...

Lietuvių startuolis „CITIFY“ nominuotas „Ateities vienaragio“ apdovanojimui

Verslas

2022.01.25

Autorius: bzn start

Temos: , .

Lietuvių startuolis „CITIFY“ nominuotas „Ateities vienaragio“ apdovanojimui

Edmundas Jankauskas Asmeninio albumo nuotr.

Virtualų žemėlapį, kuriame galima pamatyti detalią informaciją apie mieste vykstančias statybas, gatvių plėtrą ir rekonstrukcijas vienoje vietoje, sukūręs startuolis „Citify“ – tarp 17 nominantų kasmetiniam Europos „Ateities vienaragio“ („Future Unicorn Award“) apdovanojimui. Startuolį atstovauti Lietuvai išrinko INFOBALT asociacija, o didžiausia Europos prekybos asociacija DIGITALEUROPE. Jos tikslas – skatinti skaitmeninę transformaciją Europoje, įtraukė jį į prestižinį trumpąjį sąrašą. Lietuviai šiame sąraše – vieninteliai iš savo šalies.

„Statistika rodo, kad dabar miestuose gyvena 55 proc. pasaulio gyventojų, tačiau prognozuojama, kad iki 2050 m. ši dalis turėtų padidėti iki 68 proc. Ką tai reiškia? Didesnė miestų plėtra ir daugiau statybų, apie kurias vietinės bendruomenės dažnai neinformuojamos arba informuojamos per vėlai. Todėl jų įsitraukimas į miesto vystymą pagal gyventojų poreikius yra mažesnis nei galėtų būti. Miestiečiai negali aiškiai, paprastai ir vienoje vietoje gauti informacijos apie tai, kas planuojama jų mieste. Reikia jos tikslingai ieškoti institucijose, vystytojų planuose, žiniasklaidoje arba net pasikliauti gandais. Su tokia pat problema susiduria ir verslas, kuriam itin aktualu numatyti būsimus klientų srautus ir konkurencinius iššūkius.

Sukūrę „Citify“, įgalinome miestiečius, savivaldą ir verslą gauti vienodą informaciją apie mieste vystomus projektus. Ir, jeigu reikia, laiku reaguoti ir tarpusavyje pradėti dialogą apie būsimų statybų trūkumus. Tikime, kad toks būdas – tvariausias miestų plėtrai ir turi didelį potencialą, todėl DIGITALEUROPE įvertinimas bei galimybė plačiau skleisti žinią Europoje apie šį  projektą mums itin svarbūs ne tik įmonės plėtros, bet ir socialinės atsakomybės kontekste“, – sako „Citify“ idėjos autorius Edmundas Jankauskas.

Penktus metus iš eilės vykstantis „Ateities vienaragio“ renginys pagerbia visas Europos įmones, kurios savo plėtra parodo potencialą tapti būsimomis Europos technologijų milžinėmis. Trumpasis nominacijos sąrašas sudarytas bendradarbiaujant su nacionalinėmis DIGITALEUROPE prekybos asociacijomis, atstovaujančiomis skaitmeninį ir technologijų sektorių 29 Europos šalyse.

Europa turi potencialo pirmauti

„Įspūdingas šių metų sparčiai augančių Europos įmonių sąrašas aiškiai rodo, kad mūsų žemynas turi potencialo pirmauti skaitmeninių inovacijų srityje, tačiau žinome, kad sąlygos plėtrai nėra lengvos, todėl tai priverčia geriausius talentus ir įmones savo veiklą vykdyti už Europos ribų. Vienos Europos rinkos puoselėjimas ir reguliavimo susiskaidymo panaikinimas yra labai svarbūs norint padėti šiems inovatoriams augti Europoje. Tai vienintelis būdas pakeisti šią tendenciją“, – sako DIGITALEUROPE generalinė direktorė Cecilia Bonefeld-Dahl.

Šiais metais į trumpąjį sąrašą pateko 17 įmonių iš 14 Europos šalių. Nominantai atstovauja įvairiems sektoriams, įskaitant skaitmeninę sveikatą, išmanųjį mobilumą, el. mokymąsi, aviaciją ir kt. Nugalėtoją 2022 m. vasario 3 d. vyksiančioje DIGITALEUROPE konferencijoje „Masters of Digital“ paskelbs Mariya Gabriel, už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.