...

Lietuvių plaktuvas „Millo” pritraukė daugiau nei 94 tūkst. eurų „kickstarter” platformoje

Verslas

2017.06.11

Autorius: BZN start

Temos: , .

Lietuvių plaktuvas „Millo” pritraukė daugiau nei 94 tūkst. eurų „kickstarter” platformoje

„Millo“ išradėjas - Ruslanas Trakšelis. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Išmanų, tyliai veikiantį ir lengvai valomą maisto ir gėrimų plaktuvą „Millo” sukūrę ir užpatentavę lietuviai per 30 dienų minios finansavimo (angl. crowdfunding) platformoje „Kickstarter” startavę lietuviai sėkmingai pasiekė užsibrėžtą tikslą ir pritraukė užsakymų už daugiau nei 82 tūkst. svarų sterlingų (94,5 tūkst. eurų).

Puiki galimybė pritraukti finansavimą savo idėjai

„Kickstarter” platformos pagalba, jau virš 125 tūkst. idėjų autoriams pavyko sėkmingai pritraukti investicijas, o bendra projektų surinktų pinigų suma – virš 3 milijardų JAV dolerių.

„Kickstarter” yra pasirinkimas #1 iš visų minios finansavimo platformų dėl aukštos projektų kokybės ir sėkmės istorijų. Projektai kruopščiai atrenkami ir tikrinami ar idėjų autoriai gebės išpildyti savo pažadus. Gavome pastabų ir mes, tačiau per porą dienų pavyko viską suderinti. Pagal 2017 m. oficialią statistiką vos 1% Kickstarter startavusių projektų pavyksta surinkti virš 100 tūkstančių JAV dolerių. Todėl su visa komanda be galo džiaugiamės pasiektu rezultatu“, – pasakoja „Millo” išradėjas Ruslanas Trakšelis.

Lietuva nepatenka tarp valstybių, kurių gyventojai gali registruoti savo kampanijas „Kickstarter” platformoje, todėl „Millo” projektą lietuviai leidžia iš naujai įkurtos įmonės „Millo Appliances Limited“ Jungtinėje Karalystėje, Kembridže.

„Pagrindinis tikslas buvo „Kickstarter” pagalba pasitikrinti pasaulinę rinką – kokio plaktuvo žmonėms reikia, kokios šalys labiausiai domisi. Kasdien, iš viso pasaulio gauname daugybę laiškų, žinučių iš žmonių, kurie žavisi ir palaiko idėją“, – sako R. Trakšelis.

Išradėjas taip pat sulaukė daugybės užklausų atsiųsti „Millo” demonstracines versijas siekiant paruošti produkto apžvalgas iš „TechCrunch“, „CBS“, „MacLife“ bei kitų.

Daugiausiai finansuotojų iš JAV ir Lietuvos

Aktyviausiai lietuvių sukurtą trintuvą pirko Jungtinių Valstijų, Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Australijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos gyventojai. Nustebino tai, jog užsakymų buvo net iš Honkongo, Indijos, Japonijos, Jungtinių Arabų Emyratų.

„Projekto eigoje esamiems pirkėjams pasiūlėme „Millo” puodelio dangtelio patobulinimo galimybę – vakuuminio sandarinimo sprendimą. Šis naujas funkcionalumas sulaukė didžiulio projekto gerbėjų palaikymo“, – teigia Ruslanas.

Pradžią finansavo 4 Lietuvos verslo angelai

Išmanaus plaktuvo sukūrimui ir pilnam produkto paruošimui reikalingus beveik 100 tūkst. eurų lietuviai nesunkiai gavo iš keturių Lietuvos verslo angelų – V. Lašo bei dar trijų šalies verslininkų.

„Džiaugiuosi būdamas kartu su šia jauna, bet labai kvalifikuota ir ambicinga komanda. Stengiuosi padėti ne tik investicijomis, bet ir dalindamasis savo ryšiais bei sukauptu patyrimu. Manau, kad vyresnieji verslo kūrėjai galėtų drąsiau investuoti į startuolius Lietuvoje – tapti verslo angelais ir patarėjais startuolių kūrėjams. Tai labai įdomi, prasminga ir svarbi Lietuvos ateičiai veikla”, – sako V. Lašas.

„Investuotojai tiki šia idėja, nes mato, kad „Millo” yra labai patogus įrankis, leisiantis išsiugdyti sveikus mitybos įpročius. Jis visiškai pritaikytas šiuolaikiniam, greitam žmonių gyvenimo tempui ir neturi analogų rinkoje“, – sako R.Trakšelis.

Kūrėjai įsitikinę, kad „Millo” sėkmę lems patogumas ir funkcionalumas, visiškai atitinkantis šiuolaikinio – skubančio, bet norinčio sveikai gyventi žmogaus, poreikius.

Antrasis finansavimo pritraukimo ciklas

Lietuvių „Millo” kūrėjų komanda pradėjo pasiruošimo darbus antrajam finansavimo ciklui, kurio metu planuoja pritraukti 300 tūkst. eurų. Tokiu atveju, bendra investicijų suma sudarys pusę milijono eurų. Lėšas planuojama pritraukti iš verslo angelų. Investicijos reikalingos pirmosios partijos tūkstančio vienetų gamybos paleidimui. Taip pat planuojama plėsti komandą.

„Ateityje planuojame kreiptis į rizikos kapitalo fondus. Tačiau dabar „Millo” valdyba priėmė sprendimą lėšas pritraukti iš privačių investuotojų dėl sandorio paprastumo ir greičio. Be to jau yra susidomėjusių verslo angelų“, – sako kompanijos vadovas.

 

Lietuviai užpatentavo konstrukciją ir dizainą

Lietuviams patentas suteiktas už naujovišką „Millo” magnetinės sankabos sprendimą peiliukų dangtelyje, kuris užsukamas tiesiogiai ant gertuvės. Tokia konstrukcija leidžia itin patogiai nuimti, naudoti ir valyti plaktuvo „Millo” dangtelį ir tokiu būdu sutaupyti daug laiko.

„Visi šiais laikais labai užsiėmę, kartais net neturime laiko tinkamai papusryčiauti ar papietauti, bet vis tiek norime sveikai gyventi. Labai dažnai sulčiaspaudės ar kokteilių plaktuvai būna naudojami savaitę, o paskui atsiduria tolimiausioje lentynoje, nes yra nepatogūs: užima daug vietos, garsiai veikia, ilgai užtrunka juos išrinkti, išplauti ir vėl surinkti. Todėl ilgai kūrėme tokį maisto trintuvą, kuris išspręstų visus šiuos nepatogumus ir visada būtų „po ranka“ – patogus naudoti kasdien“, – apie problemos sprendimą pasakoja R.Trakšelis.

 

„Vieno „Millo” trintuvo baze gali naudotis neribotas kiekis vartotojų.“

R. Trakšelis.

 

Trintuvo valdymo funkcionalumą praturtina „Millo” mobilioji programėlė bei išmanusis peiliukų dangtelis (angl. „SmartLid“). Mobiliosios programėlės pagalba vartotojai lengvai susiras naujų receptų arba pasidalins savaisiais.

Plaktuvas išsiskiria tuo, kad kiekvienam maisto kokteiliui sukuriami unikalūs plakimo nustatymai. Kad išsiugdytum įprotį sveikai maitintis, svarbu ne tik susidaryti mitybos planą, bet ir turėti galimybę nuolat sekti savo rezultatą. Kaskart vartotojui pasinaudojus trintuvu, „Millo” tai seka ir automatiškai išsaugo“, – analogų neturintį išmanųjį plaktuvą apibūdina jo kūrėjas.

Lietuvių sukurtuoju trintuvu maisto kokteilio paruošimas, kartu su peiliukų nuplovimu, trunka vos dvi minutes.

„Vieno „Millo” trintuvo baze gali naudotis neribotas kiekis vartotojų, užtenka turėti specialiai tam pritaikytas gertuves – todėl jis idealiai tinka vartoti visiems šeimos nariams ir biuruose“, – tikina R. Trakšelis.

Beje, Lietuvos patentų biuro išduota patento apsauga apima ne tik plaktuvo, maišytuvo ir gertuvės funkciją turintį „Millo”, bet ir kitokiems prietaisams tinkamą tokią pačią magnetinę konstrukciją: ledukų smulkintuvams, maisto smulkintuvams, kokteilinėms ar kitiems prietaisams, kuriuose naudojami sukami ašmenys ar mentės. Tad tikėtina, kad ateityje „Millo” komanda nustebins naujais išradimais.

Be pačios magnetinės konstrukcijos patento, šių metų pradžioje Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba užpatentavo ir lietuvių sukurtojo „Millo” plaktuvo dizainą.

„Millo“

293-1494520747-459855.jpg 293-1494520747-153390.jpg 293-1494520747-426888.jpg 293-1494520747-358163.jpg 293-1494520747-134370.jpg 293-1494520747-531776.jpg 293-1494520747-840186.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.