...

Prestižinėje konferencijoje „Money 20/20“ – ligšiol nematytas Lietuvos Fintech bendruomenės desantas ir pagrįsti lūkesčiai

Verslas

2022.06.06

Autorius: bzn start

Temos: , .

Prestižinėje konferencijoje „Money 20/20“ – ligšiol nematytas Lietuvos Fintech bendruomenės desantas ir pagrįsti lūkesčiai

Inga Romanovskienė Asmeninio albumo nuotrauka

Birželio 7-9 dienomis didžiausioje Europos Fintech konferencijoje susirinks sėkmingiausi pasaulio finansinių technologijų atstovai ir investuotojai. Tarp jų šįkart sukiosis ir gausi komanda iš Lietuvos. Pirmą kartą „Money 20/20“ jėgas sutelks ir bendrai prisistatys mūsų šalies Fintech bendruomenė – startuoliai, asociacijos bei institucijos.

Amsterdame vyksiančiame renginyje ir parodoje bendru Lietuvos Fintech Hub vardu prisistatys „Invest Lithuania“, „Rockit“, „Go Vilnius“, „Fintech Hub LT“, „EMBank“, „Fininbox“, „Ondato“ ir „Velmie“ – iš viso virš 100 atstovų. Dar daugiau nei 25 šalies Fintech įmonės pačios keliauja pasiklausyti konferencijos.

„Money 20/20“ remia ir dalyvauja tokie Fintech industrijos žaidėjai kaip „Mastercard“, „Stripe“, „Goldman Sachs“. Konferencijoje tarp „JP Morgan“, „IBM“, „VISA“, „Kraken“, „Google“ vadovų savo pranešimus skaitys Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta bei pinigų plovimo prevencijos sprendimų srityje besispecializuojančios bendrovės „Ondato“ vadovas Liudas Kanapienis.

Stendas organizuojamas pirmą kartą

Pasak lietuvių delegacijos atstovų, toks stendas „Money 20/20“ organizuojamas pirmą kartą, nes anksčiau čia keliaudavo tik pavienės bendrovės ar institucijos. Tai rodo šalies Fintech bendruomenės stiprumą ir išaugusį norą būti pamatytais, o kartu, žinoma, pritraukti daugiau investicijų į Lietuvą.

„Fintech ir toliau išlieka labai svarbus Lietuvos prioritetas, pritraukiantis investicijas ir naujas kompanijas į šalį. Mūsų, kaip vieno didžiausių Fintech centrų Baltijos šalyse, tikslas yra padėti tokioms investicijoms ateiti į Lietuvą, parodyti Fintech ekosistemos brandą bei tarpusavio bendradarbiavimą“, – teigia finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė Lina Žemaitytė-Kirkman.

„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis taip pat atkreipia dėmesį į tarptautinėms įmonėms patrauklią Lietuvos Fintech ekosistemos brandą.

„Dinamiški ir veržlūs Lietuvos talentai bei palanki reguliavimo sistema mums leidžia žengti kartu su geriausiais Europos ir pasaulio technologijų žaidėjais. Tai patvirtina ir daugelio čia sparčiai augančių kompanijų sėkmės istorijos“, – sako E. Čivilis.

Jam antrina ir „Fintech HUB LT“ vadovė Vaiva Amulė, teigdama, kad mūsų šalyje sukurtos Fintech įmonių finansinės paslaugos yra aukštai vertinamos pasaulyje.

„Tuo nesunku įsitikinti – renginyje „Money 20/20“ Lietuvai atstovaujančios bendrovės kasmet sulaukia didelio dėmesio iš tarptautinių investuotojų ir potencialių partnerių. Norint kilti dar aukščiau, reikia toliau tęsti sėkmingą bendradarbiavimą ne tik tarp Fintech įmonių, bet ir skirtingų valstybinių institucijų, prižiūrinčių šią sritį. Mūsų Fintech rinka vieninga ir tai yra Lietuvos stiprybė, kurios neturėtume prarasti. Bendruomeniškumas leidžia greitai ir lanksčiai prisitaikyti prie rinkos pokyčių, kuri šiuo metu yra itin dinamiška“ , – sako V. Amulė.

Geriausi metai pritraukiant kapitalą

Pasak „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, 2021 m. buvo geriausi iki šiol metai pritraukiant kapitalą į mūsų šalies startuolius, o 2022 m. jau sulaukėme ir antrojo oficialaus vienaragio Vilniuje, kuris tampa Fintech sostine.

„Daug dėmesio skiriame tam, kad esantys Vilniuje, galėtų išnaudoti savo potencialą, o tie, kurių čia dar nėra, galėtų greitai persikelti, naudodamiesi tokiomis paslaugomis kaip „International House Vilnius“. Kiekvieną mėnesį atvykstant naujiems startuoliams, o mūsų startuoliams toliau augant ir sėkmingai veikiant, visas Vilniaus formuojasi kaip startuolių erdvė“, – sako I. Romanovskienė.

„Money20/20“ 2012 m. įkūrė mokėjimų ir finansinių technologijų veteranai „Google“, TSYS ir „Citi“. Jie sulaužė stereotipus, nusistovėjusius nuobodžiose verslo konferencijose, ir sukūrė analogų neturinčią patirtį būtent Fintech sektoriui. Tai viena svarbiausių parodų, kurioje renkasi investuotojai, garsūs pranešėjai, novatoriai ir finansinių technologijų perversmo iniciatoriai.

Birželio 7 d. virš 6,5 tūkst. žmonių prisijungs prie daugiau nei 300 pranešėjų, kurie lips ant 6 scenų ir jose pristatys naujausias Fintech technologijas bei formuos ateinančių metų šios industrijos ateitį Europoje ir už jos ribų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.