...

Startuoliams palankiausi pasaulio miestai

Verslas

2017.11.14

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

Startuoliams palankiausi pasaulio miestai

Roberta Rudokienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Nustatant startuolių ekosistemai palankių veiksnių indeksą, kasmet įvertinami pasaulio miestai, kaip magnetai pritraukiantys stipriausius startuolius. Vertinami 85 dinamiškiausi pasaulio miestai, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip darbuotojų atlyginimas, pajamų mokesčių dydis, sveikatos priežiūros kokybė, darbuotojų atostogoms skirtas laikas, pragyvenimo išlaidų dydis, saugumas ir akademinio tobulėjimo kaina.

Startuolių ekosistemos įvertinimas kasmet sudaromas remiantis novatoriškų pasaulio miestų indeksu, pasaulio startuolių ekosistemos ataskaita, sukurtų startuolių skaičiumi kiekviename mieste, investicinio kapitalo prieinamumu startuoliams. Šiemet startuoliams palankiausių miestų penketuką sudarė Singapūras, Helsinkis, San Fransiskas, Berlynas ir Stokholmas. Apie tai, kaip pasaulio kontekste atrodo mūsų šalies miestuose kuriami startuoliai ir kas lemia startuolių sėkmę, aptarėme su „Startup Lithuania“ vadove Roberta Rudokiene.

Reikalingos tinkamos sąlygos

Pašnekovė pasakoja, kad siekiant, jog startuoliai mūsų šalyje klestėtų, visų pirma reikia stipraus valstybės palaikymo ir ambicingų politinių pokyčių, geros mokestinės bazės. Jos teigimu, visa tai užtikrina, kad mūsų startuolių ekosistema augtų tuo pačiu greičiu, kaip tai vyksta labiau pažengusių kaimyninių šalių ekosistemose. Kitas svarbus veiksnys, skatinantis startuolių klestėjimą pasaulio miestuose, pasak jos, yra finansavimas, kuris ypač reikalingas sėkmingiems startuoliams sukurti. „Startup Lithuania“ vadovė įsitikinusi, kad startuolių ekosistemoje turi būti daug fondų, linkusių į juos investuoti.

Dėmesys iš užsienio investuotojų

 

„Lietuvos miestai yra palankūs kurti startuoliams, ką matome iš kasmet vis gerėjančios situacijos“

R. Rudokienė.

 

„Pagaliau daug lemia stipri, vieninga, motyvuota startuolių bendruomenė. Todėl mes siekiame ją skatinti, dalytis įkvepiančiomis startuolių sėkmės istorijomis, organizuoti vienijančius renginius, šviesti jaunimą, ugdyti verslumą ir, žinoma, auginti valdžios palaikymą“, – vardija pašnekovė.

„Lietuvos miestai yra palankūs kurti startuoliams, ką matome iš kasmet vis gerėjančios situacijos, didėjančio startuolių skaičiaus ir jų pritrauktų investicijų dydžio. Tarkim, 2017 m. išgirdome labai gerų žinių – net trys startuoliai: „Oberlo“, „TrackDuck“ ir „Tvarkytojai.lt“, buvo parduoti užsienio investuotojams“, – pasakoja R. Rudokienė.

Be to, pašnekovė atkreipia dėmesį, kad mūsų šalyje pamažu kuriasi nauji rizikos kapitalo fondai – pradėjo veikti „Lietuvos energijos“ fondas „Contrarian Ventures“ ir ES finansuojamas koinvesticinis fondas, kuris padeda mažinti privačių investuotojų riziką kartu investuodamas į startuolius.

Nauja programa pritraukė dalyvių

„Šiemet pradėjo veikti programa „Startup Visa“, skatinanti gyventojus, kilusius ne iš ES šalių, kurti startuolius Lietuvoje“, – pasakoja „Startup Lithuania“ vadovė. Pasak jos, ši programa sulaukė nemažo susidomėjimo – jau 25 startuolius komisija atrinko atvykti į Lietuvą. Šiuo metu jiems tereikia atlikti migracijos procedūras. „Galima drąsiai teigti, kad Lietuvos startuolių ekosistema tampa vis labiau tarptautinė ir atkreipia užsienio akceleratorių, investuotojų ir žiniasklaidos dėmesį“, – tikina R. Rudokienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.