pajamas

Verslas

2019.03.06

Autorius: BZN start

Temos: , , , .

Startuolio pritraukta 600 tūkst. eurų investicija leis patrigubinti pajamas

Justas Malinauskas. Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvių plėtojamas rinkodaros kanalų analizės ir ataskaitų ruošimo startuolis „Whatagraph“, savo klientų gretose turintis pasaulinio garso bendroves, pritraukė 600 tūkst. Eur investiciją. Startuolio vadovo ir vieno iš įkūrėjų, Justo Malinausko, teigimu, tai leis jų verslui per šiuos metus pajamas išauginti daugiau nei 300 proc.

 

2015 m. vasarį Klaipėdoje įkurto startuolio „Whatagraph“ pritraukta investicija priskiriama vadinamajam A serijos paruošiamajam raundui, kuris dažnai laikomas vienu svarbiausių startuolių plėtojimo postūmių.

Sudaryti investavimo sandorį ir pasiekti tokio lygio startuolio įvertinimą padėjo ne tik ambicinga „Whatagraph“ komanda ir jos vadovai, bet ir advokatų kontorų „Glimstedt“ bei „Sorainen“ teisininkai.

Pusę į „Whatagraph“ platformą investuotos sumos, t. y. 300 tūkst. Eur, skyrė vienas didžiausių lietuvių įkurtų rizikos kapitalo fondų „Open Circle Capital“. Likusią dalį investavo patys startuolio įkūrėjai broliai Malinauskai (Justas, Tomas ir Andrius) bei dar vienas fondas, apie kurį paskelbti žadama vėliau.

„Investuotojų skirtos lėšos leis „Whatagraph“ tinkamai pasiruošti dar svarbesniam A serijos investicijų pritraukimo raundui. Taip pat sudarys galimybę išplėsti veiklą – darbuotojų skaičių beveik padvigubinant. Jų bus daugiau ir Klaipėdoje, ir Vilniuje esančiuose mūsų biuruose. Labiausiai pagausės pardavimo specialistų komandos gretos“, – sakė J. Malinauskas, kurio vadovaujamas startuolis turi biurą ir Olandijoje.

Vieni sėkmingiausių

 

„Užsigrūdinusi bei užsienyje patirties įgavusi komanda, įnovatyvus ir tarptautinėse rinkose realizuojamas produktas, sparčią plėtrą įgalinantis verslo modelis bei aiški strategija, kaip bus pasiekti ambicingi augimo tikslai, – tai savybės, kurių ieško rizikos kapitalo investuotojai.“

A. Milukas.

 

Skaitmeninės rinkodaros srityje seniai dirbančio verslininko vadovaujama bendrovė yra vienas sėkmingiausių Lietuvos SaaS tipo (angl. software as a service) startuolių. Kasmetinis jo augimas iki šiol buvo 250 proc., o klientų sąraše puikuojasi kiekvienam pažįstami vardai. Pavyzdžiui, „Heineken“, „The New York Times“, „Ogilvy“ ir net legendinio investuotojo Warreno Buffetto valdoma bendrovė „Berkshire Hathaway“.

Anot „Open Circle Capital“ partnerio Audriaus Miluko, „Whatagraph“ progresas prilygsta pasaulinių „vienaragių“ augimo tempui, kuris šiuo atveju yra neatsitiktinis.

„Užsigrūdinusi bei užsienyje patirties įgavusi komanda, įnovatyvus ir tarptautinėse rinkose realizuojamas produktas, sparčią plėtrą įgalinantis verslo modelis bei aiški strategija, kaip bus pasiekti ambicingi augimo tikslai, – tai savybės, kurių ieško rizikos kapitalo investuotojai. „Whatagraph“ pasižymi visomis iš jų“, – pabrėžė A. Milukas.

2016 m. „Whatagraph“ buvo įtrauktas į Lietuvos geriausių startuolių dešimtuką. Tais pačiais metais, kaip vienas iš 10 perspektyvių Europos startuolių, baigė Olandijoje esančio akceleratoriaus „Rockstart“ programą. 2017-aisiais „Whatagraph“ buvo pripažintas vienu perspektyviausių Baltijos šalyse.

Supaprastina procesus

„Whatagraph“ – tai internete veikianti programinė įranga, sukurianti lengvai suprantamas ir geresnius sprendimus priimti leidžiančias rinkodaros kampanijų ataskaitas. Šis virtualus įrankis padeda greičiau suprasti sudėtingą informaciją ir per kelias sekundes iš „Google Analytics“, „Google Ads“, „Facebook Ads“, „Instagram“ ir kitų kanalų surinktos informacijos suformuoja grafines duomenų vizualizacijas.

Verslininko sukurto rinkodaros ataskaitų sprendimo „Whatagraph“ tikslas – rinkodaros kanalų analizę ir ataskaitų ruošimą paversti verslininkas nesunkiai įveikiamu iššūkiu.

„Siūlome paprastesnį rinkodaros kanalų analizės ir ataskaitų ruošimo sprendimą. Tereikia paspausti vieną mygtuką. Išvengiama klaidų, kylančių dėl žmogiškųjų faktorių, o svarbiausia – lieka daugiau laiko peržiūrėti ir tobulinti rinkodaros strategijoms“, – sako įmonės vadovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.