...

Lietuviško startuolio ambicijos sukurtą produktą parduoti Holivudui

Verslas

2023.04.13

Autorius: bzn start

Temos: , .

Lietuviško startuolio ambicijos sukurtą produktą parduoti Holivudui

„Perfection42“ kūrėjai // startuolio archyvo nuotr.

Augimo šuolį išgyvenančioje dirbtino intelekto (DI) technologijų rinkoje sėkmingai veikianti Lietuvos įmonė „Perfectionai“ („Perfection42“) pritraukė 1,1 milijono eurų  investiciją produkto stabilizavimui ir automatizavimui bei tarptautinei plėtrai. Ankstyvosios stadijos startuolio investicijoje dalyvavo rizikos kapitalo fondai „CoInvest Capital“ ir „Open Circle Capital“, „LitBAN“ verslo angelų sindikatas ir privatūs investuotojai.  

Žaidimų kūrimo patirties turintys Simona Vasytė-Kudakauskė ir Kęstutis Taučkėla „Perfection42“  įkūrė 2018 metais. Kūrėjų vizija – sukurti  garsios vaizdų apdorojimo programos „Photoshop“ atitikmenį DI sprendimams. Siekdama šio ambicingo tikslo, komanda sukūrė technologiją, leidžiančią automatizuoti atskirus grafikos kūrimo etapus, taip gerokai pagreitinant laikui imlų kompiuterinės grafikos kūrimo procesą. Gautas investicijas įmonė ketina panaudoti technologijos tobulinimui, rinkodarai bei pardavimų užsienio rinkose organizavimui.

Komanda geba kurti pasaulinio lygio dirbtinio intelekto sprendimus

„Mūsų taikinys – didžiosios animacijos, CGI bei žaidimų studijos. Norime parduoti savo technologiją Holivudui ir tai nėra vien skambi rinkodaros frazė. Jau šiandien mūsų produktas gali apdoroti 4k raiškos paveikslėlius ir vaizdo medžiagą bei pasiekti aukščiausią kokybę. Problema, su kuria susiduriame – kol kas mūsų pasiekiami rezultatai nėra stabilūs, todėl gautas investicijas panaudosime šiai problemai spręsti. Mums labai pasisekė, kad nuo pirmųjų įmonės veikimo dienų „Perfection42“ lydi suprantantys ir palaikantys investuotojai, kurių komanda šįkart ryžosi finansuoti planuojamą augimo šuolį. Dar vienu sėkmės faktoriumi gali tapti žaibiškai plintantis susidomėjimas viskuo, kas susiję su DI technologijomis“, – sakė startuoliui vadovaujanti S.Vasytė-Kudakauskė.

„Dirbtinio intelekto technologijos šiuo metu labai populiarios. Tačiau DI pasaulis itin įvairus, didžioji jo dalis slypi tik profesionalams pasiekiamose technologijų vandenyno gelmėse, toli nuo minios šurmulio. „Perfection42“ yra viena iš investuotojams labai patinkančių įmonių – nuolat kantriai tobulinanti savo produktą ir turinti ambicijų tapti geriausia savo pasirinktoje verslo nišoje. Ši komanda jau įrodė, kad net turėdama ribotus resursus sugeba sukurti pasaulinio lygio dirbtinio intelekto sprendimus, todėl mes didžiuojamės  galėdami kartu su verslo angelais ir OCC fondu suteikti papildomas galimybes plėstis dar greičiau. Didėjantis DI populiarumas naudingas visoms šios technologijos atmainoms, tad esu tikra, kad susidomėjimo dirbtiniu intelektu epidemija suveiks tarsi vėjas „Perfection42“ augimo burėse“, – sakė „CoInvest Capital“ direktorė Viktorija Trimbel.

Ambicingi komandos planai

„Verslo angelų dėmesį patraukė „Perfection42“ komandos narių vienas kitą papildančių techninių ir pardavimų kompetencijų kompleksas. Per paskutinius metus pasirašytos ženklios paslaugų pardavimo sutartys su tiksliniais užsienio klientais. Tokie veiksmai signalizavo apie gerą startuolio produkto atitikimą rinkai bei tinkamą orientaciją į santykių su klientais palaikymą ir jų plėtimą“, – pridūrė verslo angelų sindikato vadovas dr. Audrius Dzikevičius.

Perfection42“ penkerius metus tobulinta dirbtinio intelekto technologija sprendžia vieną pagrindinių žaidimų ir kino studijų problemų – kelis kartus sumažina vaizdo grafikos kūrimo biudžetą bei laiko sąnaudas. Neabejoju, jog tokio tipo technologijos sukels perversmą gerokai sumažinant esamas kliūtis kuriant aukštos kokybės vaizdo filmus bei žaidimus. „Perfection42“ turi visas galimybes tapti pirmaujančia šio pokyčio bendrove. Džiaugiamės, galėdami toliau palaikyti patyrusią komandą ir investuoti į šio ambicingo produkto kūrimą , – pažymėjo „Open Circle Capital“  partneris Williamas Cardwellas.

Startuolį pasiekė jau trys investicijos

Pirmojo lietuviško vienaragio „Vinted“ bendraįkūrėjas Justas Janauskas buvo tarp pirmųjų verslo angelų, patikėjusių „Perfection42“ idėja: „Esu kartu su Perfection42 komanda nuo jų gyvavimo pradžios 2018 metais, ir šiandien nuoširdžiai džiaugiuosi tuo, ką komandai pavyko pasiekti per paskutinius penkerius nenuilstamus darbo metus. Nauja investicija yra to ilgo darbo ir rezultatų pasekmė. Jų dar laukia ilgas kelias įgyvendinant užsibrėžtą viziją, tačiau šiandien jau yra padėti tvirti pamatai judėti pirmyn. Komandos sukurta technologija rodo didžiulį potencialą ir pavykus ją stabilizuoti jie turi didelį šansą smarkiai suefektyvinti darbą įvairiose kūrėjų industrijose“, – kalbėjo J.Janauskas.

Tai jau trečioji investicija į „Perfection42“. 2018 metais į startuolį „Open Circle Capital“ investavo 50 tūkst. eurų, dar 30 tūkstančių skyrė verslo angelai. 2019 metais „Perfection42“ pritraukė dar 200 000 eurų, iš kurių 100 tūkstančių investavo „Open Circle Capital“, 50 tūkstančių eurų investavo „70 Ventures“, o  verslo angelai – 50 000 eurų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.