Kuri investicija šiuo metu galėtų būti mažiausiai rizikinga?

Verslas

2023.03.06

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: .

Kuri investicija šiuo metu galėtų būti mažiausiai rizikinga?

P2P platformos hive5 vadovas Ričardas Vandzinskas // Įmonės archyvo nuotr.

„Nėra nieko stabilesnio, nei laikinumas“, ši garsioji Bobo Dylano citata neabejotinai turėtų iliustruoti dabartinę ekonominę situaciją. Pastarųjų metų ekonominiai pokyčiai paveikė Forex rinką, kriptovaliutą, nekilnojamojo turto kainas, įmones bei visų mūsų kasdienius gyvenimus. Energijos ir maisto kainų šuolis paskatino infliaciją 19-oje euro zonos šalių, ir tai pasiekė didžiausias kada nors tik buvusias aukštumas. Didėjant pragyvenimo išlaidoms, kiekvienas turėtų ieškoti geriausių būdų, kaip apsaugoti savo perkamąją galią. Trumpai apžvelkime dabartinę populiariausių investavimo būdų situaciją ir atsakykime į klausimą, kuri investicija šiuo metu galėtų būti mažiausiai rizikinga.

 Akcijų birža

 2022 m. S&P 500 pasiekė naujas žemumas. Nors ekonomistai spėja, jog šiais metais Europos akcijos turėtų atsigauti dėl palaipsniui mažėjančios infliacijos, deja, tikėtina, jog dar kurį laiką reikšmingesnio stabilumo reikės palaukti. Per pastaruosius tris mėnesius gauti infliacijos duomenys rodo, jog mėnesinis kainų didėjimo tempas sulėtėjo, tačiau norint įsitikinti, kad infliacija nuolat mažėja, reikės daug daugiau įrodymų apie šią pažangą, susijusią su platesniu kainų diapazonu. Dėl itin didelio rinkos neapibrėžtumo investuoti į akcijų rinką ir gauti nuoseklų pelną kurį laiką gali būti gan sudėtinga. 

 Obligacijos

Deja, tvarių stabilumo ženklų investuojant į obligacijas atitinkamai kol kas sunku tikėtis. Didžiausią pasaulyje obligacijų rinką taip pat slegia ilgiausias jos nepastovumas nuo 2008 m. finansų krizės. Obligacijų rinką itin paveikė istoriškai žemų palūkanų eros pabaiga. Dėl didelės infliacijos ir augančių palūkanų normų ilgesnio termino obligacijų vertė yra gana maža. Dėl to trumpesnės trukmės obligacijos yra palyginti geresnis pasirinkimas šiomis neįprastomis rinkos aplinkybėmis.

 Kriptovaliuta

Investuotojai, kurie teikia pirmenybę alternatyvioms investavimo galimybėms ir rinkosi kriptovaliutą, nusivylė ja dėl 2022 metais vykusio didžiulio nuosmukio. Nors matome tendenciją, kad, pavyzdžiui, bitkoino vertė nuo sausio mėnesio kyla, tačiau ji vis dar išlieka beveik perpus žemesnė nei prieš metus. Kriptovaliutų vertė iš esmės atspindi akcijų rinkos rezultatus, o tai reiškia, kad juos veikia ta pati pinigų politika ir geopolitinė situacija. Tad ekspertai vieningai sutaria, kad kriptovaliutai reikia daugiau laiko, kol ji taps mažiau priklausoma nuo akcijų vertės. Taigi, kriptovaliuta taip pat išlieka gan rizikingu investavimo pasirinkimu.

P2P platformos 

Nepaisant nestabilios ekonomikos, turėtume ir toliau investuoti, kad išvengtume didelio pinigų nuvertėjimo ir sutaupytume. Investicijos į paskolas patikimose P2P platformose gali stabilizuoti jūsų portfelius. P2P platformos hive5 vadovas Ričardas Vandzinskas sako: „Pastaruoju metu mūsų platforma tapo itin populiaria tarp stambių sumų investuotojų (angl. high-net-worth individuals). Viena pagrindinių priežačių yra tai, jog jų investicijos yra įstrigusios akcijų ir obligacijų rinkose bei laukiama geresnių ekonimonių laikų, norint išvengti didžiulio nuostolio. Todėl likusios ir naujos investicijos palaipsniui nukreipiamos į P2P platformas. Investuotojai džiaugiasi teigiama klientų aptarnavimo patirtimi, išbandant profesionalią porfelio VIP valdymo paslaugą. Šis išaugęs pasitikėjimas investuojant net ir šešiaženkles sumas į hive5 platformą, patvirtina, jog profesionalai mus vertina kaip stabilesnį ir daugiau uždarbio suteikiantį pasirinkimą“.

Šiuo metu investuotojai taipogi itin vertina lankstumą bei galimybę investuoti į santykinai trumpalaikius produktus, kuriuos gali pasiūlyti P2P platformos. „Investuodami į vartojimo paskolas per hive5 platformą, nesusidursite su netikėtais uždarbio nuosmukiais, skirtingai nei renkantis kitas investicijas, kurių grąža priklauso nuo rinkos rezultatų. Galiausiai galite tikėtis reguliarių pajamų, o prireikus lengvai išsiimti pinigus per trumpą laiką,“ – teigia hive5 vadovas. 

Hive5 siūlo investuoti į stabilias vartojimo bei verslo paskolas iš Lenkijos ir uždirbti iki 14% metinės grąžos.

 

Naudoti rinkos pažvalgos šaltiniai:

https://www.cnbc.com/2023/02/21/stock-market-today-live-updates.html

https://www.forbes.com/advisor/investing/best-bond-etfs/

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-10-12/what-dimon-s-easy-20-drop-in-the-s-p-500-from-here-looks-like?leadSource=uverify%20wall

https://time.com/nextadvisor/investing/cryptocurrency/bitcoin-crash-continues/Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.