...

Lietuvių startuolis „Traxlo“ pritraukė 378 tūkst. eurų investicijų

Verslas

2022.03.22

Autorius: bzn start

Temos: , , , .

Lietuvių startuolis „Traxlo“ pritraukė 378 tūkst. eurų investicijų

Pauliaus Vėželis ir Almantas Zemblys Asmeninio albumo nuotrauka

Naujoji „Tasku“ mobilioji platforma leis Lietuvos ir Švedijos gyventojams užsidirbti pinigų atliekant nedideles užduotis vietinėse maisto prekių parduotuvėse. Investicijų raunde, kuriam vadovavo „Iron Wolf Capital“, taip pat dalyvavo Švedijos investuotojas „Antler“, Lietuvos „Mariaus Jakulio Jason fondas“, „Red Pill VC“ ir verslo angelai iš Švedijos bei Lietuvos. Įmonė iki šiol iš viso pritraukė 500 tūkst. eurų investicijų.

Pritrauktas kapitalas bus naudojamas komandai plėsti, platformai vystyti ir plėstis mažmeninės prekybos tinkluose Lietuvoje, Švedijoje ir Lenkijoje.

Europos „gig“ ekonomikos sektorius klesti, o darbo rinkoje išgyvename socialinę transformaciją, kurią pradėjo pandemija, o dabar ji smarkiai išsiplėtė dėl karo Ukrainoje ir beprecedentės pabėgėlių bangos ES.

„Programėlė „Tasku“ leidžia prekybininkams pasinaudoti vietinėmis bendruomenėmis, kad užpildytų darbo jėgos trūkumą ir leistų jautresnėms socialinėms grupėms – jaunimui, pabėgėliams ir senjorams – užsidirbti papildomų pajamų. Mes tai laikome abiem pusėms naudingu sprendimu“, – sako „Traxlo“ generalinis direktorius Paulius Vėželis.

Pasak „Traxlo“ įkūrėjų P. Vėželio ir Almanto Zemblio, didžiąją dalį darbo pozicijų „Tasku“ platformoje galės užimti darbuotojai, neturintys specifinės patirties. Žmonės realiuoju laiku galės ieškoti ir rezervuoti užduotis. Lentynų priežiūra, prekių iškrovimas, galiojimo terminų tikrinimas ir panašūs darbai jiems suteiks iki 40 eurų uždarbį už vieną užduotį.

Palaiko mažmeninės prekybos įmonės

Mažmeninėje prekyboje trūkstant darbo jėgos, „Tasku“ programėlės privalumus palankiai vertina regioniniai prekybininkai, besijungiantys prie platformos ir siūlantys darbo vietas.

„Sudarėme keletą sutarčių su Lietuvos mažmeninės prekybos tinklais ir plataus vartojimo prekių gamintojais, todėl platforma startuoja čia, tačiau turime didelių planų visos Europos rinkoje: vedame derybas su Skandinavijos ir Lenkijos mažmenininkais. Jau dirbame su Švedijos „HonestBox“ ir „EVERY Where Retail“ mažmeninės prekybos platformomis, netrukus pradėsime bendradarbiauti su daugiau Švedijos mažmeninės prekybos tinklų didžiuosiuose miestuose“, – sako „Traxlo“ atstovas P. Vėželis.

„Tasku“ platforma pastebėta ir Lenkijoje. Šiuo metu įmonė dalyvauja „Żabka Future Lab“, kurią organizuoja rizikos kapitalo remiamas akceleratorius „Huge Thing“ ir pirmaujanti Lenkijos mažmenininkė „Żabka“. Programos tikslas – atrinkti iš jaunų technologijų įmonių perspektyvias rinkos naujoves, kurias būtų galima patvirtinti „Lab“ laboratorijoje.

„Żabka Group“ valdo 8 000 maisto prekių parduotuvių ir didžiausią „parduotuvių be kasų“ tinklą Europoje, pranokstantį net „Amazon“ tinklą „Just Walk Out“.

„Gig“ ekonomika keičia mažmeninės prekybos rinką. Kasdien atsiranda naujų mažmeninės prekybos parduotuvių koncepcijų. Tokioje sparčiai besikeičiančioje rinkoje lankstūs „gig“ darbo metodai yra darbo rinkos ateitis, o tokie sprendimai kaip „Tasku“ yra tikra paspirtis prekybininkams, sunkiai randantiems naujų darbuotojų“, – sako „Iron Wolf Capital“ vadovaujantysis partneris Kasparas Jurgelionis.

„Nepaprastai džiaugiuosi galėdamas dirbti su investuotojais, kurių vertybės sutampa su mūsų, – teigia P. Vėželis. – Technologijų inovacijos daro tikrą socialinį poveikį. Suteikdami naujų lankstaus darbo galimybių, skatiname vietos bendruomenių integraciją ir prisidedame prie socialinės atskirties mažinimo.“

„Technologijos turi prasmę tik tada, kai gali teigiamai pakeisti žmonių kasdienį gyvenimą, todėl daugiausia dėmesio skiriame socialiniam platformos aspektui. Inovacijų teikiama nauda turi būti prieinama visiems, ypač dabar, šiais neregėtais laikais“, – sako „Traxlo“ atstovas Paulius Vėželis.

Parengta pagal StartupLithuania.lt informaciją

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.